Zapowiedzi: co ciekawego na styczeń?

Pamiętacie jak cieszyłam się, że w grudniu zainteresowało mnie tak mało pozycji? Styczeń jednak zawala nas takimi cudownościami, że sama nie wiem, co teraz zrobię. Powinnam się ograniczyć, gdyż za miesiąc będę już w Anglii, a nie zabieram ze sobą prawie żadnych książek. Przemycę tylko jakoś Mroza. Nie wiem tez, jak będzie z współpracami w momencie, gdy wyjadę. Wszystko stoi na razie pod znakiem zapytania. Styczeń jest takim miesiącem, kiedy muszę pozamykać wszystkie sprawy w Polsce i powoli decydować, co zostaje tutaj, a co jedzie tam. Z bloga na pewno nie zrezygnuję. Pozostaje mi tylko mocno się sprężyć i czytać, czytać, czytać...

WYDAWNICTWO LITERACKIE

Raz na wozie, raz pod wozem.

Najnowsza powieść autora głośnego debiutu Wszechświat kontra Alex Woods

Jak to nieraz w życiu bywa, wszystko zaczęło się od trupa. To był zwykły sąsiad, nie ktoś, kogo Abby dobrze by znała, jednak mimo wszystko… Znalezienie zwłok, podczas gdy przyszło się pożyczyć puszkę pomidorów, może być lekko szokujące. A przynajmniej powinno być.

Teraz, ponownie analizując minione wypadki, kobieta nie może pozbyć się wrażenia, że wszystko potoczyłoby się zupełnie inaczej, gdyby feralnej środy nie weszła do mieszkania naprzeciwko. A z pewnością nie poznałaby Melody Black…Premiera: 14 stycznia 2016
Gdy Khemri zostaje wybrany na Księcia, szybko przekonuje się, że Książęta są w ciągłym niebezpieczeństwie. Kto jest dla nich największym zagrożeniem? Inni Książęta. Każdy marzy o tym, by zostać Imperatorem. Najprościej osiągnąć to, zabijając lub dyskwalifikując najgroźniejszych konkurentów w drodze do władzy. Jak wszędzie i tutaj obowiązują zasady, ale zasady można przecież nagiąć, a nawet złamać.

Khemri jako zdolny uczeń zostaje wciągnięty do tajnej organizacji, dbającej o sprawy Imperium i wysłany na misję specjalną. Na zgliszczach galaktycznej bitwy spotyka młodą kobietę. Raine’a zmienia spojrzenie naszego bohatera na Imperium, pretendentów to tronu i jego samego. Jednak Khemri jest Księciem. Nawet gdyby chciał zostawić Imperium za swoimi plecami, jego życiem kierują siły, które mają sprecyzowane plany co do przyszłości naszego bohatera. Czy Khemri wygra walkę o swoje życie? Czy znów stanie się człowiekiem i wróci do ukochanej?


Premiera: 21 stycznia 2016 

Mrożące krew w żyłach zakończenie trylogii Palokaski!

Była policjantka, spec od przestępczości internetowej i psycholog szkolny, Miia Pohjavirta, straciła przed laty ojca i siostrę Venlę. Kiedy w krótkim czasie dwoje jej uczniów ginie w tajemniczych okolicznościach, zaczyna podejrzewać, że wszystkie te sprawy mają jednak jakiś związek z nią samą.

Wyobraź sobie, że dowiadujesz się, o tym, że twój chłopak był mordercą. Wyobraź sobie, że zabił nie tylko najbardziej lubianą dziewczynę na twoim osiedlu, ale także wnuka twojego przyjaciela. Wyobraź sobie, że zaledwie kilka godzin po tym, jak twój facet morderca spada ze skały i skręca sobie kark, ty znajdujesz w bagażniku BMW twojego terapeuty ciało kolejnej swojej uczennicy. Pięknej dziewczyny, która na spotkaniach z tobą nieraz mówiła, że boi się o swoje życie. A na pierwsze spotkanie z posiadaczem BMW umówił cię twój brat, który pracuje z tobą w tej samej szkole.
Już się boisz?

