czerwca 30, 2021

BIBLIOTECZKA LEONA: SMERFY I ŚWIAT EMOCJI. SMERF, KTÓRY LUBIŁ TYLKO DESER


Ostatnio Leon ma ogromne problemy z jedzeniem. Wiecznie wybrzydza, nawet swoje ulubione potrawy potrafi zrzucić na podłogę krzycząc, że są niedobre. Próbujemy go podejść już różnymi sposobami, ale bunt trzylatka jest jeszcze gorszy, niż bunt dwulatka. I tutaj - o dziwo! - z pomocą przyszedł mi ten komiks. Może powiecie, że Leon jest jeszcze za mały na tę formę, ale u nas świetnie się przyjęła. 

Trzeci tom opowieści o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężaniu wszelkiego rodzaju lęków i problemów. Każdy album jest uzupełniony zrozumiale napisanymi wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Nadeszła pora obiadu, ale Łasuch, który przecież zawsze pierwszy przybiega na posiłek, tym razem nie jest głodny! Okazuje się, że ma pełny brzuch, bo potajemnie zjadł deser przeznaczony dla wszystkich Smerfów. Jako karę Papa Smerf nakazuje mu przygotować nowy deser – i to dla całej wioski... 
Przed Łasuchem trudne zadanie, które okaże się wręcz niebezpieczne, ponieważ w sprawę wmiesza się straszny czarownik Gargamel! Dzięki temu komiksowi nauczysz się, jak zdrowo jeść! 

Fabuła nie jest skomplikowana i dzięki temu Leon z ciekawością ją ze mną śledził. Dzięki ciągle zmieniającym się kadrom komiksu nie nudził się podczas czytania i słuchał z uwagą. Udało nam się jeszcze porozmawiać po lekturze o tym, dlaczego nie wolno jeść samych słodyczy i co jest ważne jeśli chodzi o zdrowe odżywianie. Nie wiem co mu zostanie w główce na dłużej, ale na razie często wracamy do Smerfa, który lubił tylko deser.

Żałuję, że wcześniej nie zainteresowałam się tym cyklem. Mylnie uznałam, że Leon jest za mały na komiksy i darowałam sobie dwa pierwsze tomy. Z całą pewnością jednak to nadrobimy, bo i dla mnie taka forma czytania jest miłą odmianą. Na dobranoc pochłaniamy naprawdę dużo tytułów, część mielimy wielokrotnie i niektórych mam już dosyć. Dobrze więc, że ktoś wymyślił komiks dla młodszych czytelników. Smerfy i świat emocji to doskonały wybór, gdy dziecko przestaje sobie radzić, a rodzic razem z nim. Bardzo polecam. 

Całą historię czyta się szybko, komiks ma niedużo stron, na których jednak sporo się dzieje, więc nie ma obaw, że czytelnik się znudzi. To moje odkrycie tego miesiąca i będę Wam jeszcze wiele razy go polecać. 

Zajrzyjcie do środka.


Za komiks dziękujemy wydawnictwu!

1 komentarz:

Co u Ciebie?

Copyright © Nasze życie ♥ , Blogger