sobota, 1 kwietnia 2017

Zapowiedzi, czyli po prostu muszę mieć // kwiecień 2017

I mamy kwiecień. Rajciu, jak ten czas szybko leci! Dzisiaj jest sobota, w domu posprzątane, okna pomyte, obiad zrobiony, galaretka zaraz wystygnie i trzeba ją włożyć do lodówki, a ja powinnam się uczyć. Kwiecień jednak przywitał nas takim słońcem, że nie wyskrobię z siebie ani odrobiny motywacji do łaciny czy rosyjskiego. Uznałam więc, że dzisiaj jest odpowiednia pora na przegląd stron wydawnictw i zrobienia listy tego, co muszę mieć. Zanim jednak pokażę Wam, co na tej liście się znalazło wspomnieć muszę o promocji, na którą niechcący się natknęłam. Otóż do 09.04 (mam nadzieję, że ta data to nie primaaprilisowy żart ze strony wydawcy!) TUTAJ możecie kupić cudowne, nowiutkie wydania książek Charlesa Bukowskiego o połowę taniej!

Jeśli chodzi o moje kwietniowe plany to z całą pewnością skończę Słowa światłości, Brandona Sandersona oraz zapoznam się z jego serią dla młodzieży, która od jakiegoś czasu stoi u mnie na półce. W ten sposób będę już całkowicie na bieżąco z jego książkami. Planuję też rozpocząć dwie nowe serie: Jeźdźcy smoków z Pern oraz Koło czasu. Może czas pozwoli przeczytać też pierwszy tom Conana Barbarzyńcy, jednak nie mam na to zbyt wielkiej nadziei, jeśli wziąć pod uwagę, że zabiorę się też za Rodzinę O, Postępowanie umorzone, kilka pozycji z tamtego miesiąca i za większość premier, które wpadły mi w oko. A do tego muszę przecież jeszcze studiować i spać. Eh. Czasami życie jest za ciężkie. 

WYDAWNICTWO MAG

To on ma władzę, siłę i bogactwo, ale zapłaci za to własnym życiem.
Gavin Guile jest Pryzmatem, najpotężniejszym człowiekiem na świecie. Jest cesarzem i najwyższym kapłanem; tylko dzięki jego mocy, sprytowi i urokowi osobistemu możliwe jest utrzymanie kruchego pokoju. Niestety, Pryzmaci nie żyją długo i Guile dokładnie wie, ile mu jeszcze zostało: pięć lat, żeby zrealizować pięć niemożliwych celów. Nagle jednak dowiaduje się, że ma syna, który urodził się w odległym królestwie po wojnie, dzięki której Gavin zdobył władzę. Teraz musi zdecydować, jaką cenę jest gotów zapłacić, żeby utrzymać w tajemnicy sekret, który może zniszczyć świat.

Premiera: 11 kwietnia 2017

WYDAWNICTWO ZYSK 

Gdy Calamity rozświetliła niebo, zrodzili się Epicy. Od tamtej pamiętnej nocy życie Davida jest nierozerwalnie związane z ich zbrodniami. Stalowe Serce zabił jego ojca. Pożar skradł mu serce. A teraz Regalia zamieniła jego najlepszego sprzymierzeńca w groźnego wroga. David znał tajemnicę Profesora i zatrzymał ją dla siebie nawet wtedy, gdy Profesor z trudem panował nad swoją mocą Epika. Jednak starcie ze Znikającym w Babilarze przeważyło szalę. Były przywódca Mścicieli przeszedł na drugą stronę. Zapadł w mroczną otchłań zła szerzonego przez Epików na całym świecie, z której - jak powszechnie sądzono - nie ma powrotu. Jednak wszyscy się mylą. 

Premiera: 24 kwietnia 2017

U progu świetnie zapowiadającej się kariery tanecznej Alicja ulega tragicznej w skutkach kontuzji. Diagnoza: już nigdy nie będzie tańczyć. Ale oto kilka lat później, gdy wszystko zdaje się sprzysięgać przeciwko niej, podejmuje próbę powrotu na scenę – zatańczenia w rewii. Uwertura to powieść wielowątkowa, osadzona w barwnym, ale i bezwzględnym świecie artystów estradowych. To lektura nie tylko dla miłośników tańca i teatru, ale dla tych wszystkich, którzy nie podjęli jeszcze decyzji, czy żyć tak, jak wypada, czy tak, jak tego rzeczywiście pragną. Być może odnajdą odpowiedź za maską sztucznego uśmiechu i makijażu, gdy kurtyna wreszcie opadnie...


