października 08, 2023

[63/2023] #BLOGUJEZTK: AVELINE JONES I DUCH Z MALMOUTH // PHIL HICKES

Czy jako dzieci lubiliście się bać? Ja wcale. Byłam bardzo wrażliwa na wszelkie strachy i do tej pory pamiętam, jak mnie paraliżował lęk. Do tej pory unikam horrorów i boję się iść do łazienki ze zgaszonym światłem. Chciałabym jednak trochę poszerzyć horyzonty, więc uznałam, że dobrym wyjściem z sytuacji będzie sięgnięcie po trochę strachu, ale... dla dzieci. Muszę się jednak do czegoś przyznać. I tu najadłam się strachu.

Zapraszamy do Malmouth, mrocznego nadmorskiego miasteczka, które kryje w sobie wiele tajemnic i zagadek… Jesienią bywa tu naprawdę posępnie i ponuro. Złowrogie fale rozbijają się o brzeg miejscowej plaży, a silny wiatr przyprawia o dreszcze. O upiorności tego miejsca szybko przekona się Aveline Jones, której pomysł spędzenia jesiennej przerwy międzysemestralnej właśnie w tych okolicach niezbyt przypadł do gustu…

Wszystko się jednak zmienia, gdy Aveline, która uwielbia zaczytywać się w historiach o duchach, natrafia w miejscowym antykwariacie na starą książkę. Zawarte w niej opowieści mrożą krew w żyłach, a zagadkowego klimatu dodaje fakt, że zbiór należał kiedyś do Primrose Penberthy – dziewczynki, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach.

Zaintrygowana Aveline postanawia zbadać sprawę zniknięcia Primrose.

Ale ktoś... lub COŚ daje znać o swoim istnieniu. I szuka Aveline.

Lubię takie dziewczynki jak Aveline. Nie da się przejść obok niej obojętnie. Jest odważna, pomysłowa. Aveline Jones i duch z Malmouth to historia o niej, ale nie tylko. Sporo dowiadujemy się też o Primrose, która kiedyś zniknęła i nie wiadomo, co się z nią stało. Uwielbiam wątki tego typu i przyznam, że autor poradził sobie świetnie ze wczuciem się w postać nastolatki. 

Sporo się tu dzieje. Aveline nie siedzi bezczynnie i próbuje dowiedzieć się o historii Primrose ile się da. Jest to krótka książka, idealna dla dzieci, ale równocześnie sporo w niej strachów. Phil Hickes nie oszczędza małych czytelników. Przerażające kukły dzieci, straszne opowiadania, ktoś poszukujący ofiar... Czytałam Aveline Jones wieczorem i nie raz miałam ciarki na całym ciele. Brr. Ciężko było mi zasnąć. Równocześnie bawiłam się genialnie. Akcja pędzi na łeb, na szyję, a ja siedziałam w pierwszym rzędzie tego wagonika i starałam się nie krzyczeć. Chcę kolejny tom. 

To idealna pozycja na jesień, na spędzanie czasu pod kocykiem z ciepłą herbatą i z nadzieją, że wszystkie te strachy zostaną na kartach książki. Nieważne, ile masz lat. Jeśli lubisz detektywistyczne śledztwa, tajemnice z przeszłości i sprytnych bohaterów, którzy odważnie walczą o swoje to sięgnij po Aveline Jones i ducha z Malmouth. Gwarancja dobrej zabawy na piśmie!

★★★★★★★★☆☆

Aveline Jones i duch z Malmouth // Phil Hickes // Olga Szlachciuk // Aveline Jones // tom 1 // 2023 // 224 strony // wydawnictwo Świetlik

Za książkę dziękuję TaniaKsiazka.pl!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?

Copyright © Nasze życie ♥ , Blogger