niedziela, 1 stycznia 2017

Zapowiedzi // styczeń 2017


Skoro nadszedł już styczeń standardowo czas przejść do zrobienia listy książek do nabycia. W grudniu nic mnie nie zainteresowało, jednak nowy rok = nowe plany wydawnicze, więc już szykuję się psychicznie na to, że nie będę miała czasu na ich czytanie. Głupie studia. Naprawdę nie polecam. Lepiej zaszyć się w domu i udawać, że się nie istnieje. Całe szczęście, że już niedługo luty i trochę wolnego. Będę miała czas, żeby nadrobić te cudowne książki, które tak sobie czekają i na mnie patrzą z wyrzutem. Trzeba wziąć się w garść, bo jak nie teraz, to kiedy?

WYDAWNICTWO MAG

„Tancerka Ostrza“, zupełnie nowa mikropowieść ze świata Archiwum Burzowego Światła jest ukoronowaniem Bezkresu magii, pierwszego zbioru opowiadań Brandona Sandersona. Obowiązkowa lektura dla fanów. Zbiór zawiera ponadto osiem innych tekstów: „Nadzieja Elantris“ (Elantris) „Jedenasty metal“ (Z Mgły Zrodzony) „Dusza cesarza“ (Elantris) „Allomanta Jak i Czeluście Eltanii, odcinki od 28 do 30“ (Z Mgły Zrodzony) „Biały piasek“ (fragment, Taldain) „Cienie dla Ciszy w lasach Piekła“ (Tren) „Szósty ze Zmierzchu“ (Pierwsza od Słońca) „Z Mgły Zrodzony: Tajna Historia“ (Z Mgły Zrodzony) Te wspaniałe utwory ukazują ogrom cosmere i opowiadają ekscytujące historie. Wśród nich znajduje się nagrodzona Hugo mikropowieść „Dusza cesarza“ i fragment powieści graficznej „Biały piasek“. Ponadto zbiór zawiera komentarze i ilustracje przedstawiające różne układy planetarne, w których rozgrywa się akcja opowiadań. 

Premiera: 11 stycznia 2017 

WYDAWNICTWO LITERACKIE

Jest rok 1841. W odległej kolonii karnej na Ziemi Van Diemena bosa aborygenka pozuje do portretu w sukni z czerwonego jedwabiu. Ma na imię Mathinna i jest przybraną córką gubernatora wyspy, Sir Johna Franklina oraz jego żony, Lady Jane. Jest też obiektem cywilizacyjnego eksperymentu, który ma wykazać, czy wiedza, chrześcijaństwo i rozum mogą być narzucone barbarzyństwu, instynktowi oraz pożądaniu. Kilka lat później, gdzieś na Arktyce, ginie Sir John Franklin wraz załogą i dwoma statkami podczas ekspedycji, której celem ma być odkrycie mitycznego Przejścia Północno-Zachodniego, drogi morskiej z Europy do wschodniej Azji wiodącej przez Archipelag Arktyczny. Anglia jest wstrząśnięta podawanymi przez ekipę poszukiwawczą doniesieniami o przypadkach kanibalizmu, a dla najsłynniejszego pisarza tych czasów, Karola Dickensa, losy Franklina stają się lupą, przez którą przygląda się lodowatym głębinom własnego życia.
Premiera: 12 stycznia 2017 

Gdy dwudziesty wiek zmierzał ku niejednoznacznemu końcowi, Philip Roth podarował nam książkę wielką. Elegię na cześć wszystkich obietnic naszego stulecia: obietnic dobrobytu, porządku społecznego i błogosławieństwa domowego zacisza.
 
Bohaterem Amerykańskiej sielanki jest Szwed Levov, uwielbiany sportowiec w szkole średniej w Newark, który dorasta w czasach powojennej prosperity. Żeni się z miss stanu New Jersey, dziedziczy po ojcu fabrykę rękawiczek i przeprowadza się do kamiennego domu w sielskiej osadzie Old Rimrock. I nagle, pewnego dnia w 1968 roku, opuszcza go piękny amerykański sen o szczęściu. Oto ukochana córka Szweda, Merry, wyrosła z kochającej, bystrej dziewczynki na zamkniętą, fanatyczną nastolatkę zdolną do niebywale brutalnego aktu politycznego terroryzmu. Z dnia na dzień Szwed zostaje wyrwany z wytęsknionej amerykańskiej sielanki i rzucony w odmęty szaleństwa. Przykuwająca, napędzana żalem, wściekłością i głębokim zrozumieniem dla opisywanych postaci, powieść ta jest arcydziełem Rotha.

Premiera: 12 stycznia 2017 

WYDAWNICTWO FILIA

Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, nie pamiętając, jak się w nim znalazła ani co się z nią działo przez ostatnich dziesięć godzin. Jest przekonana, że stała się ofiarą manipulacji, ale nie wie, kto ani dlaczego może za nią stać.

Tymczasem Patryk Hauer, wschodząca gwiazda prawicy, podczas prac komisji śledczej odkrywa polityczny spisek sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy.

Seyda i Hauer znajdują się po przeciwnych stronach sceny politycznej. Dzieli ich wszystko, ale połączy jedna sprawa…Premiera: 11 stycznia 2017 

Nadszedł ten dzień. Razem z początkiem roku pojawił się już pierwszy z trzystu sześćdziesięciu pięciu (!) konkursów, które pojawią się w roku 2017. Jeśli macie ochotę na Pozytywkę, Agnieszki Lis to wystarczy, że pobiegniecie szybko odpowiedzieć na jedno pytanie tutaj.

14 komentarzy:

 1. Wiem co to znaczy brak czasu i odmówić sobie wszystkich przyjemności, oby ten rok ci wyszedł na najlepsze. Czekam razem z tobą na luty i na więcej recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 2. atakujecie mnie Sandersonem z każdej strony! :P nienawidzę Was wszystkich! :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mów tak, bo się obrazimy! :P
   Wiesz, że to znak, byś zaczął czytać Sandersona :D

   Usuń
  2. Koniecznie! Jak można żyć i nie znać Sandersona? :p

   Usuń
 3. Sanderson!!! Już nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej interesuje mnie "Wotum nieufności", choć zapowiedzi Wydawnictwa Literackiego również przykuwają uwagę, wiem, że mają w swojej ofercie wiele perełek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez Mroza się nie obejdzie ;) A Literackie to jedno z lepszych wydawnictw ;) Zawsze coś ciekawego rzucą :)

   Usuń
 5. W sumie wszystko ciekawe. Najbardziej jednak Sanderson i ten Roth. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie to samo :D Roth już podbił moje serce, więc czekam z niecierpliwością. A teraz zabieram się za Rozjemcę, więc sobie sama smaka narobiłam na Sandersona :D

   Usuń
  2. To sprawdź koniecznie jeszcze Irvinga, serio. :)

   Usuń
 6. Czytałam wiele dobrego o powieściach Flanagana. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się przeczytać którąś z jego powieści :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam nadzieję. Ta nowa powieść mnie intryguje i chyba od niej zacznę moją przygodę z tym panem :)

   Usuń

Jeśli przeczytałeś/łaś opinię prosiłabym o zostawienie komentarza :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...