Zapowiedzi: co ciekawego na czerwiec?

No i mamy czerwiec. Jak ten czas szybko leci! Kiedy będę pisać następne zapowiedzi będę już w Polsce i ta myśl mnie przeraża. Nie sądziłam, że tak bardzo przywiążę się do Anglii i Londynu. W tamtym roku w czerwcu nadszedł czas na zmiany, więc i tym razem postanowiłam co nieco pozmieniać. Po powrocie postaram się o lepszą część graficzną bloga. Nie mam zamiaru zmieniać szablonu, bo jest idealny. Zmieni się jednak trochę sposób, w jaki przedstawiam Wam okładki książek. Trochę mnie ta zmiana przeraża, bo jeszcze nie do końca doszłam ze sobą do porozumienia, jak to będzie wyglądało. Dodatkowo mój Instagram przejdzie gruntowną przebudowę. Zastanawiam się też nad założeniem nowego, bardziej książkowego. Możecie też się spodziewać, że - być może jeszcze w tym roku - post dotyczący książek, które dotarły do mnie w danym miesiącu będzie ukazywał się w formie video. Myślę, że jest to lepsze, niż pokazywać suche zdjęcia. Przejdźmy jednak do zapowiedzi, których - na szczęście - nie jest aż tak dużo, jak się tego obawiałam. W wakacje mam zamiar nadrobić wszystkie zaległości czytelnicze, żeby zacząć jesień z czystym kontem. Możecie więc się spodziewać blogowego zapierniczu. 

WYDAWNICTWO CZWARTA STRONA

Galicja, 1909 rok. Mimo złej opinii i niejasnej przeszłości Erik Landecki zostaje przyjęty na czyścibuta w austriackim dworku. Jest przekonany, że los się do niego uśmiechnął. Pierwszej nocy ginie jednak dziedzic rodu, a cień podejrzeń pada na Polaka. Szybko pojawiają się spreparowane dowody, a Erik staje się głównym podejrzanym.

Musi walczyć nie tylko o swoją wolność, lecz także o życie – w zaborze austriackim karą za morderstwo jest bowiem śmierć przez powieszenie.


Premiera: 15 czerwca 2016

WYDAWNICTWO IUVI

Wróć do Podziemia i sięgnij po IV tom serii „Gregor i tajemne znaki”.

Od wieków myszy – chrupacze – były zmuszone stale uciekać, przeganiane z zajmowanych przez nie terenów przez szczury. Teraz jednak chrupacze znikają, a młoda królowa Luksa, która zawdzięcza im życie, zrobi wszystko, by dowiedzieć się dlaczego.
Zaledwie kilka miesięcy wcześniej Gregor i Botka wrócili z Podziemia, gdzie musieli pozostawić chorą mamę. Teraz przyłączają się do wyprawy, której celem ma być jedynie zdobycie informacji – Gregor jest szczęśliwy, że tym razem nie ciąży na nim żadna przepowiednia. Kiedy jednak wychodzi na jaw, jaki los czeka myszy i być może ludzi, wyprawa okazuje się dużo bardziej dramatyczna, niż podejrzewali – a chłopak zaczyna rozumieć, jakiemu proroctwu musi jeszcze stawić czoło.
Moce Gregora zostają wystawione na śmiertelną próbę w tej pełnej napięcia i przygód przedostatniej części Kronik Podziemia „Gregor i tajemne znaki”.


Premiera: 02 czerwca 2016

Victoria Scott, autorka bestsellerowej serii „Ogień i Woda”, powraca z nową porywającą historią „Tytany”.

Odkąd tytany pojawiły się w Detroit, świat Astrid Sullivana obraca się wokół tych pół koni, pół maszyn, które dosiadane przez dżokejów startują w morderczych i emocjonujących wyścigach. Wraz z najlepszą przyjaciółką dziewczyna spędza wiele godzin na torze. Fascynują ją nie tylko emocje związane z wyścigami, ale też to, jak bardzo te zaprogramowane, półmechaniczne stworzenia wydają się prawdziwe. Astrid marzy, by kiedyś dotknąć jednego z nich.…ale też trochę ich nienawidzi. Jej ojciec stracił wszystko na zakładach bukmacherskich. Dziewczyna widzi też przepaść między bogatymi dżokejami, których stać na kosztowne maszyny do jazdy, a jej przyjaciółmi i sąsiadami, którzy czasem ostatnie pieniądze stawiają w zakładach, licząc na łut szczęścia. Ale kiedy Astrid ma szansę wystartować na jednym z tytanów w derbach, postanawia zaryzykować wszystko. Ponieważ dla dziewczyny stojącej po złej stronie toru wyścigi to coś więcej niż szansa na sławę i pieniądze. To także heroiczna walka o lepszą przyszłość.

