kwietnia 27, 2024

[042/2024] BIBLIOTECZKA LEONA: AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. NOCOWANKA W EGIPCIE //TIMOTHY KNAPMAN, MATT ROBERTSON


Do tej pory pamiętam moją fascynację starożytnym Egiptem. Ile razy marzyłam, żeby przenieść się w czasie i na własne oczy zobaczyć to, co można sobie tylko wyobrazić. Chcę ciekawością świata zarazić również moich chłopców, więc Nocowanka w Egipcie to tytuł, który idealnie pasuje do naszej biblioteczki.

A gdyby tak przenieść się w czasie w dowolne miejsce na Ziemi i do dowolnej epoki? Mali bohaterowie tej niezwykłej książki (i ich kotka!), a wraz z nimi czytelnicy ruszają na najlepszą nocowankę w życiu – do starożytnego Egiptu.
Będą gośćmi rodziny, która pracuje dla faraona. Na własnej skórze przekonają się, jak mieszkali, co jedli, w co wierzyli i jak spędzali czas ówcześni mieszkańcy doliny Nilu. Dowiedzą się m.in., dlaczego dzieci piły wówczas piwo, wszyscy golili głowy i malowali oczy, a w chlebie był żwir.

Mam nadzieję, że spędzacie z dziećmi czas na czytaniu. Nie ma nic bardziej rozwijającego, niż poznawanie innych kultur i posiadanie otwartego umysłu. Ostatnim, czego bym chciała, jest rasizm w wydaniu moich synów, więc od zawsze uczymy ich, że różnice są wszędzie i na pewno nie są czymś złym. Egipt bardzo różni się od Polski i przyznam, że znalazłam w Nocowance w Egipcie informacje, o których nie miałam pojęcia. To cudowne, że pojawiają się tytuły, które dają tyle radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Ilustracje są genialne. Równocześnie współczesne i posiadające klimat starożytnego Egiptu. Łatwo dać się porwać tym opowieściom o ludziach, którzy umarli już dawno temu. Możemy poznać zarówno faraonów, jak i zwykłych przeciętnych obywateli. Ilość wiedzy tutaj jest skondensowana do takiej, którą są w stanie przyswoić małe główki. Polecam Wam serdecznie ten cykl. Koniec końców bardzo ważne, żeby dzieci CHCIAŁY wiedzieć. 

Zajrzyjcie do środka. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?

Copyright © Nasze życie ♥ , Blogger