maja 18, 2023

[36/2023] BIBLIOTECZKA LEONA: WODNE PRZYGODY. JEDNOROŻCE + DINOZAURY


Każdy, kto ma małe dzieci wie, jak ciężko zająć je na dłuższy czas. U nas do tego sprawdza się najlepiej piaskownica,  ale niekiedy musimy zostać w domu i wtedy robi się problem. Dwa - czasami trzy - energiczne dzieciaki i robi się problem. I wtedy wjeżdżają wodne kolorowanki, które pozwalają mi zrobić obiad czy powiesić pranie.

Tym razem dzieci dostały do rączek Wodne przygody. Dwa tytuły - Jednorożce oraz Dinozaury - zajęły całą trójkę. Maluchy chętnie chlapały pędzelki w wodzie i to jedyny minus tych książeczek. Zdecydowanie bardziej wolę te, które dodane mają pędzelki, do których wlewa się wodę i na takie właśnie ostatecznie podmieniłam te dodane tutaj. I zaczęła się zabawa.

Podoba mi się, że nie trzeba malować całej strony, bo kolorowanki mają tło. Mamy za to sporo elementów pokrytych specjalnym czymś, co po zamoczeniu zanika i pokazuje kolor. Po wyschnięciu kolor znika. Mamy więc kolorowankę wielokrotnego użycia, która nie wymaga zbyt dużo zdolności manualnych. Półtoraroczne bobasy były zachwycone. Leon za to miał więcej zadań. Twórcy wzięli pod uwagę, że tymi tytułami mogły zająć się też starsze dzieci, więc zostawili na stronach zadania dla nich. Wszystkie polegają na wyszukiwaniu i liczeniu, więc to taki przyjemny sposób na naukę.

Bardzo przypadły im do gustu te książeczki i z pewnością będę zabierać je z nami w dłuższe podróże. Pozbędę się tylko na stałe dołączonych pędzelków i dzięki temu zminimalizuje zagrożenie powodzią w domu. Stron jest sporo, elementów do pomalowania też, więc można naprawdę miło i rodzinnie spędzić czas. Polecam.

Zajrzyjcie do środka i zobaczcie, jak dobrze bawią się dzieciaki.

Za książeczkę dziękuję wydawnictwu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?

Copyright © Nasze życie ♥ , Blogger