Wiecie co? Za trzy miesiące rodzę. Podobno. Obstawiam, że dzieciak pojawi się jednak wcześniej, więc spędzam na czytaniu tyle czasu, ile wlezie. Gdyby ktoś mi powiedział, że będę miała recenzje napisane o tyle do przodu to bym nie uwierzyła, ale na pewno nie zostawię bloga pustego. Nawet nie mam czasu na wyprawkowe wpisy, które planowałam. Jak się okazuje za dużo czytam, a nie chcę zalewać blogosfery książkami dzień w dzień. Kto by to czytał? Wszyscy przenoszą się na Instagram, ale ja jakoś nie mogę się do tego przekonać. Dziwi mnie podejście, że trzeba mieć koniecznie książkowy profil, bo ja się rozwija też inne tematy, to od razu pojawia się natłok negatywnej energii. Już się z tym spotkałam i nie potrafię tego zrozumieć. Być może rozwinę co nieco temat i trochę moich opinii będzie się pojawiać i tam, ale jeszcze trzeba to dobrze przemyśleć.
WYDAWNICTWO NIEZWYKŁE
Zawodnicy drużyny Lisów są nieszczęsnymi życiowymi rozbitkami, ale ich ostatnia porażka może okazać się cudem, którego potrzebowali, by w końcu zjednoczyć się i stworzyć zgrany zespół. Jedyną osobą, która stoi im na drodze jest Andrew. Istnieje jednak ktoś, kto potrafi przebić się przez jego emocjonalną blokadę. Tym kimś jest właśnie Neil. Andrew nie odpuszcza tak łatwo, a z kolei Neil nie ufa nikomu poza samym sobą. Obaj nie mają jednak zbyt dużo czasu, by dojść do porozumienia i zaakceptować istniejącą sytuację. Wrogie siły czają się, by wtargnąć i ich rozdzielić.
Premiera: 31 października 2018
WYDAWNICTWO IUVI
Alcatraz zdołał pokonać armię Bibliotekarzy i uratować królestwo Mokii. Szkoda, że przy okazji udało mu się zepsuć talenty Smedrych. Co gorsza, jego ojciec próbuje wprowadzić w życie sekretny plan, który może doprowadzić do zagłady świata, a Bastylia leży pogrążona w śpiączce. Aby się ocknęła, Alcatraz musi dokonać infiltracji Wielkoteki – zwanej przez Ciszlandczyków Biblioteką Kongresu – źródła groźnej bibliotekarskiej mocy. Czy pozbawiony możliwości korzystania ze swego talentu Alcatraz znajdzie sposób, by ocalić Bastylię i na dobre pokonać Bibliotekarzy?
Premiera: 03 października 2018
WYDAWNICTWO FEERIA
Rzeczywistość u swoich podstaw nie jest taka, jak ci się wydaje – jest zdumiewająca, niezwykła i sprzeczna z intuicją, a zasady, na jakich działa, wydają się co najmniej tak nieprawdopodobne, jak myśl, że coś może pochodzić z niczego.
Ale, jak się okazuje, NIC bynajmniej nie jest czymś, czego nie ma. Owo NIC obiektywnie istnieje i kipi energią, która nie przybrała jeszcze po prostu materialnego kształtu. Chcesz się o tym przekonać? Ruszaj na ekscytującą wyprawę do źródeł rzeczywistości, która choć zewsząd nas otacza, to jednocześnie pozostaje ukryta przed naszym wzrokiem.
Premiera: 17 października 2018
Być może sam zdziwisz się własną reakcją. Mieszanina jest bowiem niepozorna w swojej przezroczystości i na co dzień nie zastanawiasz się nad tym, jak wnika do twoich płuc. Jednak to dzięki niej żyjesz, a teraz możesz się o niej więcej dowiedzieć! Weź więc głęboki oddech, bo powietrze z pewnością nie raz cię zaskoczy.
Premiera: 03 października 2018
W ciągu całego życia są tylko dwie doby, które mają dla nas mniej niż dwadzieścia cztery godziny. Spinają one księgę życia niczym okładka: rocznicę pierwszego z tych dni celebrujemy co roku, ale to dzięki temu drugiemu dostrzegamy drogocenność życia.
