niedziela, 30 czerwca 2013

[3] Olśnienie - Aimee Agresti


Tytuł: Olśnienie
Autor: Aimee Agresti 
Data wydania: 23 styczeń 2013
Liczba stron: 480
Wydawnictwo: Remi


Olśnienie to grube, przeszło 480 stronicowe tomiszcze, które przeleżało u mnie na półce prawie pół roku. Szczerze mówiąc ciężko było mi się za nią zabrać, zwłaszcza kiedy alternatywą były króciutkie mangi, albo te książki, których oddanie nagliło mnie bardziej. 

Historia pisana jest z perspektywy Haven Terra, nastolatki żyjącej w Evanston - miasteczku na przedmieściach Chicago. Jest ona prymuską, rywalizującą ze swoim najlepszym (i jedynym przyjacielem) Dantem (btw. czytając książkę miałam wrażenie, że prawie wszystkie imiona są specjalnie dobrane do treści). Haven nie jest szczególnie popularna i nie lubi zwracać na siebie uwagi i popisywać. Może jest tak dlatego, że jej przeszłość była dość specyficzna? A może dlatego, że wychowała ją Joan i reszta pielęgniarek? W każdym razie dziewczyna trzyma się zasad, nie szuka kłopotów i wielkim uczuciem darzy szpital, w którym spędziła całe dzieciństwo oraz swoich bliskich. 
Książka rozpoczyna się informacją, że Haven i Dante oraz jeszcze jeden chłopak, którego nie znają tak dobrze - Lance, otrzymują niezwykłą ofertę od Departamentu Edukacji Stanu Illonois i przez jeden semestr będą mogli oni mieszkać w hotelu Lexington w Chicago. Mają oni otrzymać opiekunów, właściwie mentorów i przez ten okres czasu pracować, zyskując doświadczenie. 
I tak ruszają oni do niezwykłego luksusowego hotelu, doskonałej rekonstrukcji LH związanego historią z Al Capone, jednym z największych gangsterów wszech czasów. Są oni wręcz olśnieni pięknem zarówno wnętrz jak i personelu.  

Świetna książka, chociaż nie trzyma aż tak bardzo w napięciu jak można by się spodziewać, a pomysł nie był unikalny. Mimo wszystko jest to dobra książka zwłaszcza, że jest to debiut Aimee Agresti. Jeżeli ktoś ma wolną chwilę to ta książka zdecydowanie jest dla niego.

Ogólna ocena: 7/10

Jest to pierwsza powieść autorki, a zarazem pierwszy tom cyklu. Kolejny tom nosi nazwę Zauroczenie i opowiada dalsze losy trójki przyjaciół, których poznajemy w Olśnieniu. Jeszcze nie został on wydany w języku polskim, ale czekamy, czekamy... 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli przeczytałeś/łaś opinię prosiłabym o zostawienie komentarza :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...