Premiera: 21 stycznia 2016 

WYDAWNICTWO BUKOWY LAS

Pełna czarnego humoru opowieść o karierze ambitnego bankowca inwestycyjnego, rozgrywająca się w Nowym Jorku, Londynie i Hongkongu. Jej autor, którego wpisy na Twitterze pod pseudonimem @GSElevator przez trzy lata śledziły setki tysięcy użytkowników, poszukiwany w wewnętrznym śledztwie przez bank Goldman Sachs, odsłania kulisy świata międzynarodowych finansów. Bez cienia skruchy opisuje niechlubne wydarzenia z giełdowych parkietów i marketingowych prezentacji, ale także to, co dzieje się w prywatnych samolotach i po godzinach pracy – na szalonych imprezach. Szokująca anarchia, sztubackie kawały i zwycięstwa za wszelką cenę – oto świadectwo dewiacji, dysfunkcyjnych zachowań i dekadenckiego przepychu, które otrzymujemy od ich uczestnika, błyskotliwego reprezentanta bankowych elit. 
Premiera: 13 stycznia 2016 

WYDAWNICTWO CZWARTA STRONA

Jest rok 1940, fala nazizmu zalewa Europę. Polacy resztkami sił walczą z okupantem, a ich człowieczeństwo zostaje wystawione na próbę…

Braci Zaniewskich czeka daleka i niebezpieczna droga. Po odnalezieniu przyjaciela z armii Bronek postanawia przedostać się na Zachód, gdzie mają formować się polskie oddziały. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem. Decyzja podjęta pod wpływem chwili zupełnie odmieni jego los. Tymczasem Staszek, rozdzielony z Marią, niechybnie zmierza prosto na spotkanie śmierci…

Po drugiej stronie barykady pewien oficer SS będzie musiał zdecydować, czy ważniejsza jest dla niego lojalność wobec kraju, czy wobec ludzi…
Premiera: 13 stycznia 2016

WYDAWNICTWO MAG

Zapomnijcie o Jerzym i smoku. Zapomnijcie o sir Lancelocie i rycerskich opowieściach. To będzie brudna robota. Poleje się krew, pofruną flaki. Oto najemny rycerz, jakiego jeszcze nie widzieliście.
Dwadzieścia osiem florenów miesięcznie to stanowczo za mało, kiedy w bitewnym tumulcie szczęki wiwerny zatrzaskują się człowiekowi na hełmie i potwór zaczyna mu odgryzać głowę. Sama taka walka to nie przelewki; dowodzenie kompanią ludzi – a nawet gorzej, kompanią najemników – w obliczu zabójczo przebiegłych bestii z Dziczy jest jeszcze trudniejsze. Trzeba mieć do tego odpowiednie urodzenie, wyszkolenie i diabelne szczęście.
Czerwony Rycerz dysponuje tymi wszystkimi przymiotami, na dodatek jest młody i żądny zarobku. Kiedy więc najmuje się wraz ze swoim oddziałem do ochrony żeńskiego klasztoru, traktuje to zadanie jako jedno z wielu zleceń. Klasztor jest bogaty, siostrzyczki zakonne śliczne, a zagrażający im potwór – wcale nie taki straszny.
Kłopot w tym, że to nie będzie zwykłe zlecenie. To będzie wojna…

Premiera: styczeń 2016 

Łupek dorastał z przyjaciółmi pod górą. Zostali wychowani w tajemnicy przez Szpony Pokoju, aby wypełnić tajemniczą przepowiednię. Piątce małych smocząt pisane jest zakończyć wojnę, która rozszalała się między plemionami zamieszkującymi Pyrrię. Niestety, nikt nie wie, w jaki sposób mają tego dokonać.
Nie każde smoczę marzy o wielkim przeznaczeniu. Kiedy jednemu z piątki grozi niebezpieczeństwo, Łupek i jego przyjaciele postanawiają uciec. Może zdołają odzyskać wolność i zarazem zakończyć wojnę… A może wręcz przeciwnie: zawiodą wszystkie pokładane w nich nadzieje…
Siedem smoczych plemion walczy ze sobą od wielu pokoleń, tocząc wojnę o utracony starodawny skarb. Tajny ruch zwany Szponami Pokoju poprzysiągł położyć kres walkom za pomocą proroctwa – przepowiedni, która wymaga ogromnej ofiary.
Zebrano pięć smocząt, aby wypełniły proroctwo. Dla zakończenia straszliwej wojny zostały zwerbowane wbrew swojej woli i wychowane w ukrytej jaskini.