Oglądanie śmierci przypomina oglądanie narodzin. W obu przypadkach występują wyraźne zmiany kolejnych stadiów, prowadzące do przewidywanego finału. Ogólnie mówiąc, oba te procesy mogą bezpiecznie przebiegać bez żadnej zewnętrznej interwencji, jak wie każda mądra położna.
Premiera: 17 października 2018
WYDAWNICTWO UROBOROS
Biedni spadają na samo dno drabiny społecznej. Szansą dla wykluczonych jest reinforsyna. Geniusz w pigułce, dostępny na każdą kieszeń. Gdy zapada decyzja o wycofaniu jej ze sprzedaży, atak na siedzibę jej producenta jest nieunikniony. Magazyny pustoszeją w jednej chwili. Reinforsyna zalewa ulice falą neurochemicznego szaleństwa. B-Day. Dzień Buntu. Dzień, który zmienił Jareda Quinna w nafaszerowanego elektroniką cyborga. On sam niewiele z niego pamięta. Tylko Maya, jego replikantka, wie, co naprawdę się wtedy wydarzyło. Bo wszystko zaczęło się właśnie od niej.
Premiera: 03 października 2018
W tym tomie opowiadań nie brakuje też postaci już czytelnikom znanych, jak choćby pewnego pisarza o wyglądzie zmiętego muszkietera i jego prywatnego anioła. W bamboszkach.
Czasem dowcipnie, innym razem mrocznie. Zawsze klimatycznie i z wielką klasą. Czy to zamtuz, czy biuro komisji przyznającej Certyfikat Międzynarodowej Jakości Fantastycznej, czy carski zamek, a może tonące we mgle zaułki miasta – Marta Kisiel udowadnia, że jej wyobraźnia (podobnie jak poczucie humoru) nie ma żadnych granic.
Premiera: 17 października 2018
WYDAWNICTWO VESPER
Po przymusowym powrocie z równie przymusowego choć krótkiego pobytu w Kanadzie dwunastoletnia już Flawia wraca do Anglii, gdzie dowiaduje się o chorobie ojca. Uciekając od towarzystwa jędzowatych sióstr i młodszej kuzynki Undyny, zatruwających atmosferę Buckshaw (popadające w ruinę rodowe gniazdo de Luce’ów), dosiada Gladys (wierny rower płci żeńskiej) i szuka schronienia na pobliskiej plebanii. Prośba żony pastora zaprowadzi ją wprost do kolejnej zagadki kryminalnej, której rozwiązanie wymagać od niej będzie (jak zwykle) zdolności dedukcyjnych oraz wiedzy będącej owocem jej miłości do chemii.
Premiera: 17 października 2018
Jeremy Thorn jest amerykańskim ambasadorem w Wielkiej Brytanii. Jego cierpiąca na depresję żona, po latach bezowocnych starań o potomstwo i kilku poronieniach, w końcu rodzi dziecko. Gdy jednak ambasador zjawia się w rzymskim szpitalu, słyszy od pracującego tam księdza, że jego nowo narodzony synek nie żyje, lecz może przyjąć dziecko, jako własne, kobiety, która zmarła podczas porodu. Thorn zgadza się na propozycję duchownego, nikomu o tym nie mówiąc, nawet żonie. Chłopcu nadano imię Damien.
Premiera: październik 2018 RECENZJA
Stany Zjednoczone, lata siedemdziesiąte XX wieku. W Milburn, niewielkim miasteczku w stanie Nowy Jork, działa Stowarzyszenie Chowder. Tworzy je grupa starszych panów, przyjaciół, którzy spotykają się, by opowiadać sobie historie – niektóre prawdziwie, inne zmyślone, wszystkie przerażające. Jednak echa przeszłości domagają się sprawiedliwości – jedna z opowieści wraca, by ich prześladować. Opowieść o czymś, co zrobili dawno temu. Opowieść o tragicznym błędzie, przerażającym wypadku. Nad Milburn nadciąga nadnaturalna, gęstniejąca z każdym dniem groza...
Premiera: październik 2018
Za życia nie doczekał się pełnego uznania. Krótkotrwałą sławę poetycką przyniósł mu Kruk, jeden z najsłynniejszych poematów wszech czasów. Dziś Poe zaliczany jest w poczet najwybitniejszych poetów języka angielskiego.
Niniejszy wybór klasycznych przekładów Poego to pierwsza w Polsce dwujęzyczna edycja jego poezji.
