[9] Wybranka bogów, część druga - P.C. Cast


Tytuł: Wybranka bogów, część 2
Autor: P.C. Cast
Seria: W kręgu mocy Parthalonu
Data wydania: 25 lipiec 2012
Liczba stron: 368
Wydawnictwo: MiraW drugiej części wcale nie poznajemy losów Rhiannon. Historia dalej toczy się w Partholonie a wojna z Fomorianami wciąż trwa. Życie Shannon Parker zniknęło. Teraz już jest tylko życie Rhei, Wybranki Bogini. ClanFintan dalej jest jej ukochanym i wszystko byłoby pięknie. Jednak epidemia ospy jak i niebezpieczeństwo ze strony wampirów, jak nazwała ich Wybranka wszystko niszczy.

Muszę przyznać, że z wielką niecierpliwością zabrałam się za drugą część. Cała historia mnie wciągnęła tak, jak Shannon waza. Z błyskiem w oczach patrzyłam na okładkę, która różni się jedynie zmianą kolorów. Ta miłość, która łączy centaura z wybranką wręcz c z u ć. Nie da się nie pokochać tej książki, jak ich bohaterów. To wszystko jest takie... prawdziwe. Szczególnie to latanie do łazienki/w krzaki. Rzadko w książkach można znaleźć taki... realizm. W niektórych ludzie nie jedzą, nie mają potrzeb fizjologicznych... Po prostu są jak roboty. Rhea jest wiecznie głodna, wiecznie musi iść na siu.Trudno słowami wyrazić, jak wspaniale zagłębiać się w świat, stworzony przez P.C. Cast.

Kiedy kończy się ostatnią stronę, a nie ma możliwości dotarcia do następnej części... Człowiek czuje olbrzymią pustkę. Gdy zamknęłam książkę poczułam się, jakby ktoś mi umarł. Poczułam łzy pod powiekami i nabrałam ochoty zdobycia Powrotu Bogini. Chociaż boję się tego, co mogę tam spotkać. Rzadko można spotkać książkę, z którą się tak człowiek utożsamia. Moja ciekawość wręcz pali mnie od środka. Chciałabym móc przenieść się do równoległego świata, i zacząć żyć od nowa - w inny sposób.

Krótko, ale pierwszy raz nie potrafię wyrazić zachwytu słowami. Ukłony uznania dla autorki - jej książka sprawiła, że brak słów osobie, która zwykle ma ich w nadmiarze.

Ogólna ocena: 10/10


Komentarze

  1. Czytałam już "Dom nocy" tej autorki, ta seria też wydaje się być ciekawa, może sięgnę :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli przeczytałeś/łaś opinię prosiłabym o zostawienie komentarza :)