[366] KREATYWNA SOBOTA: Królestwo zwierząt - Millie Marotta + wyniki konkursu

Tytuł: Królestwo zwierząt
Tytuł oryginału: Animal Kingdom
Autor: Millie Marotta
Tłumaczenie: Joanna Mielnik
Seria: Książka do kolorowania
Tom: -
Data wydania: 22 kwietnia 2015
Liczba stron: 96
Wydawnictwo:  Arkady
Cena na okładce: 29,50
Tę książeczkę widziałam, jeszcze zanim kolorowanki dla dorosłych stały się modne w Polsce. Rzuciła mi się w oczy na jakiejś zagranicznej stronie i od razu zapragnęłam ją mieć. Wzrokowiec ze mnie okropny i było to silniejsze ode mnie. Nie chciałam jednak zamawiać jej na niepolskiej stronie i tak tylko raz na jakiś czas ją wspominałam. Bardzo zdziwiłam się, gdy zobaczyłam ją w zapowiedziach naszego polskiego wydawnictwa. Od razu zdecydowałam, że muszę ją mieć. Trochę minęło i w końcu miałam ją w rękach. Od razu zauważyłam, jak świetnie jest wykonana - bije na głowę większość tych, które już opisywałam.

Ilustracje są przecudowne. Wykonane przez Millie Marottę obrazki wyglądają na takie, które rysowane były z wyczuciem i lekką ręką. Zakochałam się w nich od razu. Mają w sobie zaklęty jakiś urok i od razu widać, że powstały spod ołówka tej samej autorki. Millie Marotta zdecydowanie umie tworzyć i jestem pewna, że gdybym miała wybrać kolorowankę z najpiękniejszymi ilustracjami byłaby to ona. 

Już sama okładka jest cudownie zdobiona. Dobry gust widać na odległość. A wystarczy dotknąć okładki by umrzeć z radości. Jest bardzo przyjemna w dotyku - nie do końca twarda, nie do końca miękka. Nie da się może kolorować na kolanie, jednak nie jest to jedna z tych kolorowanek, które zabierasz ze sobą wszędzie. Nad tą siedzisz wygodnie przy biurku i wkładasz w rysunki całe serce.


Papier jest dość gruby, co jest koniecznością, jeśli się tworzy kolorowanki. Wszystkie, w których kartki są cieniutkie, odrzucam z góry. Te są twarde i z pewnością nie przepuszczą na drugą stronę tuszu z flamastrów lub cienkopisów. Dla mnie jest to bardzo ważne, jednak nie wiem, czy kiedykolwiek użyję tutaj czegoś mocniejszego niż kredki. Ilustracje są tak niewinne i delikatne, że byłoby to świętokradztwo mazać tutaj intensywnymi kolorami.


Podoba mi się to, że niektóre ilustracje mają napisy. W ten sposób mamy większy kontakt z autorką, która wydaje się być bardziej realną osobą, skoro zwraca się do nas bezpośrednio. Rzadko się to zdarza w kolorowankach. Podobnie jak ten format, który lubię. Jest to kwadrat, jednak sporo większy, niż Tajemny ogród, więc jestem usatysfakcjonowana. Nie można wyrywać kartek, jednak mi osobiście to nie przeszkadza.


Bardzo jestem zadowolona z tej kolorowanki i mogę ją Wam gorąco polecić. Cieszę się, że Millie Marotta mnie nie zawiodła i nie mogę już doczekać się jej kolejnych publikacji. Na pewno się w nie zaopatrzę, chociaż mam już tyle kreatywnych kolorowanek dla dorosłych, że do końca życia będę miała co robić. Już samo pokolorowanie tej zajmie dużo czasu, gdyż jest ona na pewno pracochłonna, a tutaj nie pozwalam sobie na jakiekolwiek wyjście za linię.

Ogólna ocena: 09/10 (wybitna)

Za egzemplarz bardzo dziękuję wydawnictwu Arkady!

Bardzo się cieszę, że mam do rozdania dla Was dwa egzemplarze tej cudownej kolorowanki. Jest zdecydowanie warta uwagi i nie mogę się doczekać, aż uraduję dwie duszyczki Królestwem zwierząt.


Gratuluję, dziewczyny!

Komentarze

 1. Jak ja się cieszę :) E-mail z danymi został wysłany :) Gratuluję drugiej zwyciężczyni :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się cieszę Twoim szczęściem :3

   Usuń
 2. Prezentuje się rzeczywiście fantastycznie. Myślałam o tym, żeby ją kupić, ale jeszcze się wstrzymam, bo jestem teraz na etapie kolorowania "Wysp" Anity Graboś.

  Pozdrawiam,
  Po Książkach Mam Kaca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też już Wyspy mam i niedługo co nieco o nich napiszę :)

   Usuń
 3. zazdroszczę ;)
  te kolorowanki są coraz bardziej wyszukane ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z tym - aż się boję, co będzie niedługo :3

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Kupiłaś już jakąś kolorowankę? ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli przeczytałeś/łaś opinię prosiłabym o zostawienie komentarza :)