[75] Mroczna bohaterka: kolacja z wampirem - Abigail Gibbs


Tytuł: Mroczna bohaterka: kolacja z wampirem
Autor: Abigail Gibbs
Seria: Mroczna bohaterka tom 1
Data wydania: 23 październik 2013
Liczba stron: 560
Wydawnictwo: Muza S.A


Byłam troszkę sceptycznie nastawiona do tej książki, gdy usłyszałam o niej po raz pierwszy. Jednak po kilku recenzjach stwierdziłam, że po prostu muszę ją przeczytać i, że się nie zawiodę. Gdy dostałam propozycje jej zrecenzowania byłam niesamowicie szczęśliwa. Z ogromną chęcią zabrałam się za czytanie.

Violet jest zwykłą dziewczyną. Poznajemy ją, gdy na Trafalgar Square czeka na swoją przyjaciółkę. Jest noc, a ona jest tam sama. Ruby zapewne poszła gdzieś z jednym z dwóch chłopaków, których wcześniej poznały. Gdy postanawia zadzwonić po ojca, na placu pojawia się około trzydziestu mężczyzn. Przerażona dziewczyna chowa się i postanawia przeczekać zamieszanie. Nagle pojawiają się inni. Jednak nie są nastawieni przyjaźnie do owej bandy. Po kilku słownych potyczkach wszyscy mężczyźni zostają zamordowani z zimną krwią.

Pięciu nastolatków i jeden ledwie dorosły właśnie pozbawili życia trzydziestu mężczyzn.

Próbuje się wydostać z miejsca zbrodni, jednak jej się to nie udaje. Zostaje porwana i zmuszona wybierać: albo do końca życia będzie uwięziona w rezydencji Varnów albo... zostanie jedną z nich - wampirem. Jednak Violet nie ma zamiaru przystawać na ani pierwszą, ani drugą opcję. Jest pewna, że ojciec ją uratuje. W końcu jest ministrem obrony i, jak się okazało, doskonale zdaje sobie sprawę z istnienia wampirów. Kaspar, następca tronu, który ją porwał nie może jej zabić - nikt z wampirów nie może jej skrzywdzić, gdyż wiązałoby się to z wybuchem wojny między gatunkami. 

Następca tronu jest zadufanym w sobie, irytującym i niesamowicie przystojnym wampirem. Ciągle dokucza Violet i oboje się nienawidzą do szpiku kości. Dziewczyna zyskuje przyjaciela w Fabianie. Nie widzi, że chłopak zaczyna darzyć ją zbyt dużym uczuciem - za bardzo jest zapatrzona w Kaspara. Mimo, że sama gorąco temu zaprzecza. 

- Otwórz oczy, dziewczynko! Jestem cholernym księciem i rozkazuje ci! Nie wolno ci odejść!

Mimo, że nadal czuje się więziona, może bez przeszkód poruszać się po ogromnej rezydencji. Wciąż czuje nadzieje, że zostanie uwolniona. Jednak ta nadzieja z czasem słabnie a Violet nie jest pewna czy... czy w ogóle chce ich wszystkich opuścić. Co gorsza zaczyna podejrzewać, że za śmiercią królowej może stać jej ojciec, a pojawiająca się wciąż przepowiednia o Bohaterkach prześladuje ją nawet w snach.

- Od tamtego dnia mój ojciec jest martwy. A John Pierre przysłał nam wiadomość, że zmuszono go do tego, że mu rozkazano i zapłacono za to, żeby to zrobił. Nie wiemy, kto go do tego zmusił, kto mu rozkazał i zapłacił. Ale ja się dowiem... Wytropię go i najpierw zabije mu żonę, potem wypije krew jego dzieci, zgwałcę jego córki i każę cierpieć temu demonowi bez serca. To jest coś więcej niż nienawiść, Violet. Ten człowiek odebrał mi matkę.
Umilkł. Zaschło mi w gardle. Odsunęłam się od niego. To ja byłam córką, którą chciał zgwałcić...

Stęskniłam się za takimi książkami jak ta. Dobrą historią o złych wampirach. Takich, którzy muszą zabijać, by przeżyć. Abigail Gibbs zaczęła pisać tą powieść w wieku piętnastu lat. Wykonała kawał dobrej roboty. Tutaj krew leje się strumieniami a wampiry nie są łagodnymi owieczkami. Dużo się spodziewałam po tej pozycji i się nie zawiodłam. Jest w niej tyle oryginalności, że nie da się jej porównać do żadnej innej książki. 

Zdecydowanie trafi na listę tych książek, do których z chęcią będę wracać. Moje uczucia do Kaspara są tak zmienne, jak jego nastroje. Jego charakter zdecydowanie nie jest taki, jak tych wszystkich głównych bohaterów. Od początku nie wiadomo, czego się po nim spodziewać. Koniec końców wylądował na mojej liście ulubionych facetów. Jest w nim coś takiego...

Abigail Gibbs zdecydowanie ma talent. Możliwe, że Mroczna bohaterka kiedyś stanie się archetypem wampirzej literatury - tak samo jak Zmierzch i Pamiętniki Wampirów. Byłam przekonana, że się na owej książce nie zawiodę - i nie zawiodłam. Teraz pozostaje mi jedynie oczekiwać na następną część, która ma wyjść w przyszłym roku.

Ogólna ocena: 10/10

Kolacja z wampirem | Jesienna Róża 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Muza S.A.

Komentarze

 1. WAAANT it, NEEED it *q*
  Pożyczę jak wpadnę, ty ty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo ciekawa tej książki

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachęciłaś mnie do tej książki ; )

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam kilka recenzji tej książki, które nie były specjalnie pozytywne, ale po Twojej mam mętlik w głowie... Przeczytać czy nie - oto jest pytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawi mnie ta książka. Coraz więcej czytam pozytywnych recenzji tej książki więc oczekuje czegoś na prawdę dobrego :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak znajdę ją to z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zachęciłaś mnie, oj zachęciłaś! Przeczytam z pewnością, prędzej czy później, choć śmiem przypuszczać, że prędzej. :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Tematyka wampiryczna jak najbardziej wpada do mojego gustu ^^ Zatem pozycja obowiązkowa!

  OdpowiedzUsuń
 9. Wie ktoś kiedy bedzie następna część Mroczna Bohaterka Jesienna Róża ? :(

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?