Zapowiedzi: co ciekawego na lipiec?

Kiedy minął czerwiec? Nie mam zielonego pojęcia. Odkąd skończyły się matury dni lecą mi jeden za drugim. Skupiłam się na blogu, co pewnie widać po ilości i regularności postów. Ciągle mam nowe pomysły i brakuje mi już dni na nowe serie. Co w ubiegłym miesiącu pojawiło się nowego? Pomysły, mnóstwo pomysłów! Nie wprowadziłam ich jeszcze, gdyż chcę byście mi pomogli. Jak zawsze - posłużcie radą!

Pomysłem, który chciałabym wprowadzić są regularne recenzje książeczek dla dzieci i młodszych. Osobiście bardzo lubię je pisać, a troszkę mi się nazbierało świetnych książek, więc pomyślałam, że jest to dobra okazja by się zmotywować i coś o nich Wam popisać. Myślałam nad piątkiem co dwa tygodnie - średnio dwie recenzje tego typu w miesiącu. Tutaj też liczę na Wasze zdanie. Nowy miesiąc i nowe pomysły. Szkoda tylko, że tydzień to siedem dni, a nie więcej.

WYDAWNICTWO BUKOWY LAS

Quentin Jacobsen – dla przyjaciół Q – ma osiemnaście lat i od zawsze jest zakochany w zbuntowanej Margo Roth Spiegelman. W dzieciństwie przeżyli razem coś niesamowitego, teraz chodzą do tego samego liceum.

Pewnego wieczoru w przewidywalne, nudne życie chłopaka wkracza Margo w stroju nindży i wciąga go w niezły bałagan. Po czym znika. Quentin wyrusza na poszukiwanie dziewczyny, która go fascynuje, idąc tropem skomplikowanych wskazówek, jakie zostawiła tylko dla niego. Żeby ją odnaleźć, musi pokonać setki kilometrów po USA. Po drodze przekonuje się na własnej skórze, że ludzie są w rzeczywistości zupełnie inni, niż sądzimy. Czy dowie się, kogo szuka i kim naprawdę jest Margo?

Premiera: 15 lipiec 2015

WYDAWNICTWO AMBER

Teraz kolorowanka może posłużyć także wtedy, gdy chcesz wyrazić uczucie.
Oto 101 obrazków do pokolorowania, które zamienią się w miłosne wyznanie. Wspaniałe ilustracje i złote myśli Lisy Magano to enklawa miłości i słodyczy.
• Kocham Cię za to, kim jestem, gdy jestem z Tobą.
• Co porabiasz? – Kocham cię.
• Moja miłość sięga samego nieba.Premiera: 14 lipiec 2015

25 kartek z wzorami kwiatowymi, które ożyją po pokolorowaniu.

SMS? Mail? Nie! Zamiast tradycyjnej widokówki wyślij własną niepowtarzalną kompozycję.

Pozdrowienia czy czułe słowa będą osobiste. A ty odstresujesz się, dasz popis wyobraźni i będziesz miał satysfakcję z własnej kreatywności.

Książka w efektownej okładce ze srebrną folią to także elegancki unikatowy prezent dla każdego.Premiera: 14 lipiec 2015

Pierwsze w Polsce odstresowujące kolorowanie dla dorosłych w formacie kieszonkowym!

Przekrój wszystkich motywów z najsławniejszych kolorowanek świata: zwierzęta, ptaki, kwiaty,
mieszkańcy oceanów i dżungli, ogrody, vintage, symbole przytulnego domu. Możesz ożywić te sceny i stworzyć własną kompozycję. I sprawdzić, co najbardziej lubisz kolorować.

Książka w efektownej okładce ze srebrną folią to także elegancki unikatowy prezent dla każdego.

Premiera: 14 lipiec 2015

25 kartek, a na nich wszystkie motywy z kolorowanek, które podbijają świat: ogrody, ptaki, zwierzęta, motyle, kwiaty, owoce, serca, symbole przytulnego domu, wzory geometryczne i inne.

