[370] KREATYWNA SOBOTA: Crazy Drawings

Tytuł: Crazy drawings
Tytuł oryginału: Crazy drawings
Autor: praca zbiorowa
Tłumaczenie: -
Seria: Antystresowe kolorowanki dla 
dorosłych
Tom: -
Data wydania: 2015
Liczba stron: 26
Wydawnictwo:  Crazy Drawings
Cena na okładce: 24,99

Dzisiaj przychodzę do Was z czymś, czego jeszcze nie było. Sama spotykam się z czymś takim po raz pierwszy, dlatego biegnę do Was z pewną nowiną. Otóż musimy powitać na rynku wydawcę, który wydaje się znać każdego maniaka kolorowania osobiście i wysłuchał jego próśb. Możecie sobie teraz pomyśleć, że przecież tych kreatywnych kolorowanek jest naprawdę od groma i ta, niepozornie wyglądająca książeczka, niczym się od nich nie różni. Schowajcie ten sceptycyzm do kieszeni, i to najlepiej głęboko!

Co wyróżnia tę kolorowankę na tle innych? To, że autorzy nie skupili się na konkretnej tematyce. W środku znajdziesz wszystko. Od napisów, przez zwierzęta, ludziki i dziwne postacie. W KREATYWNEJ SOBOCIE jeszcze nigdy nie było czegoś tak szalonego. Nie spodziewałam się tego i otwierając ją myślałam, że dostanę coś dosyć przeciętnego i już naprawdę nic mnie nie zaskoczy. Okazało się, że dużo jeszcze nie widziałam i w świecie kolorowanek dla dorosłych dalej jest coś, dla czego warto się rozglądać - nowość i powiew świeżości.

Sam format również jest inny, od wszystkich. Mamy tutaj kartki a4 złożone w jeden kołonotatnik. Sprawia to, że wygodnie możemy przewracać strony, które są do naszej dyspozycji, niczym nieograniczone. Nie ukrywam, że spodobał mi się taki sposób kolorowania. Mam nadzieję, że ekipa Crazy Drawings przedstawi nam niedługo kolejną odsłonę kolorowanek, gdyż pokazała, że doskonale wie, co chciałabym pokolorować i co zrobić, bym się uśmiechnęła na widok jakiegoś rysunku. W końcu ktoś zrozumiał, że na rynku dosyć już jest pozycji tematycznych i trzeba dać wszystko w jednym. Patrząc na piętrzące się inne, które mam, wydaje mi się, że byłabym równie szczęśliwa mając tylko tą jedną i jakąś roślinną. 

Kartki są dosyć grube i nie powinny przepuścić mazaków, jednak poszczególne elementy są dosyć spore - doskonale poradzą sobie z nimi kredki. Papier jest bialutki, więc nic nam nie zaburzy intensywności kolorów - uważam, że to bardzo ważne.

Przestałam już wspominać o antystresującym charakterze wszystkich kolorowanek, gdyż jest on już ogólnie znany. Tutaj jednak wspaniałe jest to, że naprawdę nie trzeba obawiać się wyjścia za linię, co potęguje jeszcze wszechobecny stres, z powodu dużych elementów. Dodatkowo mamy tu obrazki, które pokoloruje nawet dziecko - co sprawia, że nie potrzebują zbyt dużo czasu. Pojawiają się także bardziej skomplikowane, do których z radością zasiądzie i rodzic. 


Jest to też jedna z tych kolorowanek, gdzie nie narzekam na białe tło, gdyż jest idealnym kontrastem do wszystkich obrazków. Po prostu nie można się na nie napatrzeć - czy na pokolorowane, czy też nie. Nie ma też obawy, że przy wyrwaniu strony zostanie jakiś nieestetyczny ślad. Szkoda tylko, że rysunki pokrywają kartkę obustronnie. Nie przeszkadza to w kolorowaniu, ale chcąc gdzieś powiesić, lub komuś podarować, obrazek - pozbywamy się automatycznie dwóch.


Po raz pierwszy spotkałam się też z tym, że na okładkach dostajemy inspiracje. Wszystko to składa się na wniosek, że czegoś takiego jak Crazy Drawings na polskim rynku jeszcze nie było. Z pewnością wielu osobom przypadnie do gustu i ciekawa jestem, kiedy będziemy mogli spodziewać się natłoku podobnych publikacji - wątpię, że stanie tylko na tej. Z jednej strony szkoda, że wszyscy od wszystkich ściągają pomysły, jednak chętnie przywitam jeszcze inne kolorowanki tego typu - nie zapominając, która była pierwsza.

Jest to kolorowanka dobra dla ludzi, którzy lubią ciekawie wzory, które niekoniecznie tworzą coś jasnego. Dobra dla młodych, którzy przeżywają stresujące chwile w szkole, ale i dla starszych, którzy lubią bawić się kolorami. Osobiście jestem zachwycona. Mam nadzieję, że pojawi się kolejna odsłona. Na pewno się w nią zaopatrzę i powiem Wam o niej trochę więcej.

Ogólna ocena: 08/10 (rewelacyjna)

Za egzemplarz bardzo dziękuję wydawcy!
 
Crazy Drawings możecie kupić tutaj.
Polubcie też ich na Facebooku!

Komentarze

 1. Chyba w końcu się skuszę na tę kolorowankę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie też się bardzo podoba :) Kartki grube, nie odbijają, a wzory... takie zróżnicowane! No cudo :)

  Pozdrawiam :) Przy gorącej herbacie

  OdpowiedzUsuń
 3. A mnie nadal one nie przekonują. Za dużo ich powstaje :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też koloruję ale tego cuda jeszcze nie mam :) Zapraszam na mojego bloga: http://zyciepelnekoloru.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?