czwartek, 1 września 2016

Zapowiedzi: co ciekawego na wrzesień?

Wiecie, co jest bardzo przerażające? Fakt, że został mi tylko miesiąc wakacji i zaczynam studia. Naprawdę nie wiem jak po roku przerwy uda mi się wrócić do nauki... Ale nie ma co zamartwiać się na zapas. Miesiąc to całkiem dużo czasu, a wydawnictwa zaczynają już się rozkręcać, więc fakt, że muszę się teraz ograniczać rani me uczucia. Tak czy inaczej jestem szczęśliwa, bo pojawiają się pozycje, na które jakiś już czas czekam i w końcu będę mogła je przeczytać. Już zacieram rączki z radości.

WYDAWNICTWO ZYSK

Pewnego dnia młody Ziemianin Arthur dowiaduje się z zaskoczeniem, że jego najbliższy przyjaciel Ford jest kosmitą, a Ziemia niemal za chwilę zostanie zniszczona, gdyż znajduje się na trasie planowanej międzygalaktycznej autostrady. Jak mu przekazuje beznamiętnie przyjaciel, informacja o tych planach została już dośc dawno wywieszona w jakimś galaktycznym urzędzie na planecie Alfa Centauri, tyle że Ziemianie ich nie oprotestowali, co oznacza że wyrażają zgodę. Unicestwienie ojczystej planety oraz zagłada całego ludzkiego gatunku to dla Arthura dopiero początek niesamowitych przygód, albowiem tuż przed katastrofą Ford zabiera go statkiem kosmicznym w podróż po Galaktyce, w trakcie której zbiera materiały do nowej edycji kompendium wszelkiej znanej wiedzy, czyli przewodnika Autostopem przez Galaktykę. W trakcie tej niekończącej się podróży, odbywanej między innymi w towarzystwie neurotycznego robota Marvina, Arthur spróbuje rozwiązać największą zagadkę kosmosu oraz spróbuje pojąć sens życia.
 
Premiera: 05 września 2016

WYDAWNICTWO MAG

Elantris - gigantyczne, piękne, dosłownie promienne miasto, zamieszkane przez istoty wykorzystujące swoje potężne zdolności magiczne, by pomagać ludowi Arelonu. Każda z tych boskich istot była jednak kiedyś zwykłym człowiekiem, dopóki nie dotknęła jej tajemnicza, odmieniająca moc Shaod. A potem, dziesięć lat temu, magia zawiodła. Elantryjczycy stali się zniszczonymi, słabymi, podobnymi do trędowatych istotami, a samo Elantris okryło się mrokiem, brudem i popadło w ruinę. Shaod stał się przekleństwem. Nowa stolica Arelonu, Kae, przycupnęła w cieniu Elantris, a jej mieszkańcy ze wszystkich sił ją ignorowali. Księżniczka Sarene z Ted przybywa do Kae, by zawrzeć polityczne małżeństwo z księciem korony Raodenem. Sądząc z korespondencji, mogła się spodziewać, że odnajdzie miłość. Dowiaduje się jednak, że Raoden nie żyje, a ona uważana jest za wdowę po nim...
 
 
 
 
Premiera: 14 września 2016 

Sześcioro niebezpiecznych wyrzutków.
Jeden niewykonalny skok.

Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie – wystarczy w tym celu wykonać zadanie, która z pozoru wydaje się niewykonalne:
– włamać się do niesławnego Lodowego Dworu (niezdobytej wojskowej twierdzy)
– uwolnić zakładnika (a ten może rozpętać magiczne piekło, które pochłonie cały świat)
– przeżyć dostatecznie długo, żeby odebrać nagrodę (i ją wydać).
Kaz potrzebuje ludzi wystarczająco zdesperowanych, żeby wraz z nim podjęli się tej samobójczej misji, oraz dostatecznie niebezpiecznych, żeby ją wypełnili. Wie, gdzie ich szukać. Szóstka najbardziej niebezpiecznych wyrzutków w mieście – razem mogą być nie do zatrzymania. O ile wcześniej nie pozabijają się nawzajem.

Premiera: 28 września 2016

WYDAWNICTWO NOIR SUR BLANC

O pisaniu ukazuje artystę brutalnie szczerego w opisie mozolnej pracy i bezkompromisowego w ocenie absurdów życia - oraz sztuki. Rzuca światło na skomplikowaną bluźnierczą naturę pisarza będącego ikoną kontrkultury i prawdziwą amerykańską legendą - "laureatem amerykańskich nizin społecznych" (Time) - który ze stoickim spokojem przedstawiał poniewieranych i zdeprawowanych członków społeczeństwa. Odkrywa artystę opierającego się na tym, co instynktowne, w którego twórczości rozbrzmiewa główna myśl: "Nie staraj się".

O pisaniu, to książka przenikliwa, przejmująca i często przezabawna, pełna nie tylko niezapomnianych sformułowań, ale i charakterystycznej dla Bukowskiego surowości, i ożywiona chwilami wdzięku, intymności i patosu.


Premiera: 29 września 2016

WYDAWNICTWO CZWARTA STRONA

Jedenastu najlepszych polskich autorów kryminałów, jedenaście miejscowości, z których każda naznaczona jest zbrodnią.
Każde miasto ma swój rewers. Znajome  nazwy, utarte ścieżki i oswojone miejsca kryją ciemną stronę schowaną pod osłoną nocy, w zapomnianych schowkach, starych piwnicach, a często –  za oknami pozornie zwykłych mieszkań. Pamiętają i wiedzą o niej mury budynków, brukowane uliczki,  ciemne zakamarki parków, miejskie stawy i rzeki.
Rewers to podróż po mrocznej stronie polskich ulic, zaułków i dzielnic, po kraju nierozwikłanych zabójstw, zdrad i tajemnic przeszłości.
Premiera: 28 września 2016

PAŃSTWOWY INSTYTUT WYDAWNICZY

Jako obrońca sądowy w Rosji Włodzimierz Spasowicz (1829–1906) – polski prawnik, publicysta, krytyk i historyk literatury – rozwiązywał niewiarygodne zagadki kryminalne. Mowy obrończe trwały po osiem godzin dziennie, a że pasją mówcy łączył Spasowicz z dociekliwością i wdawał się w nieprawdopodobne szczegóły obyczajowe, w tym również najdrastyczniejsze, czyta się te mowy jak pasjonujący kryminał i reportaż z epoki.Premiera: 28 września 2016

16 komentarzy:

 1. Tym razem nie znalazłam niczego dla siebie. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Autostopem przez galaktykę" mnie ciekawi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również - jedna z premier na którą czekam najbardziej :)

   Usuń
 3. Of course, że Sanderson. A reszta już chyba nie. Zobaczymy po recenzjach co to ta "Szóstka wron"- może wtedy pomyślę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już się nie mogę doczekać Sandersona <3 Też jeszcze nie jestem pewna, że się za tę Szóstkę wron wezmę, ale coś mnie do niej przekonuje :D

   Usuń
 4. "Elantris" i "Szóstkę wron" na pewno przeczytam. Tę pierwszą muszę nabyć jak najszybciej :D
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Elantris - must have :) Cokolwiek Sandersona biorę w ciemno :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaintrygowała mnie "Szóstka wron", ale jeszcze się zastanowię, czy po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zastanawiam się, czy będzie dużo magii w Szóstce Wron :p

  OdpowiedzUsuń
 8. Zastanawiam się, czy będzie dużo magii w Szóstce Wron :p

  OdpowiedzUsuń

Jeśli przeczytałeś/łaś opinię prosiłabym o zostawienie komentarza :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...