CZERWCOWE ZAPOWIEDZI

Kiedy te pierwsze miesiące tego roku minęły? Nie mogę w to uwierzyć! Dni są upalne, aż chce się żyć! Jak zawsze, gdy zbliżają się wakacje, wydawnictwa nie zasypują rynku nowościami, co dla mnie jest totalnie bez sensu. Przecież właśnie teraz ludzie mają czas czytać! Tak czy inaczej w maju miałam niemały zastój czytelniczy i spora część majowych tytułów dalej zalega mi na półkach, więc teraz cieszy mnie to, że mogę nadrobić to w czerwcu. Nie daruję jednak sobie kilku smaczków z nowego miesiąca. 

WYDAWNICTWO LITERACKIE

Najgłośniejsza youtuberka, performerka z Kanady i jej wyjątkowa poezja

cześć. kiedy mówię cześć, chcę powiedzieć dziękuję. kiedy mówię dziękuję, chcę powiedzieć uwielbiam cię. kiedy mówię uwielbiam cię, chcę powiedzieć, że sprawdzę twój horoskop.

Możesz pisać o miłości i kobiecości, o dojrzewaniu i samoświadomości. Możesz pisać o chłopcach, których kochasz. Ale o depresji? Do tego potrzeba niezwykłej odwagi i nietuzinkowego talentu.Premiera: 13 czerwca 2018

WYDAWNICTWO MAG

Nowy zbiór opowiadań autora "Amerykańskich bogów" i "Nigdziebądź". Gaiman, autor wszechstronny, wyrafinowany i niezrównanie twórczy, czaruje nas swoją literacką alchemią i przenosi daleko w nieznaną krainę, gdzie fantazja staje się rzeczywistością, a codzienność płonie własnym blaskiem. "Drażliwe tematy", pełne grozy, niespodzianek i dobrej zabawy, to skarbnica literackich perełek, które zajmują umysł, poruszają serce i wstrząsają duszą.


Premiera: 06 czerwca 2018

WYDAWNICTWO UROBOROS

Pełna tajemnic książka o tym, czy warto wierzyć w cuda i czym dla każdego jest cud. W zagadkowym miasteczku Bicho Raro w stanie Kolorado mieszka trójka kuzynów. Ich życie płynie w sennym rytmie, choć robią wszystko, żeby w ich okolicy stało się coś ciekawego. Jeden z kuzynów Joaquin prowadzi nawet piracką stację radiową. Cała trójka – Beatriz, Daniel i Joaquin – czeka, aż wreszcie stanie się cud. Ale cuda w Bicho Raro są inne od spodziewanych...


Premiera: 06 czerwca 2018

WYDAWNICTWO NOIR SUR BLANC

Zbiór wszystkich opowiadań Sławomira Mrożka, których głównym bohaterem jest Prezes, a towarzyszą mu różni skromni współpracownicy jak Referent, Księgowy, Magazynier, Kasjer, Radca. Przeczytamy o Kanceliście, który w akcie rozpaczy po tym, jak rzuciła go narzeczona, decyduje się na wyprawę w celu Uporządkowania Spraw Niezałatwionych, o próbie nawiązania kontaktu ze zmarłym Kancelistą, z którego śmiercią zniknęły wszystkie pieniądze, o zatrudnieniu emeryta, żeby udawał na cokole pomnik Mickiewicza, o tym, czy Prezes był już w Starożytności i nazywał się Prezus…
Premiera: 06 czerwca 2018

Komentarze

 1. Depresja i inne sztuczki, chyba najbardziej do mnie przemawia. Reszta taka sobie nic dla mnie nie mój temat.
  Pozdrawiam, Weronika ♥
  pasjeweroniki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Powiedziałbym, że Gaiman - gdybym go nie czytał. Ale w sumie to zastanawiam się czy i tak nie wezmę, żeby mieć jednolitą serię od Crayona. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gaiman może kiedyś, ale jestem tak do tyłu z tym autorem, że trudno stwierdzić kiedy ;) W następnej kolejności mam w planach "Amerykańskich bogów", a później się zobaczy.
  Reszta raczej nie dla mnie. Zdecydowanie czekam na inne premiery.
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?