października 15, 2022

[72/2022] BIBLIOTECZKA LEONA: GDZIE JEST BING? + GDZIE JEST BINGO? // KSIĄŻKA Z OTWIERANYMI OKIENKAMI

Powiem Wam w tajemnicy, że nasza biblioteczka pęka w szwach. Ilość książek, które posiadają moje dzieci, wymknęła się spod kontroli i muszę zainstalować sobie jakiś program, który zakończy moją pogoń za coraz to nowymi tytułami. Nie mogę się powstrzymać szczególnie wtedy, gdy nowości mają jakieś otwierane okienka lub ruchome elementy - przepadam wtedy po całości.

Tym razem trafiły do nas dwie świeżutkie premiery, w których otwierane okienka grają główne skrzypce. O dziwo to nie Leon zainteresował się nimi najbardziej, a Oliwier. Wiadomo, jak wygląda korzystanie z książeczek przez roczne dziecko, więc nie zostaje z nimi nigdy sam, ale tak bardzo pokochał Gdzie jest Bing?, że nie mam serca ich przed nim schować.

Gdy zajrzycie do środka zobaczycie lekko usztywnione strony, kilka okienek na każdej z nich i sporo radości. Ten cykl z całą pewnością nie jest ślinoodporny, ale Oliwier z pozytywnym skutkiem z niego korzysta. Pilnuję jego małe rączki, gdy otwiera ruchome elementy, gdyż nie zna jeszcze do końca swoich możliwości i zwyczajnie ciągnie za mocno, ale jak na razie książeczki dają radę.

Ilustracje są idealnym odwzorowaniem bajeczki Binga jak i Cocomelon, a dzieci lubią książki z ukochanymi postaciami. Dodatkowa aktywność, jaką jest szukanie Binga i JJ'a na pewno zachęci pociechy do częstszego sięgania po książeczki. Grunt, to pokazać, że literatura też może być dobrą zabawą, a nigdy nie będziecie musieli zmuszać dzieci do czytania. 

Zajrzyjcie z nami do środka. Tekstu jest niewiele, więc nie zdążycie zanudzić swoich dzieci, a naprawdę warto spędzić z nimi czas w taki sposób.


Za książeczki dziękujemy wydawnictwu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?

Copyright © Nasze życie ♥ , Blogger