DZIEŃ DOBRY: WYDAWNICTWO KOBIECE

Dzisiaj przychodzę do Was z pewną informacją, która bardzo mnie zainteresowała. Na naszym polskim rynku pojawiło się nowe wydawnictwo, co jest ogromnym powodem do świętowania. Tym razem jednak zobaczymy uśmiechy na twarzach głownie kobiet - przykro mi, panowie. Wydawnictwo kobiece już zarzuciło nas listą premier na najbliższe miesiące i jestem pewna, że niejedna pani będzie bardzo szczęśliwa z tego powodu. Osobiście namiętnie zaczytuje się też w męskiej literaturze, ale marka wydawnicza, która skupia się na pozycjach, które są idealne dla pań sprawiła, że już cieszę się na chłodne wieczory, które spędzę z książkami przez nich wydanymi. Pozostaje mi tylko przywitać wydawnictwo Kobiece i życzyć samych sukcesów!

Jaśmina, 35-letnia nauczycielka języka polskiego, mieszka w malowniczym mazurskim miasteczku. Wydaje się, że nic nie jest w stanie zburzyć jej szczęścia: ma ukochanego męża i córeczkę, piękny dom, a także cudowne przyjaciółki, na które zawsze może liczyć. Jednak w pewnym momencie nad życiem Jaśminy zaczynają się zbierać czarne chmury. Grozi jej utrata pracy. Mąż ma wypadek motocyklowy, po którym staje się nieznośnym, apodyktycznym mężczyzną. Ich małżeństwo zaczyna przeżywać głęboki kryzys. Czy Jaśminie uda się odbudować relacje z mężem? Gdzie doprowadzi ją odnaleziona w mazurskiej chacie talia Tarota Marsylskiego? I jaką rolę w tym wszystkim odegrają poeta Władek, stara Szeptucha z Janowa Podlaskiego oraz Wilczyca?


Premiera: 13 października 2015

Jest Kabul, 2007 rok. Rahima i jej siostry tylko sporadycznie mogą uczęszczać do szkoły i rzadko wychodzą z domu. Nie mają braci, a ich ojciec jest uzależniony od narkotyków. Jedyną nadzieję pokładają w pradawnym zwyczaju zwanym bacza posz, polegającym na przebieraniu się dziewczynki za chłopca. Rahima udając przedstawiciela płci męskiej, zyskuje taką wolność i swobodę, o jakich przedtem nawet nie śniła. Przechodzi totalną transformację zmieniającą całej jej dotychczasowe życie. Niemal sto lat temu podobnie postąpiła jej przodkini, Shekiba, co pozwoliło jej przenieść się z małej afgańskiej wioski do przepięknego kabulskiego pałacu.
Premiera: 13 października 2015 

Komentarze

 1. Podoba mi się ^^
  Pozdrawiam serdecznie ;*
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również :3 Obie te książki już przeczytałam i polecam szczególnie Afgańską Perłę :3

   Usuń
 2. Jestem ciekawa w jakim kierunku się rozwinie Wydawnictwo Kobiece. Jak dotąd zainteresował mnie jeden tytuł z ich oferty, liczę na więcej. Może znajdzie się tam miejsce dla kilku zagranicznych perełek, których jak dotąd nikt u nas nie tknął? :)) I kocham ich logo, jest proste, a jednocześnie idealnie odzwierciedla wydawane przez nich książki. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Afgańską Perłę polecam :3
   Też mam nadzieję, że znajdą się tu jakieś perełki :3

   Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli przeczytałeś/łaś opinię prosiłabym o zostawienie komentarza :)