Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Bigjigs. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Bigjigs. Pokaż wszystkie posty
KOLEJKI LEONA: MOST GOLDEN GATE + GÓRSKIE POGOTOWIE RATOWNICZE // BIGJIGS // KOLEJKOWY ZAKĄTEK

lutego 01, 2021

KOLEJKI LEONA: MOST GOLDEN GATE + GÓRSKIE POGOTOWIE RATOWNICZE // BIGJIGS // KOLEJKOWY ZAKĄTEK

Dzisiaj opowiem Wam o naszych kolejkowych nowościach. Ostatnich już na razie. Do kolekcji Leona dołączył bowiem ogromny most - Golden Gate - który bardzo mi się podoba z powodu stabilności. Mamy już jeden taki duży most - z Lidla - ale wystarczy mały nieprecyzyjny ruch Leona i wszystko się przewraca. Tym razem oprócz samej konstrukcji, torów i dwóch zjazdów mamy w zestawie również trzy podpórki, które trzymają wszystko razem.

Bardzo fajną opcją jest możliwość rozłożenia tego ogromnego mostu na dwa mniejsze. Często z tego korzystamy, bo mamy bardzo ograniczoną przestrzeń, którą możemy przeznaczyć na zabawę. Dodatkowo w cenie jednego mostu mamy tak naprawdę dwa. Pamiętajcie jednak, że te szare zjazdy nie są w zestawie. 

Most Golden Gate tutaj


Teraz opowiem Wam o zestawie, który tak bardzo podbił serce Leona, że nie pozwolił mi nawet zrobić więcej zdjęć, bo non stop się nim bawi. Jeśli nas już jakiś czas oglądacie to wiecie, że Leon bardzo lubi wszelkie pojazdy ratunkowe. Zestaw jest naprawdę niedrogi, jeśli weźmiemy pod uwagę zawartość. Mamy tam tunel z lądowiskiem dla helikopterów, samochodzik pogotowia górskiego, helikopter z magnesem, który podnosi do góry owe autko i skrzyneczkę oraz mały drewniany domek. 

Bigjigs robi cudowne zabawki - ta może być nie tylko dodatkiem do kolejki. Może służyć do zabawy nawet jeśli nie macie torów. Jakość jest świetna, wielokrotnie już autka lądowały na podłodze i nie mają nawet rysy. 

Górskie pogotowie ratownicze tutaj

Za nowości dziękujemy Kolejkowemu Zakątkowi! 

KOLEJKI LEONA: TUNEL Z POCIĄGIEM ŚWIECĄCYM W CIEMNOŚCI + ZAKRĘTY BIGJIGS + PRZEJAZD KOLEJOWY

stycznia 22, 2021

KOLEJKI LEONA: TUNEL Z POCIĄGIEM ŚWIECĄCYM W CIEMNOŚCI + ZAKRĘTY BIGJIGS + PRZEJAZD KOLEJOWY

Cześć! Dzisiaj pokażemy Wam trzy nowości w Leona kolekcji i opowiem Wam, jak tworzymy nasze zestawy. Bo musicie wiedzieć, że nawet gdy kupujemy jakiś ogromny tor - jak te z Lidla - to i tak zawsze wszystko ustawiamy sami mieszając różne elementy. Zawsze kiedy Leon chce pobawić się pociągami - czyli codziennie 😅 - wybiera sobie rzeczy, którymi chciałby się bawić. Decyduje, który most, jaki tunel. Dopiero wtedy pozwala mi wziąć tory lub ulicę i zostawia dowolność przy budowaniu. 

Chyba najciekawszą kolejkową nowością jest świecący tunel z Brio. Kiedyś już Wam pisałam o moim stosunku do tej bardzo drogiej firmy i dalej jestem tego samego zdania, ale to jest taki dodatek, którego nie widziałam nigdzie więcej, więc i ta cena nie jest zbyt wygórowana. Tunel jest plastikowy, co jest częste w przypadku Brio. Mimo to ten plastik jest tak dobrej jakości, że nigdy mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza. Robi wrażenie. 

Oprócz tunelu w zestawie znajdziemy też dwa wagoniki, których białe elementy po naświetleniu również w ciemności świecą. Chciałam Wam pokazać jak to wygląda, gdy zgaśnie światło, ale Leon zabiera je do łóżka, więc nie mam jak wygrzebać mu ich spod poduszki. Przyznam, że to jeden z moich ulubionych leonowych zestawów, bo jest wyjątkowy. Obecnie na Kolejkowym Zakątku jest na promocji, więc zdecydowanie zerknijcie na niego.