Premiera: styczeń 2016 

Trzysta lat po wydarzeniach opisanych w trylogii „Zrodzonego z Mgły” Scadrial unowocześnia się, koleje uzupełniają kanały, ulice i domy bogaczy oświetlają elektryczne lampy, a w niebo wznoszą się pierwsze drapacze chmur o żelaznej konstrukcji.
Kelsier, Vin, Elend, Sazed, Spook i pozostali są teraz częścią historii – lub religii. Jednakże, choć nauka i technika wznoszą się na wyżyny, stara magia Allomancji i Feruchemii wciąż odgrywa rolę w odrodzonym świecie. Na pograniczu zwanym Dziczą jest podstawowym narzędziem dzielnych mężczyzn i kobiet, którzy starają się zaprowadzić tam prawo i porządek.
Jednym z nich jest Waxillium Ladrian, rzadki Podwójny, który dzięki Allomancji może Odpychać metale, a dzięki Feruchemii zmniejszać lub zwiększać swój ciężar. Po dwudziestu latach spędzonych w Dziczy Wax został zmuszony przez rodzinną tragedię do powrotu do stolicy Elendel. Z dużą niechęcią musi odłożyć broń i przyjąć obowiązki przynależne głowie arystokratycznego rodu. W każdym razie tak mu się wydaje, do chwili, gdy boleśnie przekonuje się, że posiadłości i eleganckie ulice Miasta mogą kryć w sobie większe niebezpieczeństwa niż piaszczyste równiny Dziczy.
Premiera: styczeń 2016 

WYDAWNICTWO FEERIA

naleźć miłość w najmniej spodziewanym momencie. Odkryć w sobie pasję i pozwolić, by marzenia stały się rzeczywistością. Odrzucić schematy, w które wtłoczyło nas życie, i wreszcie nabrać wiatru w żagle. Otworzyć się na pojawiające się na naszej drodze możliwości i odnaleźć siebie…

Nic nie zapowiadało takiego rozwoju wypadków. Pochopnie podjęta decyzja o małżeństwie postawiła 30-letnią Maję na życiowym rozdrożu. Papierowe małżeństwo, praca nie dająca prawdziwej satysfakcji, samotność, poczucie wypalenia. Wszystko zmieniło się jednak podczas krótkiego wypadu z przyjaciółką na Mazury. To tamtejsze spotkanie dało Mai i Moni impuls do życiowych zmian. Życie nie zawsze toczy się jednak liniowo, a konsekwencje pewnych decyzji ujawniają się w najmniej spodziewanym momencie, ku zaskoczeniu otoczenia, a nawet samych zainteresowanych.Premiera: 14 stycznia 2016 

Alexis ucieka w fotografowanie i trzyma się na uboczu, jak niejedna nastolatka. Nie każdy jest urodzoną cheerleaderką. Zresztą jak się żyje z takimi rodzicami, nie ma w tym nic dziwnego. Młodsza siostra Alexis, trzynastoletnia Kasey, też jest specyficzna, z tym swoim zbzikowaniem na punkcie starych lalek. W sumie życie Alexis, choć trochę wyobcowane, nie odbiega od normy. Tak się przynajmniej wydaje…

Nagle sprawy wymykają się spod kontroli. Staje się jasne, że złowróżbne sygnały to był dopiero przedsmak prawdziwej grozy. Kasey zaczyna się zachowywać jeszcze bardziej niepokojąco niż wcześniej: jej błękitne oczy skrzą czasem zielonym blaskiem, pamięć odmawia jej posłuszeństwa, a słowa… słowa, które wypowiada, są żywcem wyjęte z dawnych epok. Kasey z radosnej kolekcjonerki lalek zmienia się uosobienie zła. Dziwne rzeczy dzieją się też w domu. Drzwi otwierają się i zamykają pchane niewidzialną ręką, woda sama się gotuje, klimatyzacja, choć wyłączona, przepełnia całe wnętrze chłodem.

Premiera: 13 stycznia 2016 
 WYDAWNICTWO FILIA

Podhalem wstrząsa seria wypadków w górach. Początkowo czarna passa wydaje się jedynie ciągiem pechowych zdarzeń, jednak śledczy ostatecznie odkrywają związek między ofiarami. Każe on sądzić, że ktoś morduje turystów na szlakach.

Dochodzenie prowadzi komisarz Forst. Szybko zdaje sobie sprawę z tego, że zabójstwa powiązane są ze sprawą, nad którą pracował z Olgą Szrebską. Zaczyna tropić mordercę, zbierając okruchy informacji, które ten zdaje się z premedytacją zostawiać.

Kiedy zbliża się do rozwiązania sprawy, doganiają go upiory z przeszłości. Wiktor Forst będzie musiał stawić czoła nie tylko człowiekowi, którego ściga, ale także ludziom gotowym zrobić wszystko, by go pogrążyć.
Premiera: 13 stycznia 2016 WYDAWNICTWO IUVI

Po wypełnieniu dwóch przepowiedni przychodzi kolej na Przepowiednię Krwi, która wymaga, by Gregor i Botka wrócili do Podziemia i uratowali jego mieszkańców od zarazy. Jednak tym razem mama nie chce ich puścić… chyba że będzie mogła im towarzyszyć.

