[599] Niepiękna - Madeline Sheehan


Lubię niespodziewane przesyłki, a kiedy zawierają w sobie coś, na co naprawdę mam ochotę jestem naprawdę szczęśliwa. Kiedyś listonosz przyniósł Niepokorną, w której naprawdę się zakochałam, mimo jej wad. Byłam zaskoczona równie mocno, gdy w kolejnej paczce dostałam Niepiękną. Wydawnictwo zna mnie chyba lepiej, niż ja znam siebie. Sama nigdy bym się nie zdecydowała na lekturę erotyku, gdyż odmawiam sobie takich bardzo lekkich książek tłumacząc to brakiem czasu. Nie mogę jednak ukrywać tego, że książki Madeline Sheehan bardzo mi do gustu przypadły i chociaż widzę w nich sporo niedociągnięć, a sama historia jest bardzo nieprawdopodobna, to i tak lubię się w nie zagłębiać. Nie jestem pewna jednak, czy za Nieosiągalną sięgnę z prostego powodu: dotyczy ona dwójki bohaterów, za którymi nie bardzo przepadam.

Danny jest córką Deuce'a i jego byłej kobiety, która zniknęła z jego życia w momencie, gdy związał się na stałe z Foxy. Uwielbia kolor różowy i wszystko, co błyszczące. W niczym nie przypomina Evy i innych kobiet z Klubu ojca. Nie przepada za spędzaniem tam czasu, a napięta sytuacja między ukochanym tatusiem i Evą bardzo jej się nie podoba. Po wydarzeniach, które tak wstrząsnęły Deucem, nic już nie jest takie same. Mogłoby się wydawać, że oboje stracili siebie i teraz już praktycznie nie ma nadziei na naprawę ich relacji. Danny nie może patrzeć na ich nieszczęście, jednak czuje się porzucona i nic nie może na to poradzić.

Ripper nie ma celu w życiu. Po tym, jak były facet Evy prawie go zabił nosi na całym ciele paskudne pamiątki tego wydarzenia. Nie może jej wybaczyć tego, co się stało, a sobie tego, że wciąż żyje. Dużo zawdzięcza Deuce'owi, więc jest mu wierny i stawia Klub na pierwszym miejscu. Nigdy nawet nie spojrzałby na Danny - jej ojciec nie ukrywa tego, co zrobi z każdym, kto chociaż na nią popatrzy. Jedna letnia noc zmienia wszystko. 

Danny zadzwoniła do Klubu prosząc, by ktoś po nią przyjechał i zabrał ją z jej Balu Maturalnego, na którym nie udało jej się zrelaksować i dobrze bawić. Wciąż martwi się ojcem i Evą, a jej życie wydaje jej się być okropne. To nie jest spełnienie jej marzeń. Kiedy wsiada na motocykl Rippera i prosi go, by nie odwoził jej jeszcze do domu nie wie, że tej nocy odda mu nie tylko siebie, ale i swoje serce. Kilkanaście lat starszy od niej mężczyzna jednak nie jest kimś, z kim można chodzić za rękę i przedstawić go rodzicom... Szczególnie, gdy ojciec bardzo dobrze włada bronią.

To zupełnie bez sensu.

Ale czy miłość ma sens?

Bardzo polubiłam Danny już w Niepokornej i ucieszyłam się, gdy dowiedziałam się, że to ona jest główną bohaterką kolejnego tomu. Jej zamiłowanie do różu sprawiło, że zaczęłam się z nią w dziwny sposób utożsamiać, a wybór Rippera popierałam całą sobą. Polubiłam tego faceta już na samym początku, a jego brak samoakceptacji wydał mi się jak najbardziej zrozumiały. Czy ktoś, kto ledwo uszedł z życiem i przypłacił to okropnym okaleczeniem byłby pełen radości? Trzymałam kciuki, by zmieniło się jego podejście do wszystkiego i by ktoś w końcu go uratował przed tą autodestrukcją. Całą swoją uwagę skupiłam na nim, chociaż i Danny nie jest łatwo. Ta para tworzy niemałą mieszankę wybuchową, podobną do tej Deuce'a i Foxy. Dziewczyna popełnianie błędów chyba ma w genach. 

