BookTag: Summer Reader

Kolejny TAG. Zasypujecie mnie tymi nominacjami, ale przynajmniej mi się nie nudzi. Za tą nominacja bardzo dziękuję Oxurii. Nie przekażę pałeczki dalej chyba, że sami macie ochotę na odpowiedzenie na te pytania. Przyznam, że są bardzo ciekawe.

Lemoniada
Książka, która gorzko, żałośnie, się zaczęła, ale później stała się lepsza.

Idealnie pasuje mi tutaj Malownicze. Tajemnica bzów. Kiedy zaczynałam ją czytać bardzo nie mogłam się wgryźć w fabułę i obawiałam się, że lektura tej pozycji to będzie katorga. Okazało się jednak, że to naprawdę świetna historia, którą pokochałam mimo niemrawego początku. Mam już na swojej półce inną książkę tej autorki i mam nadzieję, że równie mocno przypadnie mi do gustu.

Złote słońce
Książka, która wywołała u Ciebie niezrównany uśmiech.

Mnóstwo książek mnie tak mocno ucieszyło. Tym razem jednak zdecydowałam, że zamieszczę tu Zapomniany Legion. Ta książka wywołała u mnie uśmiech już w momencie, gdy wyjęłam ją z paczki. Jej ogromne gabaryty to to, co lubię najbardziej. Jest to pozycja historyczna, jednak pochłonęłam ją bardzo szybko i z niemałą przyjemnością.

Egzotyczne kwiaty
Książka, której akcja rozgrywa się w innych krajach.

Pierwszą pozycją, która przyszła mi na myśl, jest Sułtan z Palermo. Akcja rozgrywa się w Sycylii, w 1153 roku. Opisy przyrody i krajobrazów są tak wyraźne, że można zamknąć oczy i przenieść się w tamto miejsce. Autor tej książki jest słabo znany i trochę mnie to dziwi, bo naprawdę świetnie pisze. Mam już jego kolejną książkę z tej serii i już niedługo ją też pochłonę. Ciekawi mnie ona jeszcze bardziej od tej - dzieje się w czasach współczesnych.

Cień drzewa
Książka, w której tajemniczy, mroczny bohater, zostaje przedstawiony jako pierwszy.

To pytanie jest chyba najtrudniejszym. Po głębszym zastanowieniu pasuje mi tutaj Moriarty, jednak nie zdradzę Wam dlaczego, gdyż jest to cała kwintesencja tej pozycji. Mogę Wam ją tylko szczerze polecić, bo naprawdę robi papkę i z mózgu i z serca.

Plażowy piasek
Książka, która była ciężka w czytaniu, a jej akcja ledwo rozwinięta. 

Myślę, że dobrą książką w tej kategorii będzie Angielskie lato. Do tej pory trudno mi zrozumieć przesłanie autorki i fakt, po co ta książka w ogóle powstała. Sama fabuła nie ma w sobie nic odkrywczego, a wyłącznie gorszy. Od razu wiemy też, co się wydarzy - idiotyczny pomysł z zamieszczaniem w prologu końca historii, więc nie mamy na co czekać. Brnęłam przez tą pozycję z nadzieją na trochę więcej akcji.

Zielona trawka
Bohater, który był tak pełen życia, że aż się uśmiechałeś.

Proste. Kelsier z książki Z mgły zrodzony. Moja ukochana postać z tej pozycji. Po tym, co przeszedł, mogłam tylko uśmiechać się razem z nim tylko po to, by się nie rozpłakać.

Arbuz
Książka, która miała jakiś soczysty sekret.

Będzie to Pół króla, Abercrombiego. Zdrada tam zdradę zdradą pogania, a sam Yarvi ukrywa całkiem sporo przed swoimi towarzyszami. Jego sekret jest zdecydowanie wart uwagi.

Kapelusz na słońcu
Książka osadzona w ogromnym wszechświecie.

Skoro pierwszym tytułem, który wpadł mi do głowy jest W otchłani, to nie mam zamiaru grzebać dalej w odmętach pamięci. Bardzo podobała mi się ta książka - ba, cała seria. Ostatni tom pochłonęłam na raz pewnej nocy, kiedy chciałam tylko przeczytać pierwszy rozdział i zorientować się w sytuacji. Tak to już bywa z dobrymi książkami.

BBQ
Książka, której bohater opisany był jako przystojniak.

Co będę daleko szukać, skoro Guy jest pod ręką. Ten bohater z Ognia i wody bardzo szybko podbił moje serce i, co tu ukrywać, podniósł wartość tej książki. Jego opis poruszy każde serduszko, jednak to charakter sprawia, że jest taki niesamowity. Dajcie następny tom i więcej Guya!

Komentarze

 1. Ja też ostatnio wykonywałam ten tag u siebie :D
  Zaciekawił mnie ten soczysty sekret w książce "Pół króla". Będę musiała koniecznie ją przeczytać ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się. Abercrombie to jeden z moich mistrzów <3 :3

   Usuń
 2. "Książka, której bohater opisany był jako przystojniak" - Teraz to chyba w każdej powieści młodzieżowej występuje jakiś przystojniak (przynajmniej według autorki/autora). ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To trochę denerwujące, ale nie narzekam ;)

   Usuń
 3. A ja też już robiłam ♥♥♥ Ciekawe odpowiedzi :)
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj zaglądnę i poczytam Twoje ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli przeczytałeś/łaś opinię prosiłabym o zostawienie komentarza :)