SMS? Mail? Nie! Zamiast tradycyjnej widokówki wyślij własną niepowtarzalną kompozycję.

Pozdrowienia czy czułe słowa będą osobiste. A ty odstresujesz się, dasz popis wyobraźni i będziesz miał satysfakcję z własnej kreatywności.

Książka w efektownej okładce ze srebrną folią to także elegancki unikatowy prezent dla każdego.

Premiera: 21 lipiec 2015

Pierwsza w Polsce książka z kolorowymi przykładami i inspirującymi mottami przy każdej ilustracji znanej rysowniczki.

Strony perforowane- łatwe do wyrywania i podarowania.

Wprowadź odrobinę fantazji do szarej codzienności. Zanurz się w świecie fantastycznych kwiatów. Nie potrzebujesz zdolności artystycznych, by stworzyć swoją własną piękną kompozycję. Eksperymentuj z wyobraźnią albo kieruj się wskazówkami i przykładami z początku książki: jak kolorować kredkami, flamastrami czy akwarelami.

A jeśli chcesz, możesz łatwo wyrwać każdą kartkę i mieć własny obrazek do powieszenia na ścianie czy podarowania - z inspirującym cytatem na odwrocie.Premiera: 23 lipiec 2015

WYDAWNICTWO LITERACKIE

Trzeci tom historii bohaterów znanych czytelnikom z Poczekajki i Zachcianka: Patrycji, Łukasza, Hanki i Gabriela. Losy tej czwórki splotą się w pewnym momencie z losami młodego mężczyzny Patryka, za sprawą uroczych dzieci: Lusi, Adasia i Anielki, a także ich opiekunki - Dominiki.

Trójka kilkuletnich urwisów wkroczy w uporządkowane życie Patryka z siłą huraganu. Z dnia na dzień, zupełnie nieprzygotowany do tej roli mężczyzna, będzie musiał sprostać opiece nad nimi. Okaże się to naprawdę trudnym wyzwaniem, gdyż dzieci, jak to dzieci, mają tysiąc pomysłów na minutę. Wyczyny z piekła rodem, nie raz i nie dwa przyprawią Patryka o palpitację serca i wybuchy serdecznego śmiechu.

Zmyślona jest piękną opowieścią o prawdziwej Miłości, takiej, która przeciwstawia się złu, przezwyciężając wszystkie przeszkody. Ta Miłość, tak jak cała historia o Patrycji i jej najbliższych, miała swój początek w domku koloru słońca. Tam trwa. I właśnie tam się kończy...


Premiera: 16 lipiec 2015
WYDAWNICTWO SQN

W Stanach Zjednoczonych wybucha wielki kryzys, a Berlin musi radzić sobie z własnymi problemami. Oto bowiem w mieście wybucha epidemia zachorowań.

W tym samym czasie młody detektyw żydowskiego pochodzenia – Willi Kraus – dokonuje szokującego odkrycia. W jednym z miejskich kanałów spoczywa worek zawierający wygotowane dziecięce kości oraz Biblię z zakreślonymi cytatami. Berlińskie media natychmiast podchwytują temat tajemniczego Dzieciożercy. Obywatele żądają ujęcia zbrodniarza, ktoś musi ponieść karę…

Podczas gdy policja zdaje się szukać zaledwie kozła ofiarnego, sprawę na własną rękę bada odsunięty od śledztwa Willi Kraus. Jest gotowy kosztem własnej kariery dopaść okrutnego mordercę. Jednocześnie musi radzić sobie z prześladowaniami wynikającymi z rodzącej się w Niemczech ideologii nazistowskiej.


