Podsumowanie // luty 2017 + zapowiedzi // marzec 2017


Dzień dobry w środę! 💖 Luty był cudownym miesiącem, więc ze smutkiem witam marzec. W poniedziałek wróciłam na uczelnię i chociaż minęły dopiero trzy dni już jestem niesamowicie zmęczona i mam studencką depresję, która wysysa ze mnie całą chęć do życia. Na poprzedni miesiąc miałam bardzo ambitne plany i jestem bardzo zadowolona z rezultatu, chociaż nie udało mi się przeczytać wszystkiego, co sobie zaplanowałam. Nie ukrywam, że nie udało mi się ruszyć tych książek do pracy rocznej, chociaż Księcia zaczęłam. 👌 Brawo ja! Dokończyłam Bezkres magii - chociaż to Sanderson (więc wielbię i kocham 💖), nie byłam taka zachwycona jak zawsze. Poza tym... SANDERSON W POLSCE JUŻ W TYM MIESIĄCU! Za jednym zamachem pochłonęłam również Pryncypium, które mnie zaczarowało i polecam teraz komu tylko mogę. Wiem, że krąży pogląd, że polska literatura to kiepska literatura... Jednak Melissa Darwood pokazuje, że to podejście to ogromna bzdura.

Następnie złapałam za Był sobie pies i - co za niespodzianka! - zakochałam się. Jestem ostatnio zbyt kochliwa. To pewnie to świeże powietrze z Bieszczad. Teraz jednak znowu truję się krakowskim smogiem i ponownie będę bardzo krytyczna. 👌 Muszę szybko pooglądać film i postaram się co nieco o nim napisać. Kiedy nastał czas na Pragnienie lekko się obawiałam, jednak Flanagan mnie nie zawiódł. Nasze pierwsze spotkanie nie było najgorsze, acz mogło być lepiej. Raczej nie zostanę jego wielką fanką. Ten miesiąc nie był, niestety, wolny od książkowych rozczarowań i trafiłam na Flower, o której nie chcę mówić. Nie chcę myśleć. Nie chcę pamiętać. W lutym nie wystarczył mi jeden Sanderson i sprawdziłam, jak mój ulubiony autor radzi sobie w powieściach młodzieżowych. Piasek Raszida okazał się być świetną dawką dobrej zabawy. Brandon, mój mistrzu. 💖

Kolejnym niewypałem okazały się Eksplozje i to było moje ostatnie spotkanie z Januszem L. Wiśniewskim. Zdecydowanie się nie lubimy, za to Pax podbił moje serducho i jest jedną z moich ulubionych książek dla dzieci i młodzieży. 💘 Następnie zmieniłam trochę gatunek i przeczytałam sobie jeden erotyk. Lubię serię Madeline Sheehan i Niepiękna - chociaż gorsza niż pierwszy tom - była niezłą książką. Postanowiłam na walentynki przeczytać coś lżejszego i tak padło na Załatw pogodę, ja zajmę się resztą. Do napisania mojej opinii wciąż nie mogę się zmotywować, jednak pojawi się ona jeszcze w tym tygodniu. Promise! Podobnie rzecz się ma z W pisarskim czyśćcu, jedną wielką porażką, oraz Sekretami roślin, które pokochałam i z pewnością będę tam zaglądać jeszcze nie raz. Miesiąc zakończyłam z Przykrym początkiem, czyli pierwszym tomem Serii Niefortunnych Zdarzeń. Przeczytałam więc trzynaście książek, co jest całkiem niezłym wynikiem, jeśli wziąć pod uwagę liczbę pooglądanych seriali. 👍


Marzec jest zdecydowanie miesiącem Sandersona. Zawita w Polsce, a wydawnictwo MAG wydaje na raz aż trzy, TRZY!, jego książki. Jestem w raju, wiecie? Mam tyle do zrobienia na studiach, ale - zdradzę Wam w tajemnicy - mam zamiar rzucić to w diabły, więc nie przejmuję się aż tak bardzo i będę czytać, czytać, czytać! Na razie wygrzebałam się z większości egzemplarzy recenzenckich, więc zacieram rączki z myślą o wizytach kurierów i listonoszów. 💖

WYDAWNICTWO MAG 💖

Simon Lewis był człowiekiem i wampirem, a teraz staje się Nocnym Łowcą. Niestety, wydarzenia „Miasta Niebiańskiego Ognia” odarły go ze wspomnień i Simon nie bardzo wie, kim jest. Wie, że przyjaźnił się z Clary i że przekonał skończoną boginię Isabelle Lightwood, żeby się z nim spotykała… ale nie ma pojęcia, w jaki sposób. Kiedy zatem Akademia Nocnych Łowców ponownie otwiera swoje podwoje, Simon rzuca się w nowy świat polowania na demony, zdecydowany odnaleźć siebie, odnowić dawne związki i stać się prawdziwym Nocnym Łowcą. Jednakże wkrótce zdaje sobie sprawę, że w Akademii nic nie jest proste i oczywiste…
Premiera: 01 marca 2017

Bóg-Cesarz Kairominas jest panem wszystkiego, co go otacza. Pokonał wszystkich wrogów, zjednoczył cały świat pod swoimi rządami i opanował magię. Większość czasu zajmują mu potyczki z arcywrogiem, który wciąż próbuje najechać świat Kaia.

