[303] Perełka - Łucja Gorzkowicz

Tytuł: Perełka
Tytuł oryginału: Perełka
Autor: Łucja Gorzkowicz
Tłumaczenie: nie dotyczy
Seria: -
Tom: -
Data wydania: 2015
Liczba stron: 28
Wydawnictwo: Novae Res
Cena na okładce: 24,00
To kolejna króciutka historia, która trafiła w moje ręce. Ostatnio bardzo lubię książki dla młodszych czytelników, dlatego bardzo chętnie decyduje się na nie, gdy tylko mam okazję. Zwykle są bardzo krótkie i proste, jednak sprawiają ogromnie dużo radości. Niedługo skończę dziewiętnaście lat, więc nie jestem już taka młoda, jednak do posiadania własnych dzieci jeszcze trochę mi brakuje. Mimo to postanowiłam zacząć kolekcjonować już książeczki, które kiedyś z radością będę czytać swoim pociechom.
Perełka opowiada historię Kasi, którą na plaży zaczepia gadająca perła. Opowiada jej swoją historię oraz prosi, by dziewczynka wrzuciła ją z powrotem do morza, gdyż przyzwyczaiła się już do takiego życia. Kasia spełnia prośbę Perełki, jednak nie może o niej zapomnieć...

Agnieszka Drabik zajęła się ilustracjami tej książki. Dla dzieci są one bardzo ważne, a w Perełce przyciągają uwagę. Są piękne. Zdziwiła mnie kolorowanka, która umieszczona jest na końcu. Bardzo dobry pomysł - aż mnie korci, by wrócić do czasów dzieciństwa i troszkę sobie pokolorować. Zostawię jednak tę przyjemność moim przyszłym dzieciom. Mam nadzieję, że uda mi się oprzeć pokusie.

Dobrze wiem, jakie ważne dla dzieci są krótkie i proste historyjki. Sama do tej pory odczuwam do niektórych ogromny sentyment. Perełka z całą pewnością będzie miło wspominana w przyszłości przez dzieci, które będą miały z nią styczność.


Nagle zobaczyła ogromny blask mieniący się tysiącem kolorów.

Ogólna ocena: 07/10 (bardzo dobra)

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Novae Res!

Komentarze

 1. Z pewnością polecę komu trzeba :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomimo tego, że mam teraz te naście lat to jakoś bardzo lubię czytać bajki i baśnie. Chyba nigdy nie przestane być dzieckiem :>

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym nie dała rady się oprzeć! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie do końca moje klimaty:)
  Przy okazji zostałaś przeze mnie nominowana do poniekąd wymyślonego przeze moją osobą tagu: "Gatunki muzyczne: Book Tag". Jeżeli miałabyś ochotę wziąć udział zapraszam po więcej szczegółów:
  http://w-krainie-slow.blogspot.com/2015/05/gatunki-muzyczne-book-tag_16.html

  Zapraszam także na rozdawajkę. Wystarczy się zgłosić, aby wygrać jedną z czterech książek.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli przeczytałeś/łaś opinię prosiłabym o zostawienie komentarza :)