Tunel z pociągiem świecący w ciemności tutaj

Kolejnym urozmaiceniem naszych zabaw jest przejazd kolejowy, który łączymy z ulicami. Dzięki temu Leon może równocześnie bawić się i autkami i pociągami, co sprawia, że mam chwilę spokoju, taki jest zajęty. Zapory można dowolnie przekładać, blokując tory lub ulice. Cena jest śmiesznie niska, więc nie jest to jakaś ogromna inwestycja w zabawę, a daje dużo możliwości.

Przejazd kolejowy tutaj

Jeśli jesteście ciekawi, skąd są nasze ulice to pochodzą z jednego zestawu z Lidla. Chciałam go jakoś bardziej rozwinąć i z pomocą przyszły mi zakręty Bigjigs. Nie pasują one idealnie rozmiarem - ulice różnych firm nie są już tak kompatybilne jak tory - ale w niczym nam to nie przeszkadza. Leon jest za mały, by zwracać uwagę na różne szerokości, a ja przymykam oko. Ulice różnią się też tym, że te lidlowskie mają zrobione wgłębienia na koła, a te Bigjigs nie ograniczają zabawy i bardziej mi się to podoba. Można jeździć autkiem w każdym rozmiarze. Rozglądam się już za jakimś większym zestawem drogowym z tej firmy. Nawet coś mi wpadło w oko.

Zakręty Bigjigs tutaj

Za dodatki dziękujemy Kolejkowemu Zakątkowi!

STOLIK PLAYTIVE DO ZABAWY, CZYLI CZYM BAWI SIĘ LEON? - DODATKI DO KOLEJEK // KOLEJKOWY ZAKĄTEK

stycznia 17, 2021

STOLIK PLAYTIVE DO ZABAWY, CZYLI CZYM BAWI SIĘ LEON? - DODATKI DO KOLEJEK // KOLEJKOWY ZAKĄTEK


Bardzo długo wahałam się z zakupem stolika do zabawy. Bardzo zależało mi na jego wielkości - chciałam, żeby zmieścił się na nim dworzec Leona (kupiony w Lidlu, kompatybilny z kolejkami). Kiedy udało mi się znaleźć idealny okazało się, że nie jest już w Lidlu dostępny. Udało mi się po dużych komplikacjach kupić używany i oto jest. Ma ponad metr długości, więc jest naprawdę pojemny i dzięki temu zwolniło nam się - wbrew pozorom - sporo miejsca w pokoiku Leona.

Obecnie oprócz ogromnego dworca mamy tam parking - również z Lidla - i dwie remizy strażackie. Jedna z nieśmiertelnej firmy Playtive - chyba jestem największą fanką Lidla w internecie 😅 - a druga z francuskiej firmy MGM. 


Stolik jak widać jest bardzo pojemny, bo mieścimy tam mnóstwo autek, łódeczek - wszystkiego co Leon sobie wymyśli. Dla mnie największą radością jest układanie, przekładanie. Leon szybciutko pozbawia mnie wszelakiej koncepcji, ale w końcu to jego zabawki. 


Jeśli zdecydujecie się na zakup stolika zwróćcie uwagę na wymiary, bo większość tych, które oglądałam, było o połowę mniejsze niż nasz, a szkoda kupować taki, który będzie za mały na potrzeby Waszych dzieci. U nas niezbędnym dodatkiem są krówki, traktory, kolejki, parkingi, drzewka, domki... To wszystko potrzebuje swojego miejsca. Oczywiście wszystko, co się da, Wam podlinkuję.


Ostatnio do naszej kolekcji dodatków dołączyły przeróżne drzewka i choineczki - wreszcie Leon bawi się na tyle delikatnie, że możemy poukładać wszędzie różne dodatki.

Drzewko tuja - tutaj
Drzewko choinka - tutaj
Tunele dostawiane hape - tutaj


Na stolik dołączyły również trzy domki, którymi Leon namiętnie się bawi, udając, że są to domki trzech świnek. Podoba mu się, że składają się one z dwóch części, więc gdy wilk dmuchnie, domek się naprawdę rozpada. Jeśli interesuje Was dźwig lub ten domek w tle - są z Ikei.

Mała wioska - zestaw trzech domków - tutaj



Do parkingu z Lidla doczepiliśmy wczoraj ślepą uliczkę i zjazd, dzięki czemu nie leży już taki goły, tylko można tam wjechać i nawet zaparkować. Mamy do tego również porządny, drewniany znak droga zamknięta. Może nie pasują te dodatki do torów, ale tor z ulicami również mamy, więc szukamy wszelakich zastosowań.

Ślepa uliczka - tutaj


Obecnie na naszym stoliku jest kilka autek z Psiego Patrolu, kilka wagoników i ten świetny autobus szkolny. Leon ma naprawdę dużo kolejkowych pojazdów, ale ten sobie upatrzył i odkąd go dostał jeździ w większości tylko nim. Jego cena jest śmiesznie niska, więc polecam na niego zerknąć. Zdecydowanie ma coś w sobie.

