lutego 02, 2017

Podsumowanie // styczeń 2017 + zapowiedzi // luty 2017


No i nadszedł luty! Czas więc podsumować styczeń, który był dla mnie jednym z najgorszych miesięcy w moim życiu. Nic mi nie wychodziło i wszystko szło nie tak. 😔 Trzeba to wszystko jednak przetrwać, a brak czasu na czytanie mi nie pomagał. Ciągle miałam ochotę uciec od prawdziwego świata, a nie miałam na to zbyt czasu. Skupienie się na lekturach coś dało, jednak nie tyle, ile bym chciała. 😔 Styczeń zaczęłam od Rozjemcy, Brandona Sandersona. Nie mogłam się oderwać i myślę, że udało mi się jakoś przetrwać ten ciąg niepowodzeń właśnie dzięki Sandersonowi, który zawsze potrafi wyciągnąć mnie z każdego doła emocjonalnego, który mnie dopada. 🙈 Następnie nie obyło się bez czytania na zajęcia, więc inne pozycje przegryzałam Antologią poezji greckiej i zdradzę Wam, że o ile Oresteja to jakaś... tragedia, to Medea niesamowicie mocno mnie urzekła. 😍 Literatura antyczna jednak też może być fajna i przyjemna. O dziwo. 

Przewagę Bourne'a musiałam przerwać dla Domu dziennego, domu nocnego, Olgi Tokarczuk. Nigdy wcześniej nie miałam styczności z tą autorką, jednak fakt, że musiałam przeczytać jej książkę na poetykę sprawił, że podchodziłam dosyć sceptycznie do niej. Na szczęście okazała się być cudowną lekturą i nie żałuję poświęconego jej czasu. 💗 Zastanawiałam się, czy nie napisać o niej czegoś na Papierowych Miastach, gdyż omawialiśmy ją bardzo dokładnie, więc mogłabym się porozwodzić trochę nad kwestiami, na które się zwykle nie zwraca uwagi. Przeczytałam również Dzieje Tristana i Izoldy, Cyd oraz Wielki testament, o czym już wspominałam na blogu, opisując kilka najlepszych lektur, które do tej pory spotkały mnie na studiach. Trochę czasu spędziłam też z Intuicją, która mnie urzekła i miałam przyjemność napisać do niej krótkiego blurba. Recenzja pojawi się bliżej marca, jednak już mogę powiedzieć, że jest na co czekać. 👌 Miesiąc zakończyłam na ciągłym uczeniu się do egzaminów - a i tak czeka mnie poprawka w czerwcu 💔 - i czytaniu Rozdartej zasłony. Zaczęłam również najnowszego Sandersona, jednak jeszcze go nie skończyłam. Wszystko za sprawą cudownego Pryncypium. Ale o tym do dopiero opowiem Wam niedługo...


Nadszedł luty, a to oznacza kolejne wydawnicze perełki. 😍 Mam ochotę rzucić studia, zabunkrować się w domu i nic tylko czytać. Szczególnie, że czeka na mnie naprawdę ogromna ilość cudownych książek, na które później znowu nie będę miała czasu. Mam jednak nadzieję, że kiedy już nie zdam będę mogła znaleźć pracę, która nie będzie kolidować z moimi zainteresowaniami i nie będzie wykańczać mnie psychicznie tak bardzo, jak studiowanie. 💔 Nie ma jednak co przejmować się na zapas i czas zagłębić się w świeżutkie jeszcze zapowiedzi. A Wy na co macie ochotę?

WYDAWNICTWO LITERACKIE 💖

Osiemnastoletniej Charlotte nie w głowie chłopaki, randki i wielkie miłości. Ma jasno określony plan i dopnie swego. Pójdzie na studia, zrobi karierę, udowodni coś rodzinie, a przede wszystkim sobie. Przecież zawsze wiedziała, czego chce, a zwłaszcza, czego chce uniknąć – głupich, nastoletnich zauroczeń, złamanego serca, niechcianej ciąży. Gdy w jej życiu pojawia się ON, nagle o wszystkim zapomina… A zjawia się znikąd. Wkracza do jej świata bez uprzedzenia czy pytania. Z dnia na dzień wywraca jej poukładane życie do góry nogami. Ale takim chłopakom się nie odmawia. Tate jest przystojny i pewny siebie. Ma niski, zmysłowy głos, za którym – jak się okazuje – kryje się niejedna tajemnica. Czy Charlotte go posłucha? (Którego głosu posłucha Charlotte? Tate’a czy swojego serca?)

Flower jest historią uczucia, które nie powinno rozkwitnąć. To zderzenie dwóch, zupełnie różnych światów. To w końcu miłość, która – jak zwykle – przychodzi niespodziewanie i przynosi ze sobą trzęsienie ziemi.


Premiera: 16 lutego 2017

Kolekcjoner pasjonat poświęca całe życie na zbieraniu militariów, chcąc utworzyć Muzeum Wojny. Wierzy, że można umieścić śmiercionośne maszyny i zło w jednym miejscu, dopóki za murami nie pozostanie jedynie dobro i pokój. Kolekcja rozrasta się, a wojennych obiektów wciąż przybywa. Działania kolekcjonera, przekształcają się w dłuższe dochodzenie. Pasjonat szuka inskrypcji pozostawionych przez więźniów jedynego krematorium nazistowskiego istniejącego na terenie Włoch – Risiera di San Sabba. Wkrótce mężczyzna ginie w tajemniczym pożarze. Czy wszystkie ważne notatki i militaria poszły z dymem? Czy Muzeum Wojny zostanie ukończone?