Gdy przybywają do podziemnego miasta i choroba dosięga jednej z najbliższych Gregorowi osób, chłopiec zaczyna rozumieć, jaką rolę ma do odegrania w Przepowiedni Krwi. Musi zrobić, co w jego mocy, by powstrzymać broń biologiczną, która zagraża wszystkim stałocieplnym mieszkańcom Podziemia. Tylko jak tego dokonać?Premiera: 13 stycznia 2016

WYDAWNICTWO CZARNA OWCA

Zabójcze emocje w świecie klonów
Porywająca historia o odwadze i miłości rozgrywająca się w niemoralnym świecie, gdzie emocje są zakazane. Na rajskiej wyspie Dominium, zamieszkanej przez bogaczy, przeplatają się losy dwóch dziewczyn. Zhara jest Pierwszą, a Elizja jej klonem. Wydają się identyczne, ale wygląd może być bardzo mylący. Elizja odebrała Zharze wszystko, a nawet zajęła jej miejsce u boku ukochanego! Dlatego Zhara zrobi wszystko, by się jej pozbyć.
W końcu Elizja poznaje szokującą prawdę: choć jest klonem, posiada duszę, a jej Pierwsza żyje… Rozumie, że Zhara cierpi, widząc ją z Alexandrem, ale nie może z niego zrezygnować. Postanawia stanąć u jego boku i wraz z armią zbuntowanych klonów obalić panujące na rajskiej wyspie niewolnictwo.
Nic jednak nie jest w stanie przygotować jej na tykającą bombę, która wbudowana jest w jej własny organizm. Czasu zostało niewiele, ponieważ termin jej „wygaszenia” jest coraz bliżej…

Premiera: 13 stycznia 2016

WYDAWNICTWO LUCKY

Co się zdarzy, gdy na drodze Melanii Duvall, trzydziestoletniej niezależnej i wyzwolonej singielki, stanie Adam Harding?
Co będzie, gdy ten twardo stąpający po ziemi mężczyzna, rzuci jej wyzwanie i zaprosi do gry, w której paradoksalnie nie liczy się wygrana, a jedynie walka o nią? Czy Melania pozwoli się zniewolić i odda w jego ręce całą siebie?
"Wiesz, że wszystko w tobie pachnie uległością? Twoje łzy, pot, skóra, oddech… Dopiero dzisiaj to sobie uświadomiłem. Zapach twojej uległości… Wyczułem go, gdy pierwszy raz wziąłem cię w ramiona. Nie wiedziałem wtedy, co tak bardzo mnie oszołomiło."
Jak potoczy się gra, w której oboje poniosą porażkę i jednocześnie odniosą zwycięstwo? Czy nie zgubią się w trakcie podróży w głąb własnej psychiki, poznając świat doznań seksualnych, jakiego dotąd nie znali?
Premiera: 31 stycznia 2016 WYDAWNICTWO OTWARTE

Ben Sterling po konfrontacji z rodziną Camdenów niechętnie zgadza się pozostać w rezydencji Daringham Hall. Za wszelką cenę chce poznać prawdę o związku swojej matki z Ralphem Camdenem. Nie jest to dla niego łatwe, ponieważ skutecznie rozprasza go obecność Kate i pożądanie, jakie dziewczyna w nim budzi. Mury angielskiej rezydencji będą świadkami burzliwych emocji, a przed Benem pojawi się pytanie: czy to on ma ocalić Daringham Hall?
Poznaj dalsze losy Bena i Kate oraz rodu Camdenów w intrygującej powieści o namiętności, zemście i tajemnicach.
Premiera: 13 stycznia 2016  --> RECENZJA

W trzecim tomie znajdziesz powieści: „Lew i lilie”  oraz „Kiedy król gubi swój kraj”.


Premiera: 11 stycznia 2016

Komentarze

 1. Och, tyle wspaniałych pozycji *_*

  OdpowiedzUsuń
 2. Stop prawa i Królowie - będą u mnie. :)
  Mróz x 2 - te tytuł nie na początek, ale jak się spodobają poprzednie części z tych serii to bardzo prawdopodobne, że gdzieś potem też się przeczyta.
  Czerwony rycerz - ciekaw jestem bardzo co to jest. Za grube, żebym ryzykował, bo autora nie znam, ale jak polecą same dobre opinie, albo większość ich, to się mocno zastanowię. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedziałam, że te pozycje Cię zaciekawią :p
   Mróz koniecznie, koniecznie <3
   A ja chyba zaryzykuje. Co mi szkodzi :D

