kwietnia 24, 2024

[040/2024] BIBLIOTECZKA LEONA: MINECRAFT. KOPALNIA PROJEKTÓW

Mogę Wam się do czegoś przyznać? Tylko nie mówcie o tym mojemu synowi! Powoli sama zaczynam być fanką Minecrafta. Im więcej zagłębiam się w ten świat, tym bardziej podoba mi się ogólna koncepcja tej gry i to, że przy użyciu wyłącznie sześcianów można zbudować tak wiele. Leon skończy za jakiś czas dopiero sześć lat, a już tworzy takie cuda, że mogę tylko patrzeć z podziwem. A to, co się znajduje w tej Kopalni projektów? Kosmos. 

Ta książka rozpali twoją wyobraźnię! Znajdziesz tu ponad 70 pomysłów na zapierające dech w piersiach projekty w Minecrafcie, inspirowane otaczającym nas światem, a także porady i wskazówki od doświadczonych budowniczych. Poznaj najwspanialsze zabytki, cuda natury i wynalazki – od Wielkiego Muru Chińskiego i Wielkiej Rafy Koralowej po Międzynarodową Stację Kosmiczną – odkryj fascynujące fakty o nich, zainspiruj się, a potem odtwórz je w grze wszech czasów.

Zajrzyj do wnętrza wulkanu, poznaj zasadę działania stacji metra, zwiedź kurort narciarski albo udaj się na trekking do bazy pod Mount Everest. Możesz nawet cofnąć się do przeszłości, aby zbudować Tytanic lub zorganizować wyścig rydwanów rzymskich. Wszystko jest możliwe. Co zbudujesz jako pierwsze? Wykorzystaj pokazane w książce techniki budowlane i odkryj w sobie nowe pokłady kreatywności. Poznaj budowniczych ekspertów i dowiedz się, skąd czerpią swoje pomysły. Zobacz świat Minecrafta – i prawdziwy świat – w zupełnie nowym świetle.

Bardzo podoba mi się, że ta książka nie jest tylko zbiorem obrazków, chociaż i takimi nie gardzę. Oprócz ilustracji dostajemy też dosyć szczegółowe informacje na temat budowy, dzięki czemu zdolny gracz jest w stanie sam odwzorować budynek czy przedmiot. Próbuję namówić mojego brata, by skonstruował mi balon. Potrzebuję go mieć.

Nie przyszłoby mi nigdy do głowy, że będę taka zafascynowana światem tej gry. Teoretycznie nie ma ona limitów wiekowych, ale zakładałam, że większość graczy jest raczej w nastoletnim wieku. Teraz zaś się waham. Minecraft daje takie możliwości w tworzeniu, że kreatywne osoby mogą korzystać z niego przez wiele, wiele lat i dalej się nie nudzić. U nas zarówno trzylatek jak i sześciolatek z chęcią oglądają te projekty i rozmawiają na ich temat. Nie mogę się doczekać momentów, gdy zaczną je budować. Wiem, że w końcu będą do tego zdolni i to bardzo ekscytujące.

Waham się między ograniczaniem dzieciom elektroniki, a wspieraniem ich w ich zainteresowaniach. Bycie matką nie jest łatwe, ale Minecraft... Minecraft ma w sobie to coś.

Zajrzyjcie do środka.


Za książkę bardzo dziękuję wydawnictwu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?

Copyright © Nasze życie ♥ , Blogger