Dziś jednak jest inaczej. Dziś Kai musi się udać na randkę.
Zewnętrzne moce zmusiły go do spotkania z kimś, kto mu dorównuje – kobietą z innego świata, która osiągnęła równie wiele, co on. Co się stanie, kiedy najważniejszy mężczyzna na świecie zostanie zmuszony, by zjeść kolację z najważniejszą kobietą?
Premiera: 15 marca 2017

Stephen Leeds jest całkowicie zdrowy na umyśle. To jego halucynacje są szalone.
Stephen jest geniuszem o niezrównanych zdolnościach, który w ciągu zaledwie kilku godzin może opanować dowolną umiejętność, zawód lub dziedzinę sztuki. Niestety, by pomieścić całą tę wiedzę, jego umysł tworzy wyobrażonych ludzi – Stephen nazywa ich aspektami – by zachować i uzewnętrzniać wszystkie informacje. Dokądkolwiek Stephen się udaje, towarzyszy mu drużyna wyobrażonych ekspertów, która udziela rad, interpretuje i objaśnia. Wykorzystuje ich do rozwiązywania problemów... nie za darmo.
Ale jego umysł robi się nieco zatłoczony, a aspekty mają tendencję do życia własnym życiem. Kiedy pewna firma wynajmuje go do odzyskania skradzionego sprzętu – aparatu mogącego rzekomo robić zdjęcia przeszłości – Stephen pakuje się w przygodę, która zmusi go do udania się na drugi koniec świata i walki z terrorystami. To, co odkryje, może podważyć fundamenty trzech najważniejszych światowych religii i, być może, dać mu niezwykle ważną wskazówkę co do prawdziwej natury jego aspektów.

Premiera: 15 marca 2017

Nowa saga autorstwa Brandona Sandersona, pełna przygód i magii. Na planecie Taldain legendarni mistrzowie piasku ujarzmiają tajemne moce i w spektakularny sposób manipulują piaskiem. Kiedy w wyniku spisku zostają prawie wszyscy wymordowani, ostatni z nich, Kenton, otoczony przez wrogów, zawiera niespodziewany sojusz z Khriss – zagadkową kobietą z Cieniostrony, która skrywa własne tajemnice.
Biały Piasek to kluczowy, wcześniej niepublikowany element rozrastającego się uniwersum cosmere Brandona Sandersona. Tekst został zaadaptowany przez Rika Hoskina (Mercy Thompson), z rysunkami Juliusa Gopeza i kolorami Rossa Campbella. Imponująca nowa saga dla miłośników fantastyki i przygód łączy wspaniałą stronę wizualną z typowym dla Sandersona podejściem do systemów magii.


Premiera: 15 marca 2017 

Kaz Brekker i jego ekipa dopiero co przeprowadzili skok przekraczający najśmielsze wyobrażenia. Zamiast jednak dzielić sowite zyski, muszą walczyć o życie. Zostali wystawieni do wiatru i poważnie osłabieni; dokucza im brak funduszy, sprzymierzeńców i nadziei.

Na ulicach miasta trwa wojna. Wzajemna lojalność w obrębie ekipy – i tak już krucha i wątpliwa – zostaje wystawiona na ciężką próbę. Kaz i jego ludzie muszą się postarać, żeby znaleźć się po stronie zwycięzców. Bez względu na koszty.

Premiera: 29 marca 2019

WYDAWNICTWO CZWARTA STRONA

Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo że rodzice rozpoznają w nim syna, on sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego.

Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu na islam i powrocie do Polski mężczyzna znalazł się na celowniku służb. Gdy pojawiają się zarzuty, że przygotowuje zamach terrorystyczny, zwraca się o pomoc do prawniczki, która niegdyś zasłynęła obroną pewnego Roma.

Joanna Chyłka niechętnie podejmuje się sprawy. Słynie bowiem nie tylko z ciętego języka, ale także z niechęci do obcych. W dodatku nie jest przekonana, czy jej nowy klient w istocie nie planuje zamachu…

Premiera: 15 marca 2017

Komentarze

 1. Nareszcie po tylu ciężkich tygodniach można przeczytać twoją recenzję.
  I nie mogę się już doczekać kolejnych. myślę że ze wszystkich przedstawionych książek najchętniej sięgnął bym po "Legion" gość który opanowuje w kilka godzin wszystko?, musi być świetne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Recenzja będzie w sobotę prawdopodobnie ;) a Legion to kolejna książka Sandersona, więc będzie niesamowita :D

   Usuń
 2. MAG w tym miesiącu ładnie szaleje :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Też już się truję krakowskim smogiem, za to w drodze na uczelnię od teraz towarzyszy mi Kindle, na którego zakup wreszcie się zdecydowałam. ^^ Tak zachwalasz i zachwalasz tego Sandersona, że aż nabieram ochoty, żeby coś od niego przeczytać. Co poleciłabyś na początek? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z jednej strony poleciłabym Elantris, bo to debiut, a później jest coraz lepiej... Ale - jak zawsze - polecę albo Duszę cesarza albo Z mgły zrodzonego. Zależy czy wolisz sprawdzić na małej próbce, czyli na tym pierwszym, czy Sanderson Ci pasuje, czy od razu uderzysz z grubej rury :D Ja osobiście zaczynałam od Z mgły zrodzonego ;)

   Usuń
 4. Ja oczywiście czekam na wszystkie Sandersony i "Królestwo kanciarzy" :D Już zamówiłam, ale jeszcze tak długo muszę czekać na przesyłkę :/
  Pozdrawiam serdecznie!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mag szaleje w tym miesiącu. <3

   Usuń
 5. Świetny wynik! :D Mi się udało 8 przeczytać xD
  Powodzenia w marcu :D

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marzec to będzie porażka :D już to widzę

   Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli przeczytałeś/łaś opinię prosiłabym o zostawienie komentarza :)