Premiera: 24 kwietnia 2017

WYDAWNICTWO LITERACKIE

Uhonorowany National Book Award (1995) Teatr Sabata Philipa Rotha rozpoczyna się od erotycznego ultimatum, które po trzynastu latach luźnego związku 52-letnia Drenka Balich, stawia swojemu 64-letniemu konkubentowi. Mickey Sabat jest starym, przegranym kawalerem, hedonistą, miłośnikiem kobiet, nie stroni od towarzyskich skandali i wytrwale broni własnego, trudnego do powszechnego zaakceptowania kodeksu moralno-obyczajowego. Czy potrafi się zmienić dla jednej kobiety?

Premiera: 20 kwietnia 2017

Trzy kobiety, trzy historie, trzy epoki. Epicka, wielowątkowa opowieść o trzech pokoleniach rodziny Akakuchibów, barwny portret Japonii od 1945 roku po czasy współczesne i mroczna zagadka pewnego morderstwa.

Ta wielowątkowa saga, osadzona w realiach odległej prowincji, gdzie wciąż rządzą matriarchat i więzy krwi, jest też mistrzowskim portretem wielorodnej kultury Japonii, w której szczątki zmarłych powierza się górom, ogniowi, wiatrowi i drzewom, a jednocześnie chłonie się nowoczesność. Wspaniały epicki fresk, jednocześnie realistyczny i zanurzony w atmosferę baśni i legendy.

Premiera: 27 kwietnia 2017

WYDAWNICTWO NOIR SUR BLANC

Bukowski zaczął pisać wiersze w wieku lat trzydziestu pięciu, a więc gdy miał już dawno za sobą swój debiut prozatorski. Najbardziej płodnym poetycko okresem były lata sześćdziesiąte - opublikował w tym czasie kilka zbiorów. To właśnie poezja przyniosła mu rozgłos, zwróciła na niego uwagę krytyków, innych pisarzy i miłośników ambitnej literatury. Ten tom, uchodzący za jego najznakomitszą książkę poetycką, powstał w czasie, gdy był już pisarzem o wyrobionej marce, zapraszanym na spotkania autorskie i mającym grono wysoko ceniących go czytelników. Nie przypadkiem w tytule tego zbioru pojawia się słowo "miłość". Pragnienie miłości, pożądanie, seks, zazdrość, wszelkie skomplikowane relacje między kobietą i mężczyzną, stanowią jego rdzeń. 

Premiera: 06 kwietnia 2017

18 komentarzy:

 1. "Czarny Pryzmat" wydaje się być ciekawą książką.
  Pozdrawiam
  Biblioteka Tajemnic

  OdpowiedzUsuń
 2. "Uwertura" zapowiada się niezwykle interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już ją przeczytałam i mogę powiedzieć, że jest naprawdę warta uwagi :)

   Usuń
 3. Nie mogę się doczekać "Calamity" :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja najpierw muszę przeczytać dwie pozostałe części, ale to pewnie raz dwa pójdzie :D

   Usuń
 4. Uwielbiam nowe wydania książek Bukowskiego, może w tym miesiącu się skuszę na którąś z nich :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę że z tych wszystkich książek to najlepsza jest pod tytułem "czarny pryzmat" jak dokoncze (za jakiś miesiąc) drogę królów to może tę książkę wybiorę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno pójdzie Ci szybciej od Drogi Królów, bo krótsza :p

   Usuń
 6. Calamity bankowo. Jak już mam podpisany pierwszy tom, to kolejne obowiązkowo. :) Ciekaw jestem tego Weeksa, co napiszesz. Potężna cegłą, a są już 4 z tego cyklu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A Stalowe serce już czytałeś? :D
   Właśnie widziałam, że są cztery. A w kwietniu na MAGu w zapowiedziach pierwszy i czwarty :D Pewnie wznowienie pierwszego.

   Usuń
  2. Nie właśnie.
   Dokładnie tak. Wznowienie pierwszego, premiera czwartego. Nic nie wiem o wznowieniach 2-3

   Usuń
  3. To się muszę zastanowić, czy się brać na poważnie za tę serię czy nie.

   Usuń
  4. Się zastanów. Ja ostatnio siadłem i zacząłem myśleć, co brać do recenzji w ebooku i z 7 książek, które chciałbym przeczytać, wyszło mi, że jedną... :D Ale z dnia na dzień będzie tego coraz więcej.

   Usuń
  5. W sumie chyba na razie sobie daruję. Chcę się zabrać na poważnie za Koła czasu :D

   Usuń
 7. Ja cały czas "trzeźwieję" po ostatnim Bukowskim, jakiego przeczytałam (w styczniu), dlatego na razie temu Panu podziękuję :)

  Pozdrawiam
  I feel only apathy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Było źle? Czy wręcz przeciwnie? :p

   Usuń

Jeśli przeczytałeś/łaś opinię prosiłabym o zostawienie komentarza :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...