grudnia 12, 2021

#BLOGUJEZTK: SERCE OGNIA // MEREDITH WILD, ANGEL PAYNE


Dużo dobrych opinii słyszałam o Krwi Zeusa, czyli pierwszym tomie tej trylogii. Postanowiłam więc się z nim zapoznać, a zaraz po skończeniu go zaczęłam czytać Serce ognia. Napędzała mnie do tego ogromna ciekawość - i nadzieja - bo zwykle nie czytam całej serii na raz. Tom pierwszy bardzo mi się spodobał, ale zabolała mnie obojętność, z jaką autorki potraktowały opisy świata. Jest ich tam niewiele, a pomysł na jego kreację to coś genialnego. Miałam nadzieję, że w kontynuacji dowiemy się o rzeczywistości Kary trochę więcej, ale to wciąż niewykorzystany potencjał...

Maximus Kane nie jest w stanie już ukrywać uczucia do swojej oszałamiającej uczennicy, Kary Valari. Jednak poddanie się pragnieniom niesie ze sobą konsekwencje gorsze niż tylko naruszenie kodeksu postępowania Uniwersytetu Alameda. A na to profesor Kane nie może sobie pozwolić! Kara sprzeciwiła się swojemu przeznaczeniu. Teraz piekło upomina się o nią.

Wydaje się, że to sytuacja bez wyjścia, przynajmniej dopóki nie zostanie ujawniony sekret prawdziwego pochodzenia Maximusa. Mimo wszystkich wątpliwości musi ON przyjąć pomoc swojego enigmatycznego ojca. Oznacza to pogodzenie się z dziedzictwem i podjęcie decyzji o przynależności do nowego, dziwnego świata pełnego bogów i demonów. Właśnie gdzieś w tym świecie, wśród tajemnic, ukryty jest klucz do uratowania Kary. Nic nie jest dla Maximusa ważniejsze niż ocalenie jej życia... i ognia jej serca. Niespodziewanym sojusznikiem pary zostaje matka dziewczyny. Pod obserwacją światowej prasy Veronica tworzy plan ochrony swojej córki, robiąc to, w czym jest najlepsza – rzucając na nią blask reflektorów. Czy w ten sposób oślepią wrogów Kary? A może jednak nowa hollywoodzka para i ich zakazana miłość zwróci uwagę niewłaściwych osób?

Kara jest chyba jedną z moich ulubionych kobiecych postaci. Chociaż opisy postaci zostały również potraktowane po macoszemu, to jej podejście do życia w świetle reflektorów bardzo mi się spodobało. Może nie jest ona jakoś specjalnie oryginalną bohaterką, bo skromnych pięknych dziewczyn, których wcale nie napędza pogoń za bogactwem w książkach jest mnóstwo, ale większość decyzji, które podjęła jest zbieżna z tymi, które sama bym podjęła w jej sytuacji. Zaczęłam się z nią utożsamiać. 

Maximus za to nie podbił mojego serca, a jeśli chodzi o książki to jestem bardzo kochliwa. Podoba mi się jego kreacja, ale jest on zbyt płaskim bohaterem, bym mogła się w nim zakochać. Jego zamiłowanie do Dantego jest jednym z lepszych wątków w tej serii - sama chętnie chodziłabym na jego wykłady - ale zostało również zepchnięte na dalszy tor. Bo, nie oszukujmy się, w Przeklętych chodzi jedynie o miłość. 

Jeśli nie oczekujecie od książki nic, poza dobrym romansem, to Krew Zeusa i Serce ognia to pozycje dla Was. Nie miałam wielkich oczekiwań i bardzo mi się te tytuły podobają. W kontynuacji mamy więcej akcji, mniej upartego wpatrywania się w naszych bohaterów. Nie można zaprzeczyć, że nasi bohaterowie zbliżają się do siebie ekspresowo szybko, a ich uczucie rozkwita dosłownie w sekundę. Wiem, że dużo czytelników nie przepada za takim nagłym byciem razem, ale ja to rozumiem - z własnego doświadczenia.

Bardzo podoba mi się pomieszanie typowo katolickich demonów z bogami Olimpu. Chociaż podziemiami włada Hades, a nie Lucyfer, to taki miks jest czymś ciekawym. Naprawdę żałuję, że autorki nie popisały się kreacją świata. Marzy mi się, by trzeci tom to zmienił, a zakończenie Serca ognia nawet pokazało, że moje nadzieje nie pójdą na marne. W pierwszej części sporą część fabuły dało się przewidzieć, tutaj niekiedy nawet byłam zaskoczona, więc na plus. Mimo to Krew Zeusa podobała mi się bardziej, ale ja zwykle wolę zaczynać cykle, niż je kontynuować czy kończyć. 

Z chęcią zabiorę się za trzeci tom i liczę, że będzie to spektakularne zakończenie. Lubię czasami poczytać jakiś paranormalny romans, bo był to kiedyś mój ulubiony gatunek, więc czuję taki ogromny komfort podczas lektury. Poczułam ogromny sentyment do Przeklętych i poleciłam już te książki mamie i przyjaciółce. Jestem bardzo ciekawa, czy im się spodobają. 

★★★★★★☆☆☆☆

Serce ognia // Meredith Wild, Angel Payne // Przeklęci // tom 2 // 15 września 2021 // 312 stron // wydawnictwo Niegrzeczne Książki

Inne książki z kategorii książki dla kobiet znajdziesz tutaj.

Za książkę dziękuję księgarni Tania Książka!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?

Copyright © Nasze życie ♥ , Blogger