Premiera: 15 lipiec 2015

WYDAWNICTWO FEERIA

Czasami miłość jest przekleństwem. Czasami oznacza niebezpieczeństwo. Zwłaszcza miłość między niedoszłą gwiazdą rocka - ćwierćinkubem a syreną i etatową złą dziewczynką. Link, czyli Wesley Lincoln i Ridley Duchannes zdecydowanie nie należą do cukierkowych par ćwierkających o miłości.
Ridley zaginęła. Po prostu znikła. Link jest zdecydowany na wszystko, by ją odnaleźć. Łączy więc siły z kumplami z zespołu, a nawet z tajemniczym Lennoxem Gatesem, który sam pragnie mieć Ridley na wyłączoność. Poszukiwania prowadzą ich na Głębokie Południe; trafiają na skrzyżowanie, na którym bluesman Robert Johnson podpisał pakt z diabłem, odkrywają menażerię z Obdarzonymi zamkniętymi w klatkach i zło w Nowym Orleanie, które im wszystkim grozi zniszczeniem.

Tym razem miłość może nie wystarczyć.

Drugi tom świetnie przyjętej, nowej serii Kami Garcii i Margaret Stohl – autorek bestsellerowych Pięknych istot.

Premiera: 2 lipiec 2015

WYDAWNICTWO CZWARTA STRONA

Maria ma 28 lat i choć uchodzi za starą pannę, bardzo pragnie wyjść jeszcze za mąż. Życie tej prostej, niezbyt sympatycznej i nudnej guwernantki, która nie przepada za dziećmi, nabiera kolorów, kiedy podejmie pracę u nader dziwacznej rodziny dziekana Liddella. Jego elegancka, wesoła żona, osobliwy wielebny Dodgon i trzy dziewczynki – Ina, Edyta i Alicja Liddell przewrócą jej życie do góry nogami. Nagle kobieta trafia do świata wyższych sfer, o którym do tej pory mogła usłyszeć jedynie od plotkujących sąsiadek swojej matki.

Guwernantka kompletnie nie rozumie tego świata. To, co widzi, jest dla niej niepojęte. Nawet jeśli chciałaby stać się taka jak jej pracodawcy, doskonale zdaje sobie sprawę, że niełatwo będzie jej odmienić własne, pełne konwenansów i dewocyjnej religijności, życie.
Premiera: lipiec 2015

WYDAWNICTWO LAMBOOK

"Noc złotego motyla” to ostatni tom popularnej i wielokrotnie nagradzanej serii Kwintet Muzułmański Tariqa Alego, którego akcja - w odróżnieniu od pozostałych części - rozgrywa się w czasach współczesnych. Przedstawiona historia opowiada o wyzwaniu, jakim okazała się praca nad biografią tajemniczego pakistańskiego malarza – obdarzonego ognistym temperamentem Mohammeda Aflatuna o przezwisku Platon. Przygotowując się do napisania jego biografii, stary przyjaciel Platona – Dara – wyrusza w podróż z Lahore do Londynu i z Paryża do Pekinu, wydobywając na światło dzienne dawno zapomniane wydarzenia i epizody z życia ekscentrycznego artysty, które okazują się być w równym stopniu nieobyczajne, co zaskakujące. Aby pojąć jednego człowieka, Dara musi zmierzyć się z próbą zrozumienia kraju, z którego obaj pochodzą.

Premiera: 20 lipiec 2015

WYDAWNICTWO PASCAL

Kolejna powieść bestsellerowej autorki Abbi Glines!

Grant postanawia zakończyć romans z Nan. Wtedy na jego drodze pojawia się Harlow, dla której traci głowę. Jednak pewna tragedia zmienia mężczyznę, który wpada w wir imprez i alkoholu, zapominając o swojej miłości. Czy opamięta się na czas i nie będzie zbyt późno by ratować gasnące uczucie?
Premiera: 1 lipiec 2015

WYDAWNICTWO BUCHMANN

Kolejne propozycje z serii Kolorowy trening antystresowy!