Premiera: 02 czerwca 2016

WYDAWNICTWO MAG

"Ostre cięcia" to zbiór nagradzanych historiii i nowych opowiadań mistrza mrocznej fantasy, Joego Abercrombiego. Przemoc szaleje, zdrada rozkwita, a słowa są równie śmiercionośne jak oręż w tej galerii zakulisowych rozgrywek, pobocznych historii i zaskakujących zakończeń. Unia jest pełna drani, ale tylko jeden z nich uważa, że jest w stanie samodzielnie odnieść zwycięstwo, gdy nadciągają Gurkhulczycy: niezrównany pułkownik Sand dan Glokta. Curnden Gnat i jego drużyna wyruszają za Crinnę, by odzyskać tajemniczy przedmiot. Jest tylko jeden kłopot: nikt nie wie, czego właściwie szukają. Shevedieh, najlepsza złodziejka w Styrii, miota się między kolejnymi wpadkami i katastrofami u boku swojej najlepszej przyjaciółki, a zarazem najgorszego wroga: Javre, Lwicy z Hoskoppu.

A po latach rozlewu krwi pełen ideałów wódz Bethod rozpaczliwie pragnie zaprowadzić pokój na Północy. Stoi mu na drodze tylko jedna przeszkoda – jego własny obłąkany podwładny, najgroźniejszy człowiek na Północy: Krwawa Dziewiątka...


Premiera: 15 czerwca 2016


Kiedy Shai zostaje pojmana podczas próby zastąpienia Księżycowego Berła niemal idealnym falsyfikatem, musi targować się o życie. Cesarz Ashravan co prawda nie zginął podczas ataku skrytobójcy, ale utracił świadomość – a fakt ten nie wyszedł na jaw jedynie dlatego, że w tym samym zamachu zginęła jego żona. Jeśli jednak po trwającej sto dni żałobie cesarz nie pokaże się publicznie, rządzące Stronnictwo Dziedzictwa utraci władzę, a cesarstwo pogrąży się w chaosie. Shai dostaje do wykonania niemożliwe zadanie: w ciągu niecałych stu dni stworzyć – za pomocą Fałszerstwa – nową duszę dla cesarza. Niestety, Fałszowanie dusz jest uważane za bluźnierstwo przez tych, którzy ją pojmali. Shai zostaje zamknięta w niedużej, brudnej komnacie, strzeżona przez człowieka, który czuje do niej nienawiść, szpiegowana przez polityków i uwięziona za drzwiami opieczętowanymi jej własną krwią. Jedynym sojusznikiem Shai jest Gaotona, najbardziej lojalny doradca cesarza, który próbuje zrozumieć jej prawdziwy talent. Shai brakuje czasu. Tworząc Fałszerstwo i próbując zrozumieć prawdziwe motywy tych, którzy ją uwięzili, musi jednocześnie opracować doskonały plan ucieczki.

Premiera: 15 czerwca 2016


WYDAWNICTWO MUZA


Londyn jest jego miastem. Ponad dachami brytyjskiej stolicy osiemnastoletni David znalazł swój drugi dom. Tylko tutaj czuje się wolny i może zapomnieć o swojej niechlubnej przeszłości.

Pewnej nocy na jednym z dachów spotyka dziwną i piękną dziewczynę. Ma na imię Heaven i błaga o pomoc. Twierdzi, że właśnie wycięto jej serce. Choć David nic z tego nie rozumie i nie dowierza słowom Heaven, postanawia jej pomóc. W szpitalu lekarz potwierdza, że Heaven naprawdę nie ma serca. W ten sposób rozpoczyna się ich wspólna niebezpieczna przygoda. Przeżyją tylko wtedy, gdy uda im się poznać tajemnicę Heaven.
Premiera:
08 czerwca 2016

WYDAWNICTWO OD DESKI DO DESKI

„Bestia. Studium zła” to historia Leszka Pękalskiego - zabójcy, który przyznał się do 67 makabrycznych morderstw. Finalnie skazano go za jedno. Jest największą tajemnicą powojennej kryminalistyki. Nikt nie wie, ile ofiar tak naprawdę ma na swoim koncie.

