lutego 06, 2024

[010/2024] #BLOGUJEZTK: 7 PROCENT RO DEVEREUX // ELLEN O'CLOVER


Czytam ostatnio mnóstwo książek i doszłam do takiego momentu, gdy mój mózg jest całkowicie przeciążony. Potrzebowałam czegoś lżejszego, przyjemnego, co pozwoli mi się rozluźnić. Mój wzrok padł na 7 procent Ro Devereux z dwóch powodów. Po pierwsze: zobaczcie tę okładkę. Jest cudowna. Po drugie: uwielbiam, gdy bohaterki książek są mądre, a algorytm, który stworzyła Ro ma ogromny potencjał.

Ro Devereux umie przewidywać przyszłość. A właściwie – robi to stworzona przez nią aplikacja. Ma aż 93% skuteczności w prognozowaniu bardzo szczegółowych kwestii dotyczących dalszego życia osoby, która z niej skorzysta. Brzmi idealnie, prawda? 

Nic dziwnego, że MASH z dnia na dzień staje się hitem i przyciąga uwagę wielkiej firmy, która chce w nią zainwestować i poprowadzić kampanię marketingową bazującą na dobieraniu użytkowników w pary. 

Gdy Ro robi test i okazuje się, że jej idealną drugą połówką jest… przyjaciel z dzieciństwa, z którym od dawna nie rozmawia, musi zrobić wszystko, żeby namówić go na współpracę. Chłopak godzi się na udawanie pary, jeśli po wszystkim dostanie pieniądze na wymarzone studia. Oboje będą musieli zmierzyć się jednak z latami ciszy i wspólną bolesną przeszłością.

Bardzo lubię Ro. Jest świetną bohaterką, realistyczną. Nie dziwię się żadnej decyzji, którą podjęła. Mając 18 lat osiągnęła naprawdę wiele, więc jej wybory i zachowanie jest całkowicie zrozumiałe. Każdemu woda sodowa uderzyłaby do głowy w takiej sytuacji. Jej relacje z Millerem są skomplikowane, bo wiele ich łączyło, a teraz stali się dla siebie całkowicie obcymi ludźmi. Przyznam, że nie przepadam za książkami z relacją Friends to lovers. Zdecydowanie dużo bardziej jestem za od początku rozwijającą się relacją. Mimo to... 7 procent Ro Devereux bardzo mi się podobało. 

Uwielbiam mądre bohaterki. Ro stworzyła coś niesamowitego, co wymknęło się spod kontroli. Byłam dumna z jej decyzji i bawiłam się doskonale, śledząc losy jej i Millera. Millera, który jest takim przeciwieństwem chłopaków, którzy zwykle podobają mi się w książkach... A i tak podbił moje serce. Czułam do niego wręcz matczyną miłość. To przerażające, że jestem już dziesięć lat starsza od przeciętnych bohaterów książek young adult. 

Fabularnie ta książka jest dobra dla każdego. Autorka zamieściła tam sporo wszystkiego, ale w idealnych proporcjach. Jest wzruszenie, jest smutek, jest radość i duma. Przekrój emocji jest ogromny i odczułam to wszystko do samych kości. Cieszę się, że są jeszcze powieści dla młodzieży, które zostawiają w człowieku coś dobrego. Słyszę ciągle o książkach, które czytają dwunastolatki, a które mogą zgorszyć i dorosłego... A tutaj taka perełka. Zdecydowanie 7 procent Ro Devereux nadaje się dla młodego czytelnika.

To była odświeżająca, miła przygoda. Cieszę się, że zdecydowałam się na tę lekturę. Była mi bardzo potrzebna. 

★★★★★★★☆☆☆

7 procent Ro Devereux // Ellen O'Clover // 24 stycznia 2024 // 344 strony // wydawnictwo Young

Za książkę dziękuję TaniaKsiazka.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?

Copyright © Nasze życie ♥ , Blogger