maja 22, 2023

[38/2023] BIBLIOTECZKA LEONA: BASIA I ZAGADKI WSZECHŚWIATA. MIKROBY // ZOFIA STANECKA, MARIANNA OKLEJAK


Nowa odsłona Basi. Basia i zagadki wszechświata to zdecydowanie od dzisiaj mój ulubiony cykl o tej małej dziewczynce. Jestem wielką fanką nauki w książeczkach dla dzieci i tutaj autorka bardzo się postarała. 

Basia nie przepada za myciem rąk. Kiedy pewnego dnia po spacerze biegnie do kuchni zamiast do łazienki, Mama postanawia wkroczyć do akcji. Okazuje się, że świat jest pełen niewidocznych gołym okiem stworzeń, które towarzyszą ludziom na każdym kroku. Spotkanie z mikrobami okazuje się dla Basi ciekawą i emocjonującą przygodą.

„Basia i zagadki wszechświata” to nowy cykl książek, w których rezolutna przedszkolaczka odkrywa piękno i różnorodność otaczającego ją świata. Zwyczajne z pozoru wydarzenia stają się dla Basi punktem wyjścia do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi.

Ciekawi świata czytelnicy w książkach z serii znajdą nie tylko opowiadanie o swojej ulubionej bohaterce, lecz także wypełnione ilustracjami strony, a na nich informacje i ciekawostki o zagadnieniach związanych z różnymi aspektami nauki.

Dla przedszkolaka ta książeczka jest czymś niesamowitym. Zaglądamy razem z Basią w świat mikrobów. Poznajemy grzyby, bakterie, wirusy, pierwotniaki. Wszystko opisane w sposób bardzo przystępny, zrozumiały. Sama wchłaniałam te informacje z zainteresowaniem, a Leonowi prawie świeciły się oczy. Basia zadaje naprawdę mądre pytania i pokazuje małym czytelnikom, w jaki sposób uczyć się świata. 

Jest to dosyć gruba pozycja i bardzo mnie to ucieszyło. Lubię pozycje, które zostają z nami na dłużej, a nie przeczytamy je w kilka minut i nie zapadają Leonowi w pamięć. Tutaj to nie grozi, bo sama fabuła przypadła mu do gustu i mi również. Zwróćcie też uwagę na te ilustracje, na które zawsze patrzę z rozrzewnieniem. Są tak piękne, tak nienachalne i spokojne. Są jednym z wielu powodów, dla których tak chętnie sięgam po Basię.

Oby Basia i zagadki wszechświata rozwijały się dalej. Chętnie będę podsuwać kolejne tomy Leonowi i będziemy tak razem spędzać czas. Zajrzyjcie do środka i też się zakochajcie. W przyjemnej historyjce pojawia się tak dużo naukowych ciekawostek, że można uznać to za arcydzieło.


Za książeczkę dziękujemy wydawnictwu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?

Copyright © Nasze życie ♥ , Blogger