Niebieski autobus - tutaj


Zgrabnym łukiem przejdźmy teraz do wagoników, które obecnie królują na naszym stoliku. Wszystkie są naprawdę niedrogie - szczególnie na Kolejkowym Zakątku - i zrobione naprawdę porządnie. Ja zwracam na jakość uwagę i staram się wybierać tylko te zabawki, które się nie rozlecą po kilku miesiącach zabawy, a te pewnie trafią ostatecznie do moich wnuków, bo jak zabawka jest dobra, to nie sprzedaję ani nie oddaję, tylko chowam.

Wagon prosty żółty - tutaj
Wagon prosty zielony - tutaj
Wagon prosty czerwony - tutaj
Czerwona platforma kolejowa - tutaj

Za dodatki dziękujemy sklepowi Kolejkowy Zakątek i odsyłamy do nich - chyba nigdzie nie dostaniecie tyle cudowności dla kolejkowych fanów.

KOLEJKI LEONA: TUNEL CZY MOST? // BIGJIGS. TUNEL T-REX

grudnia 02, 2020

KOLEJKI LEONA: TUNEL CZY MOST? // BIGJIGS. TUNEL T-REX

Nie opowiadałam Wam jeszcze o nowej pasji Leona. Tyle się teraz dzieje, że zwyczajnie nie było czasu. Ostatnio przez cały nasz dom ciągną się metrami tory kolejki drewnianej. Pamiętam, jak rok temu na Mikołaja dostał swój pierwszy, malutki zestaw. Musiał swoje odczekać, ale ostatecznie zainteresowanie Leona było tak duże, że zaczęłam rozglądać się po Internecie za innymi zestawami, dodatkami... I przepadłam. Zauważyłam, że firm produkujących dodatki do kolejek jest mnóstwo. Nie wszyscy wiedzą, że każde dostępne drewniane tory na rynku łączą się z innymi, więc nie trzeba się ograniczać do jednej marki. Różnice w cenie są ogromne, a nie są to ogólnie tanie rzeczy. 

Rozglądałam się za opiniami o poszczególnych elementach i bardzo ciężko jakiekolwiek znaleźć, więc przychodzę do Was z pomocą. Co warto kupić, na co lepiej nie patrzeć i czy opłaca się płacić po kilkadziesiąt złotych za jeden element?

Ten tunel Bigjigs znalazł się w naszym pierwszym, większym zamówieniu. Do tej pory skupiałam się raczej na mostach i ciekawa byłam, czy taki dodatek Leona zachwyci, więc wzięłam tylko jeden. To była też nasza pierwsza styczność z firmą Bigjigs, która - jak dla mnie - jest najbardziej atrakcyjna pod względem różnorodności oferty. Ceny bardzo się wahają, tunel T-rex jest tak pomiędzy tanimi, a drogimi. W sam raz na pierwszy zakup.

W pudełku znajdujemy dwa elementy. Porządny, drewniany tunel i figurkę dinozaura. Większość tych dodatków u nas ląduje w koszyku. Leona nie interesują znaki drogowe, ludziki, figurki. Widocznie jest jeszcze na nie za mały, ale z czasem na pewno staną się dla niego atrakcyjne. Mi bardzo się ten dinozaur podoba i dodaje temu zestawowi takiego... pazura. 😉

Tunel jest bardzo atrakcyjny dla malucha. W środku jest jeden tor, chociaż są dostępne też tunele dwutorowe. Leon bardzo często po niego sięga, bo na razie ma tylko ten tunel. Na urodziny dostanie dwa kolejne,  ale o nich opowiem Wam początkiem przyszłego roku. Teraz są już popakowane i czekają na 20.12. 

Zauważyłam, że tunele są fajnym rozwiązaniem na rozbudowanie kolejki dwulatka. Mosty często mu się wywracają, bo opiera się na nich całym ciężarem ciała, a tunel jest taką bezpieczną opcją, bo Leon nie denerwuje się przy zabawie nim. No, chyba, że w środku wykolei się pociąg, ale wtedy trzeba zadzwonić tylko po ijo ijo. 😉

Podsumowując... Tunel wykonany jest bardzo starannie. Zachwyci dorosłego. Przyznam, że sama bardzo często przeglądam kolejkowe nowości i zakochuje się w nich, a bawię się podczas budowania torów tak samo dobrze jak Leon. Tuneli do wyboru jest pełno, więc rozejrzyjcie się i wybierzcie pod zainteresowania dziecka. Jeśli dziecko jest bardzo ruchliwe, energiczne i nie jest w stanie podczas zabawy nie rozwalić torów... Tunele to najlepsza opcja na urozmaicenie zabawy.

Copyright © Życie z książką , Blogger