marca 19, 2023

[21/2023] BIBLIOTECZKA LEONA. AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. MÓJ ŚWIAT: CO CZUJESZ? + JAK ROSNĘ?

Wiecie, jak ciężko dziecku regulować emocje, jak ma cztery lata? Leon jest nie do opanowania, więc u nas w domu jest coraz więcej książek na ten temat. 

Co czujesz? jest czymś genialnym. Akademia mądrego dziecka podchodzi do każdego tematu w oryginalny sposób Tym razem dziecko ma okazje nauczyć się emocji poprzez dedukcję. Czytam Leonowi opis sytuacji, a on dobiera odpowiednią buzię misiowi. W ten sposób uczy się, że nie ma złych emocji. Są tylko takie, z którymi ciężko sobie poradzić. Co czujesz? stała się moją ulubioną książką na ten temat. Leon czytanie jej traktuje jak doskonałą zabawę, a ja cieszę się, że możemy przepracować niektóre emocje. Może przy kolejnym wybuchu będzie łatwiej.

Jeszcze jedną nowością z cyklu Mój świat jest książeczka Jak rosnę? i ona również bardzo mi się podoba. Jest to już klasyczna pozycja z ruchomymi elementami. Na przykładzie zwierzątek, warzyw i roślin dziecko uczy się o dorastaniu. Jest to również potrzebny temat dla dzieci. Możemy w ten sposób opisać cykl życia i łagodnie zagaić również o śmierci. Nigdy nie przestanę być zaskoczona, jak bardzo Akademia Mądrego Dziecka ułatwia życie rodzicom. 

Nasze półki uginają się już pod ciężarek tęczowych grzbietów i żadna inna seria nie cieszy tak dzieci, jak ta. Z pewnością nie będzie malucha, który nie znajdzie tutaj czegoś dla siebie. Zajrzyjcie do środka i sami się przekonajcie.

Za książki dziękujemy wydawnictwu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?

Copyright © Nasze życie ♥ , Blogger