Premiera: 19 października 2018
WYDAWNICTWO NOIR SUR BLANC
Bukowski pisze o miłości błyskotliwie i celnie – często dowcipnie, czasami z przekorą lub ulotną słodyczą. „O miłości” odsłania Bukowskiego jako mężczyznę i artystę; nieważne czy pisze o swojej córce, kochance, przyjaciołach czy pracy. Miłość jest dla Bukowskiego pryzmatem, przez który patrzy na świat i który pozwala nie tylko widzieć go w całej wspaniałości i grozie, ale też odnaleźć w nim swoje miejsce. W swych obserwacjach pozostaje niezmiennie boleśnie szczery, wzruszająco otwarty i refleksyjny. „Moja miłość jest kolibrem, który na cichą chwilę przysiadł na gałęzi”, pisze Bukowski, „podczas gdy kot właśnie się zakrada”.
Premiera: październik 2018
Londyn, 3 września 1945. Młoda 23-letnia artystka malarka, Sonia Araquistáin, córka byłego ambasadora, popełnia samobójstwo, rzucając się nago z trzeciego piętra na bruk Queensway w Bayswater. Zgodnie z ówcześnie obowiązującym w Anglii prawem jej akt desperacji staje się przedmiotem dochodzenia i procesu sądowego. Dwa krótkie artykuły w prasie, zdjęcie, fragment zapisków z notatnika egipskiego surrealisty, Georgesa Heneina, posłużyły autorowi do zbudowania całkowicie fikcyjnego dziennika artystki.
Premiera: październik 2018
WYDAWNICTWO LITERACKIE
Książka, która właśnie trafia w ręce czytelników, to publikacja wyjątkowa – pierwsze opracowanie zapomnianych na wiele lat tekstów Karola Wojtyły. Zapisane odręcznie kartki zostały odnalezione i ukazują się jako spójne dzieło równo 40 lat po tym, jak w październiku 1978 roku arcybiskupa krakowskiego Karola Wojtyłę wybrano na papieża. Udało się odtworzyć najważniejsze okoliczności powstania tego dzieła. Wiadomo, że pod koniec 1963 roku Karol Wojtyła wraz z innymi uczestnikami Soboru Watykańskiego II po zakończeniu drugiej sesji obrad odbył pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Po drodze wędrowcy odwiedzili Grecję, a jednym z przystanków był ateński Areopag.
Premiera: 03 października 2018
WYDAWNICTWO COPERNICUS CENTER PRESS
Czy w świetle najnowszych odkryć naukowych opis stworzenia świata przestawiony w Księdze Rodzaju ma sens? O co naprawdę chodziło w sporze Kościoła z Galileuszem? Czym była Gwiazda Betlejemska? Dlaczego Pluton przestał być planetą? W jaki sposób rozumieć początek i koniec wszechświata? A także – jak wiara katolicka traktuje kwestię chrztu istot pozaziemskich? Na te i inne pytania starają się udzielić odpowiedzi dwaj jezuici, brat Guy Consolmagno, astrofizyk i dyrektor Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego, oraz jego zastępca, ojciec Paul Mueller, historyk i filozof nauki.
Premiera: 02 października 2018
"Pierwsze słowo" ma fenomenalną okładkę! :D
OdpowiedzUsuńJools and her books
Treściowo trochę gorzej ;p
UsuńU mnie do porodu jeszcze daleko. Odkąd nie pracuje i jestem w domu myślałam, że będę dosłownie pochłaniać książki i zalewać bloga recenzjami, ale jest całkowicie odwrotnie. Niezbyt ciągnie mnie do książek. Może teraz w drugim trymestrze będę miała więcej chęci xd
OdpowiedzUsuńWydawcy rozpieszczają nas ostatnio niemiłosiernie 😊
A na kiedy termin? <3
UsuńJa też nie czytam tyle ile bym chciała, ale drugi trymestr to raj w porównaniu z pierwszym i trzecim, więc może Cię najdzie ochota :D
Niby 1 kwietnia 😁 Mam taką nadzieję xD
UsuńTo jeszcze dużo czasu się będziesz czuła jak bomba :D
UsuńPaździernikowe zapowiedzi sprawiają, że jesień, która rozgościła się już na dobre, można polubić. :) A przygotowanie się do przyjścia na świat Twojej pociechy to idealny czas, by relaksować się z książką w dłoni!
OdpowiedzUsuńTo prawda :D
Usuń