[10] Niewidzialna - Sophie Jordan

Tytuł: Niewidzialna
Autor: Sophie Jordan
Seria: Ognista tom 2
Data wydania: 30 maj 2012
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Bukowy las


"Niewidzialna" to druga część cyklu rozpoczętego książką "Ognista", będącą kontynuacją przygód Jacindy, dragonki.
"Ognista" skończyła się zostawiając czytelnika z niepokojem o przyszłość bohaterów, a "Niewidzialna" niestety tego niepokoju nie rozwiewa...

Ale najpierw, wyjaśnijmy sobie coś. Tytułowa "Niewidzialna" nie jest postacią z okładki, chociaż mogłoby się tak wydawać.

Książka zaczyna się niemal w tym samym momencie, w którym skończyła się ostatnia część cyklu: Jacinda zdradziła największą tajemnicę stada łowcom i jest zmuszona do ucieczki z Chaparral razem z rodziną. Musi za sobą zostawić nadzieję na uwolnienie się od stada i wrócić pod ich skrzydła z podkulonym ogonem. W domu niestety nie zostaje ciepło przyjęta - stado ją odtrąca i uważa za zdrajczynie, nawet jej najlepsza przyjaciółka Az. Jedynym wsparciem dla odrzuconej dragonki jest jej siostra Tamra, która jest szczęśliwa z przemiany i świetnie sobie radzi w nowej skórze. Jacinda musi poradzić sobie z wrogością stada i tęsknotą za ukochanym. Zdaje sobie ona sprawę z tego, że musi zapomnieć o Willu - dla dobra swojego i rodziny - ale jest to dla niej bardzo trudne. Poza tym zaleca się do niej dwóch dragonów: Cassian i Corbin, jego kuzyn. Dziewczyna musi wybrać, którą drogą chce podążyć i z kim się związać... 

W tej części, tak jak w poprzedniej, fabuła dotyczy głównie Jacindy. Przez to miałam ochotę wykrzyczeć, podobnie jak Tamra: Dlaczego wszystko kręci się zawsze wokół niej?
Autorka nie poświęciła dużo miejsca w książce na opisy, skupiając się na kolejno następujących po sobie wydarzeniach. W książkę łatwo się wciągnąć (może ze względu na narrację pierwszoosobową), porywa i nie da się przy niej nudzić. Odniosłam wrażenie, że postacie nie są zbyt dobrze wykreowane, mało o nich wiemy. I może przez to fabuła była schematyczna. 

Szczerze mówiąc nie jest to genialna książka, ale też takiej się nie spodziewałam. Jest ona też odrobinkę gorsza od "Ognistej", która zachwycała swoją tajemnicą i przede wszystkim Dragonami. "Niewidzialna" już nie ma w sobie tyle tej magii. Przeczytałam ją, bo chciałam się dowiedzieć co się stanie dalej z bohaterami i pewnie przeczytam też następną z tego samego powodu. 

Ogólna ocena: 6/10

Komentarze