niedziela, 7 grudnia 2014

Zapowiedzi: co ciekawego na grudzień.


GRUDZIEŃ 2014

Muszę przyznać, że przeglądałam te zapowiedzi, których bardzo mało w tym miesiącu i trudno mi było coś dla siebie znaleźć. Wydawnictwa chyba troszkę przyhamowały z wydawaniem na ten rok i dużo ciekawostek mamy na styczeń. Z jednej strony to dobrze. Można nadrobić zaległości. Ale z drugiej... kto nie lubi świadomości, że gdzieś tam wydawane jest właśnie coś, na co bardzo czeka...? Mimo kilku ostatnio nawiązanych współprac (Wydawnictwo Otwarte, Egmont i Amber) tylko tyle grudniowych premier zdołało mnie zainteresować. 

Okręt badawczy Accipiter przemierza bezkres kosmicznej próżni, a jego załoga pogrążona jest w głębokiej kriostazie. Nieliczni świadomi są dramatu, który rozgrywa się na pokładzie. Astrochemik Håkon Lindberg budzi się przedwcześnie z kriogenicznego snu i widzi, jak ginie jeden z ostatnich członków załogi. Prócz niego rzeź przetrwał tylko nawigator, Dija Udin Alhassan. Czy to on jest odpowiedzialny za fiasko misji? A może stoi za tym jakaś niewypowiedziana siła? Obca cywilizacja? Nieokreślony byt? Ludzkość podróżuje między gwiazdami, odkrywa miriady światów, ale nigdy nie napotkała żadnych oznak życia.

Chór zapomnianych głosów to SF z tempem właściwym powieściom sensacyjnym, intrygą iście kryminalną i klimatem rodem z horrorów. Zakończenie powinno zaskoczyć nawet najbardziej przewidującego czytelnika.

Premiera: 10 grudzień 2014


Unia Terrańska zaangażowana jest w międzygwiezdną wojnę z Krąg, bezwzględną rasą obcych, chcących zniszczyć ludzkość. W 2315 roku obiecującemu młodemu oficerowi Maxowi Robichaux powierzone zostaje dowodzenie nad USS Cumberland, niszczycielem najnowszej generacji, jednak mającym tak złą opinię, że nazywany jest pogardliwie Przełęczą Cumberland. Pierwszą misją kapitana Robichaux jest patrol w Wolnym Korytarzu, miejscu, w którym Krąg potajemnie kupują materiały do produkcji wojennej, oraz zniszczenie każdej jednostki przewożącej wojenną kontrabandę. Z dala od własnej floty, operujący w warunkach wymuszonej rozkazami ciszy radiowej, Max polegać może tylko na swojej determinacji... oraz wsparciu błyskotliwego szefa służby medycznej okrętu, doktora Sahina. Wykonując to śmiertelne zadanie, Max i doktor zdają sobie sprawę, że jedynie Cumberlnad może powstrzymać śmiertelny atak Krąg, który ma raz na zawsze zakończyć wojnę i istnienie rasy ludzkiej.
Premiera: 3 grudzień 2014

Spinoff bestsellerowej serii Kronik Obdarzonych, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, a na podstawie jej pierwszego tomu zatytułowanego Piękne Istoty, nakręcono w Warner Bros film, będący kasowym sukcesem.

Ridley to bardzo, bardzo niegrzeczna dziewczynka. Nie można jej ufać, nie można zaufać też sobie, gdy jest się obok niej. Jej chłopak Link to muzyk rockowy. Razem wyjeżdżają do Nowego Jorku, gdzie Link ma nadzieję rozpocząć karierę. Wkrótce okazuje się, że to może być ich ostatnia podróż, bo cena za ich życie jest bardzo wysoka...

Ogólna ocena: 06/10 (dobra)

Recenzja: tutaj

Premiera: 3 grudzień 2014

6 komentarzy:

 1. Słyszałam o Wezwał nas honor. Zapowiada się ciekawa pozycja:)

  Karlina W.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jejku, nic dla mnie w tym miesiącu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nic bym nie wybrała z tych propozycji, ale za to masz bardzo ładny szablon bloga i pozostaję tu na dłuzej ;))))
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. "Wezwał nas honor" mnie intryguje i pozycja pana Mroza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie naogół nic w grudniu niestety nie zainteresowało :/ z drugiej strony, tak jak Ty będę mogła nadrobić zaległości, których jest BARDZO dużo (oprócz książek zalegających na półkach, zaszalałam na wrocławskich targach). Czekam na nowości styczniowe :3
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. W grudniu mniej nowości, które mnie interesują, ale to dobrze: może dzięki temu uda mi się nadrobić (choć odrobinę) zaległości. ;)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli przeczytałeś/łaś opinię prosiłabym o zostawienie komentarza :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...