kwietnia 22, 2024

[039/2024] STOWARZYSZENIE SROK: ONE FOR SORROW + TWO FOR JOY // ZOE SUGG, AMY MCCULLOCH

Wiecie co? Myślałam, że to będzie taka przeciętna dylogia, z którą miło spędzę czas i odpocznę psychicznie od wszelkich zawirowań. Ale to, co stworzyły te autorki... Osobiście jeśli chodzi o takie powieści pisane dla młodzieży jestem bardzo wybredna - wszak ten wiek mam już za sobą - ale dałam się zaskoczyć, trzymałam kciuki i byłam niekiedy przerażona. Stowarzyszenie srok zdecydowanie na plus.

Piętrzące się pytania, na które brak odpowiedzi.
Ktoś grozi, że znowu zabije.
Audrey Wagner jest nowa w Illumen Hall, elitarnej szkole z internatem. Nie czuje się tu zbyt dobrze. Wydaje się jej, że wszyscy przemykają niosącymi echo korytarzami, jakby czegoś się bali. Ivy, współlokatorka z internatu, też sprawia dziwne wrażenie. No i te sroki… O co chodzi z obsesją uczniów na punkcie srok?
Illumen Hall jest dla prymuski Ivy Moore-Zhang jak drugi dom. Dziewczyna ma na ten rok ambitne plany i ostatnie, czego potrzebuje, to zabierająca jej przestrzeń koleżanka (która na domiar złego wściubia nos w nie swoje sprawy!).
Audery i Ivy nie mogłyby chyba różnić się bardziej. Los jednak zmusza je do współpracy. Tragiczna śmierć jednej z uczennic Illumen Hall, która wstrząsnęła społecznością szkoły, staje się głównym tematem tajemniczego podcastu. Zapowiadają go złowieszcze słowa:

„Wiem, kto zabił Lolę. A jedno z was będzie następne”.

Audrey i Ivy to bardzo ciekawe bohaterki. Pochodzą z różnych środowisk, nic ich nie łączy. Cała magia polega w tym, że w ten sposób łatwo odnaleźć siebie w którejś z nich. Poza tym niczego nie można tutaj być pewnym. Nadszedł taki moment, gdy nie ufałam już nawet sobie. Wszystkie poszlaki szły w jednym kierunku, chociaż równocześnie wyglądało na to, że jest tam wyłącznie ceglana ściana. Autorki poplątały wątki wręcz mistrzowsko - jeśli ktoś przewidział zakończenie... Czapki z głów. 

Nie jestem w targecie tej książki, ale bawiłam się niesamowicie. Pochłonęłam oba tomy w jeden dzień i czuję teraz pewien niedosyt. Wznowienie tej serii to był naprawdę dobry pomysł i cieszę się, że zdecydowałam się na lekturę. Wątki kryminalne są wciągające i bardzo przemyślane. Kryminały i thrillery cieszę się u mnie sporym powodzeniem, a dawno już nie czytałam żadnego, więc teraz czuję od nowa chęć do zagłębiania się w mroczne otchłanie ludzkiej duszy. Jestem tym niezdrowo podekscytowana.

Klimat szkoły z internatem też jest bardzo dobrze odczuwalny. Przyznam, że te angielskie i amerykańskie szkoły tego typu mają coś w sobie. Aż chciałoby się uczęszczać do takiej placówki. No, pomijając te wieczne trupy i prześladowania. Ale i tak wygląda na to, że jest to przeżycie niezapomniane. Polecam Wam bardzo Stowarzyszenie srok. I chociaż niekiedy zachowanie dziewczyn jest ciut płytkie, to naprawdę da się je lubić, a cała ta tajemnica... Uh. Dalej mam ciarki na plecach na samą myśl.

★★★★★★★☆☆☆

One for Sorrow // Zoe Sugg, Amy McCulloch // Stowarzyszenie srok // tom 1 // 10 kwietnia 2024 // wydawnictwo StoryLight

Two for Joy // Zoe Sugg, Amy McCulloch // Stowarzyszenie srok // tom 2 // 10 kwietnia 2024 // wydawnictwo StoryLight

Za książki bardzo dziękuję wydawnictwu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?

Copyright © Nasze życie ♥ , Blogger