stycznia 21, 2023

[02/2023] BIBLIOTECZKA LEONA. AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. PIERWSZE BAJECZKI: DZIEŃ DOBRY, PANI DOKTOR! + SMACZNEGO, ŻYRAFIĄTKO!


Oliwier ostatnio zainteresował się bardzo książeczkami Akademii Mądrego Dziecka i ucieszyłam się, że pojawiły się nowości. Cykl Pierwsze bajeczki nie jest już niczym nowym, ale owe dwa tytuły są niepowtarzalne. 

Przyznam, że to tytuł Dzień dobry, pani doktor! podbił moje serce i jest tym, czego obecnie potrzebowaliśmy. Zarówno Leon jak i Oliwier na biały fartuch reagują wręcz alergicznie. Dzięki tej książeczce mogę na spokojnie szykować ich do kolejnych wizyt. Pojawia się nawet temat szczepienia, a wszystko, co związane z igłami przyprawia ich o histerię. Dzięki tej książeczce od maluszka można oswajać dzieciaki z tematem wizyt lekarskich i jest to - według mnie - strzał w dziesiątkę.

Drugi tytuł to Smacznego, żyrafiątko! i jest bardzo lubiany przez Oliwiera. Żyrafy i krowy są jego ulubieńcami. Poznajemy tutaj - ogólnie mówiąc - zwyczaje tych zwierzątek. Oba te tytuły są interaktywne. Tekst jest kierowany prosto to małego czytelnika i zadawane są mu pytania. Dodatkowo Akademia Mądrego Dziecka jest znana z ruchomych elementów i nie brakuje ich również tutaj. Radzi sobie z nimi doskonale już roczny Oliwier, a Leon zaczynał z takimi przygodę w wieku siedmiu miesięcy i dawał radę. 

Jestem pewna, że te książeczki powinny być w każdej dziecięcej wyprawce. Zajrzyjcie do środka i zobaczcie, jak wyglądają po kilku dniach intensywnego użytkowania przez dwóch energicznych chłopców. Są odporne - na ślinę, rzucanie, wyrywanie sobie. To bardzo ważny aspekt dziecięcych książeczek.


Za książeczki dziękujemy wydawnictwu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?

Copyright © Nasze życie ♥ , Blogger