stycznia 02, 2018

CZYTAMY KLASYKĘ. WYZWANIE CZYTELNICZE 2️⃣0️⃣1️⃣8️⃣

Wyzwania czytelnicze są czymś, co ogromnie lubię, chociaż zwykle szybko zmieniam zdanie i przestaję się trzymać kategorii. Tym razem jednak natknęłam się na coś idealnego dla mnie. Karima z bloga Misie czytanie podoba stworzyła wyzwanie dla osób, które chcą czytać więcej klasyki, a równocześnie nie narzuca ściśle tego, co czytać. Każdy czytelnik ma też do wyboru dwie wersje wyzwania. Zdecydowałam się na tą, w której powinnam przeczytać minimum jedną książkę z kanionu klasyki szeroko pojętej. 

Ja zdecydowałam się na czytanie jednej książki miesięcznie, jednak jeśli uważacie to za zbyt ambitne wyzwanie możecie wybrać opcję, w której wystarczy przeczytać coś z klasyki raz na kwartał, co wydaje mi się czymś tak banalnym, że w żadnym stopniu nie jest wyzwaniem. Jednak dla osób, które czytają dużo mniej niż ja może to być czymś trudnym, więc dobrze, że autorka dała też im szansę i motywację. Więcej informacji na temat wyzwania znajdziecie tutaj.

Moje zmagania z klasyką będziecie mogli obserwować w cotygodniowym podsumowaniu, które zamierzam wprowadzić na Papierowe Miasta. Myślałam nad tym od sierpniowego 7ReadUpu, gdzie codziennie pisałam krótką informację co, ile i wplatałam w to trochę codziennej rutyny. Niesamowicie mi się to podobało, więc mam nadzieję, że uda mi się trzymać tego ambitnego planu i tworzyć coś takiego, zamiast miesięcznych podsumowań, których ostatnio mocno zaniechałam. 🙈

💛 Folwark zwierzęcy // George Orwell
💛 Na południe od Brazos // Larry McMurtry
💛 Winnetou // Karol May
💛 Biały Kieł // Jack London
💛 Śmierć na kredyt // Louis-Ferdinand Celine
💛 Upiór rodu Canterville'ów // Oscar Wilde
💛 Wielki Gatsby // F.S. Fitzgerald
💛 Doktor Dolittle i jego zwierzęta // Hugh Lofting
💛 Przygody Sherlocka Holmesa // Arthur Conan Doyle
💛 451 stopni Fahrenheita // Ray Bradbury
💛 Wojna światów // H.G. Wells

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co u Ciebie?

Copyright © Nasze życie ♥ , Blogger