Autorka, Magda Omilianowicz była pierwszą dziennikarką, która przeprowadziła wywiad ze słynnym „wampirem z Bytowa”. Zapoznała się z 72 tomami akt, rozmawiała m.in. z jego bliskimi, z kobietą, która jako jedyna przeżyła atak „wampira”, z rodzinami ofiar, z prokuratorem, z psychologami. Specjaliści zgodnie twierdzą, że będzie zabijał dalej.

Pękalski wychodzi na wolność w 2019 roku….

Premiera: 01 czerwca 2016

WYDAWNICTWO INROCKPremiera: czerwiec 2016

Nie jest zaskoczeniem, że heavymetalowi piewcy militarnej historii zdobyli tak wielką popularność w Polsce – kraju od zawsze rozkochanego w bohaterskich czynach weteranów wojennych. Popularność Sabatonu nie dziwi tym bardziej, że nieraz muzycy pochylali się nad historią naszego kraju. Jednak sława Sabatonu nie ogranicza się jedynie do kraju nad Wisłą. Cała niemal Europa podziwia doskonałe kompozycje prezentowane przez Szwedów, ich niezwykłą energię oraz pozytywne przesłanie. Książka Jordana Babuli pozwala dokładniej zrozumieć fenomen pięciu skromnych chłopaków z miasta Falun, którzy swoją muzyką podbili całą Europę.
Premiera: czerwiec 2016

WYDAWNICTWO BURDA KSIĄŻKI

Gdy kieruje tobą żądza, jesteś zdolny do najgorszego

Simona to świetna archeolożka, znawczyni starożytnych kultur i ceniona specjalistka w swoim fachu. Pracuje na największych wykopaliskach na całym świecie. Ma też oryginalne hobby, kradzieże dzieł sztuki. W tym też jest świetna i podobnie ceniona. Różnica tylko taka, że kto inny ceni ją za pierwszy fach, a kto inny za ten drugi. No i ci drudzy zazwyczaj lepiej płacą.

Pewnego dnia dostaje zlecenie kradzieży legendarnego złotego diademu pochodzącego ze skarbu Priama. Przyjmuje to zlecenie bez wahania. Honorarium jest warte ryzyka. Opracowuje inteligentny plan i wprowadza go w życie. Jak się okazuje nie ona jedna dostała to zlecenie.

Czy można okraść złodzieja? Ile można poświęcić, gdy kieruje tobą żądza zysku? Czy warto ufać innym?


Premiera: 03 czerwca 2016 (recenzja przedpremierowa)

WYDAWNICTWO INSIGNIS

Evie dobrze wie, co czuje osoba odrzucona przez rówieśników. Właśnie z tego powodu często marzy o ucieczce dokądkolwiek, gdzie w końcu mogłaby być sobą.

Ojciec Evie w sekrecie tworzy wirtualną idylliczną krainę przeznaczoną wyłącznie dla niej. Ten prezent bezpowrotnie zmieni życie dziewczyny. Czy nowy świat faktycznie okaże się tym wyśnionym? A może najgorsze jest dopiero przed Evie?


Premiera: 15 czerwca 2016

Komentarze

 1. Domyślam się, że w czerwcu zbankrutuję ;)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że nadchodzące miesiące wycisną ze mnie ostatnie oszczędności. Teraz najbardzie interesują mnie "Tytany" :)

  nalogowy-ksiazkoholik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie już idą, więc pewnie niedługo przeczytam :D

   Usuń
 3. W zasadzie nie musiałbym pisać, bo wiesz. Ale napiszę, żeby wiedzieli inni, że Sanderson i Abercrombie to Ci, po których sięgnę w czerwcu. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem :p w tej kwestii rozumiemy się bez słów :D

   Usuń
  2. Całkiem nieźle brzmi fabuła "Tytanów", chociaż za wcześnie, by powiedzieć, że może przeczytam. Zobaczymy, co napiszesz. A ta "Chciwość" to ma chyba dobry marketing, bo niemal dziennie gdzieś to widzę od paru dni.

   Usuń
  3. Pan z wydawnictwa napisał do mnie, że mi Tytanów i Gregora wysłał i to taka niespodzianka, więc miło :D Lubię tą autorkę, więc mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie.
   Hm. Być może. Ja bardzo chciałam autorkę poznać, bo słyszałam wiele dobrego, i się nie zawiodłam :3

   Usuń
 4. To zobaczymy, co napiszesz. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?