Po śmierci kolekcjonera jego dziełem ma zająć się Luisa Brooks – córka Żydówki i czarnoskórego żołnierza amerykańskiej armii. W jej życiorysie splatają się losy wszystkich wygnanych, prześladowanych, torturowanych, uchodźców, Żydów i cała historia ludzkiego cierpienia. Luisa zaczyna obsesyjnie angażować się w muzealniczy projekt.


Premiera: 23 lutego 2017

WYDAWNICTWO IUVI 💖

Bohater z talentem do… bycia wyjątkową ofiarą losu? Misja na śmierć i życie, by uratować woreczek piasku? Śmiertelne zagrożenie ze strony… Bibliotekarzy? Naprawdę?!

Alcatraz Smedry nie wydaje się przeznaczony do niczego poza katastrofami. Na trzynaste urodziny otrzymuje paczkę ze spadkiem po nieżyjących rodzicach – a w niej zwykły woreczek ze zwykłym piaskiem. Prezent zostaje jednak niemal natychmiast skradziony. To uruchamia lawinę zdarzeń,
które uświadomią Alcatrazowi, że jego rodzina jest częścią grupy walczącej przeciwko Bibliotekarzom – tajnej, niebezpiecznej i złowrogiej organizacji, która faktycznie rządzi światem. Piasek Raszida ma pozwolić Bibliotekarzom zdobyć władzę absolutną. Alcatraz musi ich powstrzymać… uzbrojony wyłącznie w okulary i wyjątkowy talent do bycia wyjątkową ofiarą losu…



Premiera: 15 lutego 2017

WYDAWNICTWO KOBIECE 💖

Bailey to uroczy kundel, który po serii niefortunnych zdarzeń odchodzi z tego świata. Ku swemu zdziwieniu odradza się ponownie jako złotowłosy szczeniaczek i trafia w ręce ośmioletniego Ethana. Wkrótce stają się nierozłącznymi przyjaciółmi a Bailey dożywa szczęśliwej starości u boku chłopca w poczuciu, że spełnił swoje powołanie. Jednak jego misja dopiero się zaczyna…












Premiera: 15 lutego 2017

WYDAWNICTWO WIELKA LITERA 💖

Ekskluzywny literacki podarunek dla wszystkich kobiet. Takiego pojedynku jeszcze nie było. Autor, który wie, jak mówić o kobietach i ośmiu wrażliwych mężczyzn, którzy weszli z nim w dialog: Tomasz Jastrun, Daniel Odija, A J Gabryel, Alek Rogoziński, Igor Brejdygant, Jacek Melchior, Paweł Paliński, Ahsan Ridha Hassan.

Opowiadania Janusza L. Wiśniewskiego i osiem zaskakujących na nie odpowiedzi. Kontynuacja bestsellerowych Kulminacji i tym razem zaskoczy czytelniczki. Przede wszystkim tym, w jaki sposób nowi autorzy opowiedzieli historie, które znaleźli w opowiadaniach Wiśniewskiego. Te same literackie bohaterki stają się zupełnie innymi osobami, ich sekrety, czasem jedynie zarysowane w opowiadaniach Janusza Wiśniewskiego, stają się pretekstem do ciągu kolejnych zazębiających się opowieści. Z tej niecodziennej reakcji łańcuchowej zrodziła się opowieść, która przypomina nam, co kiedyś czuliśmy, co nadal przeżywamy i czego ciągle pragniemy.


Premiera: 01 lutego 2017

10 komentarzy:

  1. Czekam na Sandersona. Trochę mnie zniechęca, ze to powieść dla dzieci, ale i tak jestem ciekawa, co autor wykombinował i jak wypadnie w takiej odsłonie :)
    Powodzenia w lutym!
    houseofreaders.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Sprawdzę tego Sandersona, chociaż dla młodzieży. Czytałem młodzieżowego Abercrombiego, który się podobał, więc sprawdzę i Sandersona. Zobaczymy. :) Poza tym jeszcze będę celował w Mitchella w lutym.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Coś czuję, że Sanderson zaskoczy nas i tutaj :D

      Usuń
  3. Ciekawa jestem "Eksplozji", myślę, czy by sobie tego zbioru opowiadań nie sprawić:)

    pozdrawiam
    ifeelonlyapathy.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja już go mam - niedługo się za niego zabiorę :D

      Usuń
  4. Poważnie? Bibliotekarze chcą przejąć władzę nad światem? Ta książka to musi być naprawdę głupia. A to "postępowanie umorzone" widzę że to będzie tak radosna książka jak czekanie na gotowaną wodę w garnku.
    "Flower" wydaje się być fajną książką. Lubie takie romantyczne powieści.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie wolno używać słowa głupia. A Flower... Flower jest do bani :(

      Usuń
  5. Alcatraz brzmi doskonale. Zwłaszcza jak doda się do tego fakt, kto jest autorem. :) Wystarczająco się naczytałem opinii, żeby nie wierzyć w powodzenie tej książki. :)

    OdpowiedzUsuń

Co u Ciebie?

Copyright © Nasze życie ♥ , Blogger