Doskonały sposób na odstresowanie! Piękne, wyszukane ilustracje do kolorowania. Malowanie i kolorowanie to świetna zabawa, rozwijająca zdolności plastyczne, manualne i wyobraźnię. Dla osób dorosłych może okazać się wspaniałym pomysłem na odreagowanie stresów. Dostępne różne warianty: różnorodny zakres tematyczny, ilustracje czarno-białe lub częściowo kolorowe, zróżnicowane formaty, oprawy. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PREMIERA: 1 lipiec 2015

Nowa moda w natarciu!!!

Kolejna porcja rozrywek umysłowych dla dużych dzieci. Połącz kropki (może być ich nawet 1000!), a w nagrodę otrzymasz wspaniały rysunek. Czy potrafisz narysować wieżę Eiffla i katedrę Notre Dame? A „Słoneczniki” Van Gogha i „Dziewczynę z perłą” Vermeera? Teraz to nie będzie trudne! Najwspanialsze dzieła sztuki i słynne budowle, piękne krajobrazy i niezwykłe zwierzęta, kultowe sceny z filmów i zdumiewające maszyny. Połącz kropki i daj się zaskoczyć. Gotowy rysunek możesz pokolorować i powiesić na ścianie. UWAGA – silnie uzależniające! Książki z perforowanymi kartkami – łatwe do oderwania. 
 
 
 
 
 
 
PREMIERA: 1 lipiec 2015

Przegapiłam coś?

Komentarze

 1. Interesują mnie przede wszystkim te japońskie inspiracje. To musi być piękne.

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie - już zaczynam na nie polować :)

   Usuń
 2. Z chęcią wypróbuję Połącz kropki! Kolorowanki się sprawdziły, więc może i to będzie fajne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie strasznie to zaciekawiło :)

   Usuń
 3. A Szczurynki? :( Kocham szczurki.
  O nie, znowu Michalak. Nie ma to jak produkowac tasmowo chlam bez riserczu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! Ale super! Nie mam pojęcia, jak je przegapiłam :o Będę musiała kupić - uwielbiam szczurki :3
   Ja się cieszę ze wznowienia Poczekajki. Uwielbiam tą serię :)

   Usuń
 4. Filmowa okładka papierowych miast jest po prostu okropna. Nie podoba mi się i muszę jak najszybciej zdobyć książkę z tą wcześniejszą okładką.
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi właśnie też się nie podoba :c Ale nie mam poprzedniego wydania - wstyd! A blog o takiej nazwie... - a tą pewnie otrzymam do recenzji, więc staram się nie marudzić :)

   Usuń
 5. Mnie ciekawi książki Abbi Glines, choć dopiero poznaję twórczość tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze nic jej nie czytałam, więc jestem ciekawa :)

   Usuń
 6. Ja bardzo chciałabym przeczytać całą serię Abbi Glines ;) Śliczna strona wizualna posta ;)
  Pozdrawiam!
  Galeria Książek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :3
   Też mam ochotę na Abbi. Muszę w końcu coś jej przeczytać :)

   Usuń
 7. Noc złotego motyla - co za okładka! Nie znam tego wydawcy, ale brzmi nieźle. Poszalałaś za to z kolorowankami ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lambook jest świetnym wydawnictwem!
   Uwielbiam kolorowanki :3

   Usuń
 8. SQN mnie zainteresował, dobrze, że niedawno nawiązałam z nimi współpracę haha, tylko gdzie to mieścić...

  OdpowiedzUsuń
 9. Poza Abbi, którą już czytałam, nic mnie niestety nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 10. Te kolorowanki kuszą:) Choć z moimi spoconymi wiecznie dłońmi to chyba jednak nie byłby dobry pomysł ;o To byłby jeszcze większy STRES. Piękne te okładki Pięknych Istot, ale czemu nikt nie pokusi się, aby przetłumaczyć czwarty tom... Jakieś wydawnictwo powinno się tym PILNIE zainteresować:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja Piękne Istoty mam, ale jeszcze nie czytałam :p oglądałam tylko film. No a na razie zaczytuje się w tej nowej serii właśnie.

   Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli przeczytałeś/łaś opinię prosiłabym o zostawienie komentarza :)