sierpnia 18, 2021

BIBLIOTECZKA LEONA. AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA: SMAK! + DOTYK!

Ten miesiąc pod względem nowości wydawniczych dla dzieci jest dla nas bardzo łaskawy. Mamy tutaj dwie nowe części z cyklu Bobas odkrywa naukę, który jest z nami już bardzo długo. Jest to najlepszy sposób na przemycenie dziecku wiedzy z chemii, biologii i fizyki. Maluch nawet nie wie, że się uczy, bo te książeczki są kolorowe i naprawdę przyjemne w odbiorze.

Tym razem pojawiło się uzupełnienie brakujących zmysłów. Oba tytuły w przystępny sposób tłumaczą, w jaki sposób ludzie postrzegają świat. Tekstu jest niewiele, informacji w sam raz. Ilustracje zachęcają do sięgania po te serie, więc większość części, które mamy, znam dosłownie na pamięć. Leon lubi czasami usiąść i oglądać po prostu je w ciszy. Wiem, że zaplusuje to w przyszłości w szkole i zostanie mu coś w główce.

Bardzo podoba mi się fakt, że autorzy nie podchodzą do tematu z myślą, że dzieci są za małe na jakąś wiedzę i po prostu łatwiej przekazują informacje na dosyć ciężkie pojęcia. Sama nie umiałabym wytłumaczyć Leonowi jak działa zmysł smaku czy węchu, a tutaj mam na to gotową recepturę. Często jest też tak, że sama dowiaduje się czegoś całkiem nowego i później opowiadam to wszystkim dookoła. Nie da się ukryć - jestem fanką tej serii. Nasza biblioteczka jest bardzo tęczowa. 

Dam Wam teraz w spokoju zajrzeć do środka i sama idę pisać o... kolejnych nowościach Akademii, w których jestem zakochana.


Za książeczki dziękujemy wydawnictwu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?

Copyright © Nasze życie ♥ , Blogger