czerwca 10, 2021

#BLOGUJEZTK: SIOSTRA GWIAZD // MARAH WOOLF

Przeczytałam tę książkę już jakiś czas temu, ale nic Wam o tym nie mówiłam, bo chciałam najpierw dokładnie ją przemyśleć. Bardzo byłam ciekawa tego tytułu. Książki o czarownicach są dosyć rzadko wybieranymi przeze mnie, więc chętnie po coś nowego sięgnęłam. 

W jednym ze starych francuskich lasów znajduje się przejście, które umożliwia demonom przedostanie się do ludzkiego świata. Tajemnicza loża od początków magii dba o to, by te dwa światy nie poznały o sobie prawdy, a ludzie byli wolni od krzywdy niesionej przez demoniczne siły. Zawiązany wiele lat temu pakt zapewnia bezpieczeństwo na ziemi. Co się stanie, gdy dobiegnie końca?

Trzy czarownice wyruszają w podróż, która ma przywrócić ich światu równowagę. Sytuacja jest niepewna - rosną podejrzenia, że główny mistrz loży nie stoi już po stronie ludzi. Czarownica Vianne była niewinną dziewczyną, gdy wyruszała do Francji. Teraz jest zmuszona dorosnąć - jeśli nie odkryje, kto stoi za najnowszymi planami demonów, jej świat nie będzie już nigdy taki sam. Co z tym wspólnego ma tajemniczy Ash, który miał być sprzymierzeńcem czarownic? Vianne nie wie, czy można mu ufać, ale nie może dłużej zaprzeczać, że mężczyzna budzi szybsze bicie jej serca...

Siostra gwiazd jest ciut przewidywalna, ale sięgając po książki tego gatunku jestem na to przygotowana. Oczekuję wręcz tego, że pojawi się w nich romans, że bohaterka okaże się kimś wyjątkowym, a koniec będzie w tym momencie, w którym ma być. Czasami mam ochotę na coś, co da mojemu mózgowi odpocząć i jest to jeden z moich ulubionych typów. Nie do końca podoba mi się powyższy opis, więc patrzcie na niego przez palce - zdecydowanie Ash nie jest kimś, kto sprawia, że serce Vianne bije szybciej i nie jest to spojler.

Największym plusem tej książki jest jej świat. Mamy tutaj świat, w którym żył Merlin i bardzo wpłynął na rzeczywistość, w której żyje Vianne. Podoba mi się cała historia Francji i już samo to jest powodem, dla którego warto sięgnąć po Siostrę gwiazd. Kreacja bohaterów ma się ciut gorzej, ale są tu osoby, które uwielbiam i chętnie przeczytam dla nich kontynuację. 

Mamy za to tutaj najgorszy wątek romantyczny, jaki można było stworzyć. Ezra i Vianne to tragiczne połączenie - może i miałoby to sens, gdyby nie okropne opisanie ich relacji i sytuacji, w których występują razem. Starałam się przymykać na to oko i nawet mi się udawało, ale zachowanie Ezry i jego miotanie się w tę i z powrotem było wręcz żałosne. Jeśli liczycie wyłącznie na dobry romans, to omijajcie ten tytuł szerokim łukiem. Warto jednak sięgnąć po Siostrę gwiazd dla ogólnej fabuły. 

Wojna z demonami, polityczne utarczki... To występuje tutaj nagminnie i bardzo mi się podoba. Do tego dochodzi lekki styl pisania, dzięki czemu pochłonęłam tę książkę na dwa razy i nie mogę doczekać się kontynuacji. Magia wypływa z każdej strony, historia wciąga od samego początku. Polecałam ją już przyjaciółce, która uwielbia historię Merlina i powinno spodobać się jej jego dziedzictwo. No i dajcie mi więcej! Chcę wiedzieć, co będzie dalej.

★★★★★★★★☆☆

Za książkę dziękujemy księgarni Tania Książka!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?

Copyright © Nasze życie ♥ , Blogger