   Usuń
  2. Królów zamierzam kupić w pakiecie od razu całość. Co się będę. :) Tylko nie wiem, czy dam radę w tym, czy w następnym miesiącu.
   Lada dzień z tym Mrozem. :) Na dworze też mróz, ale ten nie cieszy mnie zbytnio, bo już mnie coś bierze niedobrego...
   A to będę czekał też na reckę. Ja nie ryzykuję takimi cegłami z autorami, których nie znam. Przeczekam pierwszą falę i zobaczę, jak się przyjmie. Najpierw będzie Stop prawa z Maga. :)

   Usuń
  3. Ja jeśli nie dostanę od wydawnictwa trójki (kto ich wie?) to będę musiała kupić, ale na razie mi się do tego nie spieszy, bo mam stare wydanie na czytniku :3
   Mnie gardełko boli i w ogóle -20 na zewnątrz :x
   Ja zawsze ryzykuję :D Jak nie wyjdzie, to nie wyjdzie. Szybko czytam, więc trochę się przemęczę i po problemie :3

   Usuń
  4. Planowałem w grudniu ten zestaw kupić, ale dali go na styczeń. No ale za to czytnik był i inne książki pod choiną i z Ustrzyków. :)
   Mnie też dopadło ostro. Już w sylwestra coś się zaczęło dziać, a w sobotę wieczorem największy atak. Piję herbata za herbatą, tabletki, syropy, a czosnal i imbir to już niemal moi bracia. :D I u nas też -15, i auta stękają.
   No właśnie, gdyby to miało z 400 stron to okej, ale ma 2x tyle, a ja nie czytam szybko, więc poczekam na recenzje, jakie będą. Ja tam nie narzekam na brak książek do przeczytania, więc znajdę coś na pewno jak nie z recenzenckich to na półce. :)

   Usuń
  5. To zdrowiej koniecznie :D Moja odporność zawsze leżała, więc pewna byłam, że nie sieknie, jak tak nagle się oziębiło. Ale na razie wierzę, że mój organizm sobie poradzi :p
   Też nie narzekam :D Ale w sumie zaopatrzę się w masę recenzenckich, żeby je ze sobą do Anglii zabrać, by mi się zbytnio nie nudziło :p

   Usuń
  6. Herbata z imbirem i czosnalem działa i warto po nią sięgać od razu, jak tylko zacznie się kichać nieco częściej niż normalnie. :)
   Nie wiedziałem, że wyjeżdżasz. Na jaki czas pędzisz na wyspy? :)

   Usuń
  7. Ja unikam imbiru jak ognia :D
   Na razie mam bilet w jedną stronę :p

   Usuń
  8. Uczulenie?
   Uu, ro grubsza sprawa. To w takim razie kiedy wyjeżdżasz? :)

   Usuń
  9. Po prostu... nie smakuje :p
   30.01 :3

   Usuń
  10. Aha, to ok. Wyszukany gust. :)
   To co z recenzowaniem? Przestaniesz w ogóle czy zaniechasz chwilowo, albo tylko przystopujesz z wydawniczymi? A może bez zmian?

   Usuń
  11. Z tym wyszukanym gustem to trafiłeś :D W domu ciągle słyszę "o, księżniczka znowu nie je obiadu?" :D
   Nie przestanę. Z niektórymi wydawnictwami mam taką umowę, że będę oprócz egzemplarzy na polski adres dostawać ebooki. Rodzice będą mi też podsyłać raz na jakiś czas książki pocztą :3 Pojawi się trochę zagranicznych książek na blogu. No i konkursów :p

   Usuń
  12. Hehehe, ja też niejadkiem byłem długo, dopiero po 20stce zacząłem jeść więcej i przekonywać się. Wyobraź sobie, że jajecznicę polubiłem dopiero w wieku 35. :)
   No to dobrze. Zatem księżniczka zmienia tylko zamek i jego otoczenie, a nie przyzwyczajenia i przyjemności. :P

   Usuń
  13. Ja jem sporo, ale jestem wymagająca :D
   A i owszem :D

   Usuń
 3. W "Królów przeklętych" na pewno się wyposażę. W swoim czasie kupie również "Stop prawa", ale skończyłam dopiero pierwszy tom "Ostatniego Imperium" więc jeszcze trochę zostało ;) Interesują mnie również "Złe dziewczyny nie umierają".
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnie Imperium było niesamowite, więc mam nadzieję, że Stop prawa dorówna trzem poprzedniczkom <3

   Usuń
 4. Bardzo intrygują mnie Złe dziewczyny oraz Lustrzany świat ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiedzi z Wydawwnictwa MAG brzmią dla mnie interesująco.
  Pozdrawiam i zapraszam na nowy post:
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?