Autorka nie zapomniała też o parze z poprzedniego tomu i dostajemy tutaj kontynuację ich losów. Skrzywdzony psychicznie Deuce nie jest w stanie patrzeć na kobietę, o którą tak uparcie walczył przez tyle lat, a ona straciła swoją charyzmę i cały zapał zmieniając się w kupkę nieszczęścia. To, co Madeline Sheehan im zrobiła było okropne. Nie wiem jak ona może żyć ze świadomością, jak bardzo zniszczyła dwójkę ludzi. Po lekturze Niepięknej zmieniłam swoje zdanie i o przywódcy Klubu jak i o jego wybrance. To nie są te same osoby, co kiedyś. I zrozumienie tego tak bardzo boli... Myślałam, że po tych wszystkich nieszczęściach czeka ich i żyli długo i szczęśliwie, jednak jeszcze muszą o to powalczyć. 

Życie toczy się dalej. Jeśli na tym świecie nie ma już nic, na co możesz liczyć, zawsze możesz liczyć na to. Życie będzie się toczyło dalej. Z tobą lub bez ciebie. Przed tobą, po tobie, wokół ciebie, oto, co robi życie. Trwa nadal.

Fabularnie to wszystko wydaje się być jeszcze bardziej nieprawdopodobne niż w Niepokornej. Mimo to nie tego oczekiwałam od tego książki. Może są ludzie, którzy chcą czytać historie, które mają prawo wydarzyć się w prawdziwym życiu. Ja tego nie chcę. Podoba mi się, że Danny dostrzegła w poszkodowanym przez los Ripperze piękno. Podoba mi się, że ukrywali swój związek, że nad bohaterami czyha ciągle niebezpieczeństwo ze strony innych Klubów i gangów. To nie jest tylko opowieść i miłości. Brudne interesy, samotne wymierzanie sprawiedliwości. Jest tutaj wszystko, rodem z Ojca chrzestnego, chociaż nie ma co porównywać tych dwóch książek. To, co napisał Mario Puzo to prawdziwe arcydzieło - jedna z lepszych książek, które czytałam w życiu. 

Chociaż Niepiękna jest trochę gorsza niż pierwsza część to i tak wciąga i nie pozwala się oderwać. Połknęłam ją na raz i nie zajęło mi to zbyt dużo czasu. Brutalność i akcja sprawia, że wszystko toczy się niesamowicie szybko i mogłoby się wydawać, że kilka minut i jest po wszystkim. Nie odczułam tutaj przesytu scen erotycznych, co jest częste w książkach tego gatunku. Autorzy nie znają umiaru. W Niepięknej jednak nie ma ich chyba jakoś specjalnie dużo, gdyż tego nie zarejestrowałam i praktycznie nie mogę ich sobie przypomnieć. Może nie jest to zbyt dobra rekomendacja dla erotyku, jednak jak dla mnie to spory plus. Można na spokojnie skupić się też na odczuciach w umysłach bohaterów, a nie tylko na hormonach, które w nich buzują.

Jeśli listonosz ponownie zaskoczy mnie wizytą i przyniesie ze sobą kontynuację to po nią sięgnę. Nie czuję jednak obecnie takiej potrzeby jestem zadowolona z lektury. Czego chcieć więcej? Pokochałam Rippera, polubiłam Danny i spędziłam jeszcze trochę czasu z rozbitym psychicznie Deucem i załamaną Foxy. Niczego więcej nie oczekiwałam i właśnie takie podejście jest najlepsze, jeśli chodzi o ten gatunek. Dajmy się pozytywnie zaskoczyć, nie oczekując za dużo. 

Ogólna ocena: 07/10 (bardzo dobra)

Niepiękna // Madeline Sheehan // Unbeautifully // Jan Stecki // Niepokorna // tom 2 // 01 lutego 2017 // 375 stron // 36,90 zł

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona!

Komentarze

  1. Ja tam nie lubię takich książek.
    Ostatnio mam złe wspomnienia. Więcej mi nie trzeba.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli przeczytałeś/łaś opinię prosiłabym o zostawienie komentarza :)