[392] KREATYWNA SOBOTA: Wyspy - Anita Graboś

Tytuł: Wyspy
Tytuł oryginału: Wyspy
Autor: Anita Graboś
Tłumaczenie: -
Seria: -
Tom: -
Data wydania: 12 sierpnia 2015
Liczba stron: 128
Wydawnictwo:  Nasza Księgarnia
Cena na okładce: 17,00
Nasza Księgarnia to wydawnictwo, które kolorowanki wydaje naprawdę dobrze. Po tym, jak w moje Inwazja bazgrołów wiedziałam, że oni wiedzą jak sprawić, by kolorowanie było przyjemne. Dlatego też w dzisiejszą KREATYWNĄ SOBOTĘ zabieram Was na Wyspy. Zwróciłam na nie uwagę już w momencie, gdy wyszły. Jest to coś, czego nie znajdziemy w innych kolorowankach. Takie właśnie lubię najbardziej, jak już wspominałam. Te grzeszące oryginalnością najlepiej się koloruje i najlepiej ogląda.
ręce trafiła

Zanim przejdę do cudownych ilustracji muszę wspomnieć o wydaniu. Po raz kolejny mamy tutaj coś w rodzaju bloku kolorowego. Rysunki z łatwością można wyrwać nie uszkadzając przy tym okładki. Dodatkowo nie ma problemu z rozłożeniem kolorowanki na płasko, a z ilustracje są jednostronne. Możemy wziąć flamastry, cienkopisy, farby czy co nam jeszcze przyjdzie do głowy i mamy pewność, że kolejny obrazek nie zostanie w żaden sposób uszkodzony. Jest to ogromny plus dla osób nieprzepadających za kredkami. Poza tym kartki są naprawdę grube i dobrej jakości, więc nie ma prawa nic przebić na drugą stronę. Okładka zrobiona jest z papieru, który również możemy pokolorować, jednak nie ma przeciwwskazań dla osób lubiących malować na kolanach. Ponownie z tyłu umieszczono grubą tekturę, która na to pozwala. 

Ilustracje są bardzo szczegółowe. Mogłoby się wydawać, że nie ma ich zbyt dużo, jednak na jednym jest tyle do pokolorowania, że nie ma co się przejmować tym, że szybko się one skończą. Podziwiam autorkę za inwencję twórczą i drobiazgowość. Zapraszam Was do Bardzo Spokojnego Oceanu, gdzie razem z Wyspiarzami przeżyjecie przygody, odpoczniecie od gwaru wielkich miast i spędzicie czas w ogromnych bibliotekach pijąc herbatę. Tak, moi drodzy. W tej kolorowance możemy dopatrzeć się przebłysków fabuły. Coś nowego, coś inspirującego. Coś pięknego.
 

Ogólna ocena: 09/10 (wybitna)

Za egzemplarz bardzo dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia! 

Komentarze

  1. Koniecznie muszę się wreszcie zaopatrzyć w jeden z egzepmlarzy tej ksiażki. http://kruczegniazdo94.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nasza księgarnia coraz pozytywniej zaskakuje :3

      Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli przeczytałeś/łaś opinię prosiłabym o zostawienie komentarza :)