[193] Pocałunek śmierci - J. T. Ellison


Tytuł: Pocałunek śmierci
Tytuł oryginału: Judas Kiss
Autor: J. T. Ellison
Tłumaczenie: Jacek Żuławnik 
Seria: Taylor Jackson
Tom: 3
Data wydania: 18 czerwiec 2014
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Mira
Cena na okładce: 36,99

Dziesięć godzin później:

- Mama?
- Mama. Głodna. Daj ciastko. Mama. Ciastko.
- Budź się. Mama, budź się.
- Na nocniczek. Mama. Grzeczna dziewczynka.
- Mama?
- Mama boli? Boli? Kuku?
- Bankie, mama.
- Bankie misio.
- Mama. Mamaaaaaaaaaaa.
- Branoc, mama. Pa, pa.

Decydując się na tą pozycję nawet nie wiedziałam, że jest to tom trzeci serii. Dowiedziałam się o tym w trakcie czytania, jednak to w niczym nie przeszkadza. Jest to cykl rodzaju tych, w których w każdej części opowiadana zostaje inna historia. Nie miałam problemów ze zrozumieniem, o co w tym wszystkim chodzi ani nic z tych rzeczy. Mamy tutaj powieść sensacyjną. Ten gatunek rzadko trafia w moje ręce. Ostatnio jednak bardziej się do niego przekonałam i czuję, że recenzje książek tego typu staną się niedługo na porządku dziennym. Już nie ciągnie mnie do fantastyki ani typowych książek dla młodzieży. Teraz mam większą ochotę na kryminały i podobne do nich gatunki. Widać to skończenie osiemnastu lat coś we mnie zmieniło. 

Corinne Wolff była kobietą, którą niejedna chciałaby być. Piękna, znana, wysportowana. Jej życie było idealnie ułożone. Mieszkała w ogromnym domu, pieniędzy jej nie brakowało. Miała bogatego męża i cudowną córeczkę. Właśnie była w ciąży z drugim dzieckiem. Dlaczego więc została zamordowana? I to w sposób brutalny. Morderca zostawił jej ciało w domu, w ogóle nie przejmując się faktem, że znajduje się tam też jej półtoraroczna córeczka. Dziewczynka nie potrafiła zrozumieć, co się dzieje. Próbowała obudzić mamę, wyleczyć ją zabawkowymi narzędziami lekarskimi. Chodząc po całym domu roznosiła krew rodzicielki na małych stópkach.

Tak znajduje je siostra ofiary, Michelle. Widząc martwą siostrę i całą we krwi Hayden jest zrozpaczona. Nie rozumie, kto mógł zrobić coś tak strasznego. Todd, mąż Corinne, jest w podróży służbowej. Kobieta dzwoni na policje i od tamtej pory sprawą zajmuje się detektyw Taylor Jackson. Sprawa nie jest łatwa, gdyż lokalne media rozdmuchują sprawę brutalnego zabójstwa na spokojnym osiedlu ludzi zamożnych. Dodatkowo mąż ofiary jest jednym z podejrzanych a odkrycie, którego dokonuje jeden z policjantów, jest bardzo szokujące. 

Nie tylko sprawa, nad którą pracuje Taylor jest skomplikowana. Także jej życie nie należy do łatwych. Jej partner wyjechał a ona nie wie, że powód, dla którego to zrobił jest całkiem inny, niż jej podał. Jest także zastraszana głuchymi telefonami i ktoś próbuje jej przekazać ostrzeżenie. Pani porucznik jednak nie ma zamiaru się poddać ani dać zastraszyć. Próbuje rozwiązać sprawę za wszelką cenę.

Mam dla Was dobrą radę na początek. Nie zaczynajcie czytać tej książki w nocy. Już pierwsza strona jest szokująca. Zabójstwo Corinne nie poruszyłoby mnie tak mocno gdyby nie obecność jej córeczki i próby obudzenia rodzicielki. Chwila, gdy Hayden powiedziała do martwej matki Branoc, mama, złamała mi serce. Jestem bardzo wrażliwa na ból małych dzieci a sytuacja, w jakiej znalazła się półtoraroczna dziewczynka jest zdecydowanie poruszająca i wprawia człowieka w ogromny szok. Trudno w to wszystko uwierzyć.

Przyznam też, że podczas czytania miałam niemały mętlik w głowie. Ciągle przychodzili mi do głowy różni sprawcy i do końca nie miałam pewności, kto jest winny. Rozwiązanie sprawy bardzo mnie zaskoczyło. Tego się nie spodziewałam. Sprawa, nad którą pracowała Taylor chyba mnie przerosła. Ja nie byłabym w stanie tak walczyć i poświęcić się by znaleźć mordercę. Charakter pani porucznik w niektórych sytuacjach naprawdę bardzo mocno mnie drażnił. A to dlatego, że podobnie, jak jej partner, bardzo się o nią martwiłam. Zamiast siedzieć bezpiecznie w domu ona musiała dalej szukać sprawcy. Odwaga przemieszana z głupotą, nie da się zaprzeczyć.

Po przeczytaniu tej książki z pewnością zaliczę J,T. Ellison do ulubionych autorek. Chętnie przeczytam także inne jej książki a koniecznie następny tom serii o Taylor. W końcu bardzo jestem ciekawa, kim jest owy Naśladowca. A wydaje mi się, że jego temat pojawił się już w poprzednich tomach. Tak czy inaczej ciekawość mnie wręcz pożera i nie wiem, czy wytrzymam w oczekiwaniu na kolejną część. Zdecydowanie będę musiała ją zdobyć za wszelką cenę. Gwarantuje, że nie pożałujecie podczas czytania. Jeśli już czytaliście tę książkę zdradźcie mi, czy domyśliliście się, kto jest winnym. 

Ogólna ocena: 08/10
Ogólna ocena dla portalu sztukater: 5/6

Za możliwość przeczytania dziękuję portalowi Sztukater!

Komentarze

  1. Ja może nie jestem tak zachwycony, jednak jakiś poziom książka trzyma ;D Nie jest źle ;D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli przeczytałeś/łaś opinię prosiłabym o zostawienie komentarza :)